Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bp. Sote 1- en volt valakinek...

Bp. Sote 1- en volt valakinek császárja lakkozott körömmel? Műtét közben maradhat a gél lakk? (világos francia manikűr rövidebb körömmel, tehát nem műköröm)

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy jövőhéten programozott császárom lesz, ma voltam az aneszteziológusnál, de nekem eszemben sem volt rákérdezni még nem műtöttek. A szomszédom szerint le kell szedetni, de már nem sok időm van manikűrösre... Így kérem azok írjanak akik a soten szültek. Köszönöm

2016. jan. 4. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Mindegy,melyik kórház,le kell szedni,ugyanis a körmödről tudnak megnézni/lenézni egy csomó egészségügyi problémát,ami befolyásolhatja a műtétet.De javítsatok ki,ha rosszul tudom.
2016. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Leszedjük,legalább 2-3 ujjról!
2016. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Legalább 1 ujjról le kell szedni. Ha más nincs, te állj neki otthon egy reszelővel.

A pulzoximéter, ami a köröm átvilágításával méri a vér oxigéntartalmát, géllakkon nem lát át. Úgyhogy igen, a saját érdekedben mindkét kézről (nem tudni, hogy adott kórházban melyik oldalon van a gép) legalább egy körömről szedd le.

2016. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudok erről, de érdekelne, hogy akinek az a tipikus vastag műkörme van és nem szedi le, mit csinálnak?

nem csak baj esetén okozhat nehézséget ha nem tudnak a natur körömre nézni?

2016. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

4.-re válasz.


Egyszerűen leszedjük,minden komolyabb beavatkozásnál és életmentésnél. Mivel a császározás műtét,így nem sokat vacakolunk,le a lakkot,gélt,porcelánt,...

2016. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is körmözök és egyszerűen nem lehet leszedni.

Reszelni kell (nem pár másodpercig) vagy leoldani speckó folyadékkal, de még ha durvább módszerhez is folyamodik valaki (az érzéstelenítés miatt, vagy altatásból kifolyólag ha nem érzi az aunyka) akkor is jó ideig tart, vagy ha brutál mód tépik le, jön az igazi köröm is, meg másnap borzalmasan fáj.

2016. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Ha műtétre kerül a sor, akkor a kisebbik rossz elvén bizony inkább letépik, mert egy szakadt köröm a kisebbik kockázat.


Úgyhogy érdemes leszedni, mert tényleg egyik legrosszabb fájdalom a leszakadt (saját) köröm.

És mondom, nem a körmöt nézegetik, hanem a pulzoximétert csatolják rá az ujjbegyre, ami átvilágítja és így végez méréseket. Ha csak ránézni akarnának, arra ott lenne a lábköröm is.

A perifériás keringést monitorozniuk kell a beavatkozás alatt, úgyhogy a zavaró műkörmöt vagy leszedi a páciens műtét előtt, vagy altatásban leszedik - sikerül, ahogy sikerül.

2016. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem 2011ben volt ott prog.császárom,senki nem szólt,h le kellett volna szedni a lakkot/műkörmöt.
2016. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol máshogy van. Sote 2-n barátnőmnek mondták, hogy maradhat a géllakk.


Nálunk is maradhat a lakk a császárnál (Kútvölgyi), az orvosom mondta, hogy egyrészt lábkörmön is nézhetik, másrészt ugye csak a vérkeringésedre következtetnek belőle, de azt máshogy is meg tudják nézni.


Szerintem, amikor majd megnézitek a kórházat, kérdezzetek rá a szülésznőtől, vagy attól, aki megmutatja. Vagy a dokidtól akár.


Simán vannak olyan dolgok a protokollban, amit máshogy is meg lehetne oldani ma már, de nem 10 év alatt kopnak ki a rendszerből, mert az nem reagál elég gyorsan az új kutatási eredményekre.


30hkm

2016. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, nálunk nem ujjra teszik a mérőkészüléket, így emiatt sem kell leszedni.
2016. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!