Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek császáros...

Volt valakinek császáros szülés utáni haematomája? Mennyi idö alatt szívódott fel?

Figyelt kérdés

A 6 hetes kontrollon kiderült, hogy azért van még vérzésem, mert a belsö varrásnál lett egy 4 cm hematomám, és mivel nem okoz fájdalmat és lázam sem volt, azt momdta a doki várjunk egy hónapot még, mielött müzenének. És hogy nem túl nagy, felszivodik remélhetőleg... Ettöl függetlenül aggodok,hiszen az mellett, jogy nagyon fájdalmas és lassu volt a lábadozás a császár után, itt van a kisbabám is, akit szoptatnom kell,de anno is alig tudtam, mert a heg miatt csak honalj tartásban tudtam szoptatni, nehezen is indult be a termelés, aztán kisebesedett a mellbimbóm, mert nagyon nem volt jo az a pozicio...meg mist ugye jön a tej, ki tudja hány szopi maradna ki,bekeményedhet, elapadhat, stb. szoval para...tudom, elöre ne aggodjak...de akkor is félek.

Van valakinek ezügyben tapasztalata?


2016. jan. 8. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! igen van. 4 honapja szultem csaszarral es nekem hidegrazasom emelkedett hom volt szules utan kb ket hettel. akkor bementem a korhazba es ott ultrahanggal allapitottak meg a veromlenyt. en antibiotikumot kaptam es ergam cseppeket, hogy uruljon a veromleny. vacilaltak, hogy mutsenek e, de nem kellett. en is aggodtam a baba miatt, de a doki megnyugtatott, hogy ez nem egy nagy valami. reggel bementem volna es este johettem volna. szoval emiatt ne aggodj. bementem meg megnezetni aztan legkozelebb a hat hetes kontrollon neztek meg, addigra elmult. nyugi! irasod alapjan elso gyerek! ne aggodj! probalj kicsit lenyogodni mar csak a tej miatt is!
2016. jan. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm, hogy probálsz megnyugtatni:) csak a baba miatt félek - már nem csak az az egy nap, hogy addig ki eteti meg vigyáz rá, hanem amig lábadozok, és nehéz emelni, hason tartani szopikor, altatni stb. És igen, elsö gyerek.

Neked mennyi volt a lázad? Milyen fájdalmat éreztél? (éles vagy tompa és mennyire volt erös, és milyen gyakran volt)

2016. jan. 12. 01:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és mekkora volt a haematomád?
2016. jan. 12. 01:15
 4/6 anonim ***** válasza:

38 volt a hőm. A hasamban nem éreztem fájdalmat, csak levert voltam. Nem emlékszem már a méretére, de az UH-n látszott rendesen. Nekem viszonylag hamar megszűnt a vérzésem és emiatt nem tudott ürülni, de az ergam cseppek megindították, és lassan vérezgettem, nem nagy mennyiséget, dekb hat hétig tartott.

A lábadozástól nem féltem volna, hisz egy császármetszés sokkal nagyobb műtét, mint egy egészségügyi küret, amit kb 5-10 perc alatt elvégeznek. Mondjuk én a műtétet is nagyon jól viseltem pedig harmdik császár volt.

2016. jan. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindig fektetve szoptatok, sokkal kényelmesebb nekem is és a babának is.
2016. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem a fekve szoptatás nem annyira testhez állo, mert elég kicsi a mellem, szerintem el se érne a baba szájáig :D

Amikor császároztak kb az 5.napon tudtam viszonylag fájdalommentesen felkelni, az elsö 3 nap maga volt a pokol, felülni felállni, meg vissza, járni is lassan és meggörnyedve,mintha 1000 éves lennék...aludni csak 45 fokos szögben birtam, kizárólag hanyatt, ami miatt mégjobban vedagadt a bokám, a korházbol hazajönni a párom zoknijában meg papucsában tudtam csak. A 4. napon felüdtem teljesen vízszintben, de akkor is csak rövidebb idökre ment. És a 3. héten kezdtem oldalt fekve is megmaradni - persze azt is csak ugy, h nagyonpuha ágyban+kitámasztva magamat. Hason a mai napig (7. hét) kényelmetlen feküdnöm. Szoval én elég kálváriának éreztem, ezek után tartok mégegy mütéttöl.

Igaz mindenki másképp reagál, de a korházban is volt egy csaj, akit császároztak és az elsö járkálás látszolag sokkal jobban ment neki mint nekem...és most te is... lehet én vagyok akkor a tápos :(

Vérzésem még mindig tart, nem sok, de a lényegen nem változtat. Ha megmarad addigra, akkor megkérdezem a dokimat h kaphatnék e én is olyan cseppeket. Öszintén szolva nem is tudom miért nem irta fel azonnal.Mondjuk lehet mert nekem se láz, se fájdalom, akkor bizzuk a természetre alapon.....

Most homeotiás bogyokat szedek rá, hát...jobb hiján.

2016. jan. 14. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!