Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Utólag meg tudják mondani?

Utólag meg tudják mondani?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szültem,de akkor eszembe se jutott megkérdezni,hogy miért nem 10/10 lett az apgar érték.Záróban nincs bent.A kórház ezt dokumentálja vagy csak az eredményt?
2015. dec. 25. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy ha minden rendben van vele? Mikor én szültem azt mondta a gyerekorvos h a 8-9 a gyakori. Ne rágódj ezen inkább élvezd az anyaságot.
2015. dec. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 dolgot néznek az újszülötten amit pontoznak 1 v 2 pontra

így jön össze a maximális 10 pont

itt leírják mik ezek a dolgok amiből saccra tudsz következtetni te magad is(felsírt e a babád rögtön, milyen színűnek láttad, stb):

[link]

2015. dec. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha 9, akkor nincsen gáz. Ha 8 alatti, akkor oxigénhiány állt fenn!
2015. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiamé is 9/10 lett például, és nem 10/10. Én meg is kérdeztem, hogy miért, de rávágta az orvos, hogy ő még olyan babát nem is látott, amelyiké 10/10 lenne.

Egyébként régen anyám is dolgozott szülészeten, és ő is azt mondta, hogy a 9/10 az egyik leggyakoribb (egyébként az enyém is annyi volt, amikor születtem, meg öcsémé is).

2015. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kerek perec megmondta a doki, hogy óvatosságból nem adnak abban a kórházban a megszületéskor 10-et, csak max. 9-et. 5 perc után már egyértelmű a 10-es, a megszületéskor még nem, bármi lehet...
2015. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki azt irta 8 alatt o2 hiany olvasson mar egy par sort utana

az elso szam nem sokat jelent hiszen egy percen belul adjak a masodik 5 perc ez mar mervado De a . 10 perc utan arul el sok mindent a baba allapotarol

Ha alacsony az apgar meg az sem mindig problema hiszen hihetetlen eros egy ujszulott es kivalloan tudja kompenzalni a rovid o2 hiany pl a sirassal un leventilaljak a rovid savanyu allapotot (ph csokkenes szules alatt)

Ha a baba hosszu ideig relativ keves o2 kapott akkor nem csak a ph alacsony hanem a vere is savas lesz.(Beb ertek) ilyenkor mar kell az extra oxygen adagolas extra folyadek stb

2015. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!