Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen úgy szülni ha a fájdalo...

Milyen úgy szülni ha a fájdalomküszöb nulla? Elviselhetetlen lesz? Ugye csak a filmekbe ordítanak közben?

Figyelt kérdés
Tudom minden szilülés más.De félek.Én egy kis fájdalmat sem viselek el.Ilyen vagyok...Én nem akarok ordítozni meg nyögni stb.Hogy van ez az egész?És mi lesz így hogy képtelrn vagyok a legkisebb fajdalmat is elvisrlni?
2016. jan. 26. 15:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%
Mit mondjak...:) ez nem túl szerencsés így.Én pont az ellenkezője vagyok,így tapasztalatot erről nem tudok felmutatni.Remélhetőleg akkor és ott,abban a helyzetben erőt veszel magadon,és mindent kibírsz.A babád érdekében és saját érdekedben is!Több energiád marad,jobban együtt tudsz működni mindenkivel (beleértve a gyermeket is) és könnyebb lesz.Ez kicsit csöpögősen hangzik,de így van,gondolj arra,hogy a babád is legalább annyi kínlódást él át,hátha segít.
2016. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Én bírom a fájdalmat, de az emelt adag oxitocin megtette a hatását ... Szóval nem bírtam. Én ordítottam. Egyszerűen nem bírtam tovább és ordítottam. Nem érdekel, ki mit mond és úgyis le leszek pontozva. Nekem segített az ordítás. Sokkal könnyebben viseltem a fájdalmat, hogy ezt így kiadtam magamból. Kitolásnál harmadik nyomásra kint volt a baba, volt erőm még simán.

Szerintem van, aki bírja , van , aki nem. Nem szégyen és senkit nem érdekel.

A második szülésemkor is kaptam oxitocint, de nem akkora adagot, egy hangom nem volt, simán lehetett bírni a fájdalmat.

Ha nem akarsz ordítozni, meg nyögni, akkor ne csináld, lehet vissza bírod tartani. De ott szerintem ez nem fog érdekelni.

Ha meg annyira nagyon tartasz tőle és szerinted a hangoskodás a leggázabb a szüléskor, akkor császároztasd meg magad.

2016. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a fájdalomcsillapítással?Már vajúdás ál kérhető?Használ?
2016. jan. 26. 15:22
 4/29 anonim ***** válasza:
29%
Én is ilyen vagyok. A görcsöket is rosszul éltem meg, de a dokimmal megbeszéltem a császárt :)
2016. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%
Jól bírom a fájdalmat, de kaptam egy adag oxitocint és végigordítottam pár órát, mert fájások voltak, 3 percesek, de nem tágultam. A szülésznő beadta az oxit és elment mert lejárt a műszakja, a másik szülésznő hallgathatta a szenvedésemet. Nem tartottam cikinek, csak túl akartam lenni az egészen. És mégis, inkább egy ordítós szülés mint egy császár, mert abban is volt részem, a császár után rossz a felépülés.
2016. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Sajnos az én dokim nem császároz emiatt. ;(
2016. jan. 26. 15:28
 7/29 A kérdező kommentje:

Egyre jobban félek.Nem lesz idő beöntésre vagy nem tisztít ki eléggé ;(

Szétszakadok lent

Szülés után tág maradok es elhagy vagy megcsal a párom.rettegek

2016. jan. 26. 15:31
 8/29 anonim ***** válasza:
45%

Amikor még tudtam beszélni, kértem fájdalomcsillapítást. A doki rendes volt, nem röhögött képen. :-(

Aztán már hangom se volt. Olyan görcseim voltak, levegőért is küzdöttem. Szólni se tudtam, nem hogy ordítani.

2016. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy ilyen miatt elhagyna, megcsalna, az a kapcsolat annyit ér.
2016. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
50%
Én is ordítottam,emelt adag oxit kaptam . Egyből két perces fájásaim voltak, de 2 óra 15 perc alatt meglett a kisfiam. Nem győztem elnézést kérni amiért kiabáltam, én szégyeltem hogy nem bírtam ki kiabálás nélkül, de borzalmasan fájt. Pedig szerintem nem alacsony a fájdalomküszöböm. :-)
2016. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!