Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy szülés előtt...

Van olyan, hogy szülés előtt nem megy el a nyákdugó és/vagy a magzatvíz?

Figyelt kérdés
Bocs, ha hülyeséget kérdezek. 36. hétben vagyok és kicsit izgulok, hogy vajon milyen előjele lesz (a fájásokon kívül) ha itt a szülés ideje.
2016. jan. 16. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. Van, akinek csak fájások jelzik, hogy szülni fog.
2016. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Engem 15 óra vajúdás után császároztak, de se nyákdugóval, se magzatvízzel nem találkoztam, pedig a végén már minden bajom volt :)
2016. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze nekem nem ment a nyákdugó. És a magzatvíz sem folyt el.

Csak jósló fájásaim voltak egész nap. Délutánra már nagyon fájt

Be is mentünk a kórházba mert azt hittük idő van de haza küldtek hogy még nagyon sok idő. Majd reggel vissza.. (Burokrepesztés)

2016. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Annyi előjel volt, hogy a szülés megindulása előtti éjszaka egy hatalmas fájásra ébredtem, biztosra vettem, hogy menni kell. Pedig voltak addig is ilyen random jóslóim néha, de ez más volt. Megesküdtem volna, hogy ez már az. Éjszaka 1 óra körül volt, pár perc múlva megint, majd elmúlt, aludtam reggelig. Viszont reggel 7kor fogmosás közben újra kezdődött és már nem múlt el, este 11kor már velem volt a pici :)
2016. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár nekem elfolyt a magzatvizem, de nyákdugóval nem találkoztam. Fogalmam sincs mikor távozott. De miután elfolyt a víz, rá egy órára jöttek a fájások. Szerintem ha fájások jönnek, akkor sem lehet összetéveszteni mással. Tudni fogod, hogy itt az idő :) Amúgy én 36 hetes voltam, amikor elfolyt a víz, de már nem volt semmi gond a picivel. :)
2016. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem volt egyik gyereknél sem.

Az elsőnél a 38. heti ctg utáni méhszáj vizsgálatról küldtek a szülészetre, mert 3 ujjnyi volt és nem voltak fájások.

A másodiknál a 40. hetes ctg utáni vizsgálatról küldtek a szülészetre, mert 2-3 ujjnyi volt a méhszáj és ultrahangon kevés magzatvíz indokkal beindították a szülést.


Ha nincs fájásod, nem megy el a magzatvíz, nem tűnik el a nyákdugó (bár az még nem jelent szülést igazából azonnal), akkor az orvos a vizsgálatokon akkor is érzi, ,hol tartasz. Azért néznek gyakrabban már a vége felé.

2016. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem 2 nyomás közt folyt el a magzatvizem :)

azt gondolták burokban fog születni, de végül csak kipukkadt, előtte próbálták megrepeszteni, de annyira lent volt a feje, hogy nem is volt magzatvíz már a buksija és a burok között, teljesen rásimult, ezért nem sikerült :) amikor már kicsit kint volt a feje ment el a víz :)


nyákdugóm jóval a szülés előtt ment el, 3-4 héttel :D

2016. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyermekem születése előtt sem folyt a magzatviz se nyákdugóval nem találkoztam. Mindkét szülés fájásokkal indult.Bent repesztettek burkot 😊

De a fájásaim egyértelműek voltak és hamar rendszereződtek 10 majd 5 percesekké.

2016. jan. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem repedt a burok, 10 ora vajudas utan a szuleszno ment az orvosert hogy burkot repesszen. En meg kiabaltam nekem aztan nem fognak ott repesztgetni semmit! Vagy termezetesen megszulom, vagy csaszarozzanak meg! Ahogy ezt orditottam egyszer csak azt lattam hogy vmi dudorodik a labam kozott, azt hittem a gyerek feje, de a burok volt es szetpattant es elontott a viz. :D Onnan meg 1 ora volt a szules vegeig es a kezemben tarthattam a gyonyorusegem.
2016. jan. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!