Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 11 napja szültem. Húgyuti...

11 napja szültem. Húgyuti fertőzés? Hólyaghurut? Vagy a katéter "nyoma" még? Pisiléskor, ill. előtte, fáj. Szúr. De még kívűlről is érzékeny. Van valaki hasonló gonddal? Sokat iszom, ezen kívül mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Császár volt? Nekem az és hetekig fájt a pisilés utána, sőt még olyan fura irányban is jött. :) De elmúlt szép lassan. Persze veszélyes így megítélni, nyugodtan kérdezd meg az orvosodat.
2010. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer katétereztek más okból, de utána nagyon fájt a pisilés még napokig.
2010. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Én jól megszívtam a katéterrel, felszálló fertőzés, a vesémig. Hónapokig visszajött, még most sem vagyok biztos benne, hogy vége. Szerintem csináltass laborvizsgálatot, de legalább pl. a védőnődtől kérj olyan papírcsíkos vizsgálatot, már abból kiderül, van-e valami baci!
2010. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt katéter, bár sima szülés volt, csak nem tudtam pipilni, de nem fájt utána a pisilés.
2010. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél Cran-C kapszulát gyógyszertárban, vagy pedig RubyRed márkájú vörösáfonya-levet tescóban. Rengeteg folyadék, és vörösáfonya, ezerrel. Ha 3-4 napon belül nincs mérhető javulás, akkor menj orvoshoz, mondd el neki is ugyanezt, és hogy hólyaggyulladásra gyanakszol. Ez az érzés, hogy "a katéter nyoma fáj", enyhe húgyúti fertőzés jele (felületi sérülések 3-4 nap alatt gyógyulnak, ha egy hét után még mindig fáj, akkor az már egészen biztosan nem sérülés). Alapesetben ki lehet kezelni rengeteg folyadékkal, citromlével, vörösáfonyával, de ha nincs néhány napon belül változás, akkor antibiotikum kell. Amoxicillint (pl. augmentin) vagy nitrorurantonint szedhetsz akkor is, ha szoptatsz, de ezen a ponton ez még mind csak elmélet: remélem, nem is kell orvoshoz menned és a vörösáfonya elég lesz. Jobbulást.
2010. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
irány doki, tesztcsíkkal mgnézték a pisit, baci volt benne, Zinnat antibiotikum 5 nap alatt helyre tett. Már 2 szem után elmúlt a fájdalom. Katétertől volt, ez okoz fertőzést.
2010. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt 21 napja szültem természetes úton,pisi nemvolt közölték katéter,fájt a hugycsövem 14 napig édőnő háziorvos szintén Zinnat-ot kaptam.-de amellett nem lehet szoptatni.
2010. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!