Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy nő hány éves koráig tud...

Egy nő hány éves koráig tud komplikációmentesen és egészséges gyermeket szülni? Gondolom ez egyénfüggő, de mégis mi az átlagkor?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 23:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42 evesen szult ket baratnom is.Szep babak lettek.
2010. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem feltétlenül korfüggő. Na, jó, nem kortalan, de szerintem max. 45. Utána már én tuti nem is szülnék, mert fel is kell nevelni.
2010. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Mivel ez egyéni dolog, nem érdemes átlagot keresni, mert lehet, hogy pont te lennél egy szélsőséges példa. Ismerek olyant is, aki komplikációmentesen egészséges gyereket szült 40-50 éves kora fölött, és olyant is, aki veszélyeztetett terhes volt huszonévesen.

Nem csak attól függ, hogy mire vagy hajlamos, vagy mit örököltél, hanem attól is, hogy milyen életmódot folytatsz, milyen hatások érnek és milyen gyakran. Pl. a stressz növeli a kockázatokat, tudok egy esetet, ahol a kismama a túlzott munkahelyi stressz miatt vetélt el, pedig nem is a kollégáktól vagy a főnöktől érte, hanem eleve a munkakör része volt a stressz, a következő terhességnél már nem kockáztatott, az orvos nem engedte dolgozni. És persze a közismert komplikációk között szerepel a dohányzás, az alkohol, a fertőző betegségek.

2010. márc. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Én 34 vagyok és sokan azt mondják,hogy ilyen idős korban már "valaki kifutott az időből".
2010. márc. 25. 23:44
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez de nagy hulyeseg.En 37 evesen szultem az ikreket es pont idoben voltam.Nyugi en ne hallgass masra.
2010. márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Á csodát 34 éves korban általában van aki a 2. gyermekét szüli. De 40 éves ismerősöm tavaly szült egészséges gyermeket. Ha az anya egészséges, nincs magas vérnyomása, jó az anyagcseréje, érrendszere, nincs több kockázat, mint például 25 éves korban.
2010. márc. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ha hagyod magad felidegesíteni, akkor valóban lehet gond. Szóval fogod magad, és megmondod azoknak, akik ilyeneket mondogatnak, hogy semmi közük hozzá, pofa be, ez a te életed, nem az övék, és ha szeretnél babát, akkor sok sikert.
2010. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,most egy kicsit megnyugodtam!
2010. márc. 25. 23:54
 9/27 anonim ***** válasza:

Nagymamám 49 évesen szülte anyámat.Egészséges gyerek volt...Szóval nem kor függő,inkább egyén függő..

Vannak olyan nők (ismerőseim között is) akik 20 évesen szültek beteg gyermeket..A sógornőmnek 19 évesen egészséges lánya született,majd bevállalt 37 évesen is egy gyermeket.Az is lány lett de beteg...

A barátnőm 39 évesen ikreknek adott életet(8 hónapja)és mindkét csöppség makk egészséges...

Az,hogy ki meddig tud szülni,és hogy egészséges babát-e ez mind az anyukától függ.Ha erős a szervezetet,erős a "méhed" akkor akár 40-45 évesen is tudsz szülni...nem kortól függ...

2010. márc. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
31%
Úgy hallottam, 15 és 35 között.
2010. márc. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!