Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Negatív szülésélmény fog...

Negatív szülésélmény fog változni?

Figyelt kérdés
Gyönyörű terhességem után szörnyű szülésem volt, onnantól rettegek a szüléstől. Babánk szép, egészséges lett (remélem, később sem jönnek elő szülésből származó problémái), de hiába teltek el hosszú hónapok egyszerűen képtelen vagyok másként tekinteni a szülésre. A teherbeeséstől, terhességtől továbbra sem félek, de a szüléstől igen, márpedig utóbbi megúszhatatlan. Már az is megfordult a fejemben, hogy megállnék egy gyereknél, de párom mindenképp szeretne testvért a babánknak, és persze tudom én is, hogy a baba szempontjából valószínűleg előnyösebb lenne, ha lehetne kistestvére (habár pl. az én és tesóm közti kötelék nem túl erős). Hogyan halványíthatnám el a szülés rémképét? Hogyan változtathatnám át pozitívabbá? Ha más is járt már így, hogyan módosított ezen? Vagy ha érkezne a testvérke, és túlesnék az újabb szülésen valahogy akkor már minden megváltozna, szóval érdemes volna úgymond kutyaharapást szőrivel gyógyítani?

2016. márc. 1. 09:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Vannak ilyen feldolgozó csoportok nem csak császárosoknak. Keress egyet a környéken.


én elrendeztem magamban. kb 8-10 hónap alatt. teljesen el tudom fogadni, örülök már, hogy úgy történt, ahogy.

2016. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Keress a második babánál olyan orvost, akivel megtudod beszélni a programozott császárt. Ügy megoldva.
2016. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Az idő segít elhalványítani a rossz élményeket.
2016. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: neked programcsászár volt a második?
2016. márc. 1. 10:10
 5/24 anonim ***** válasza:
Vannak kimondottan ilyen csoportok, kérdezz rá a védőnőnél (szülési trauma feldolgozása).
2016. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

egyrészt vannak ilyen csoportok, másrészt vannak pszichológusok is, akik kimondottak ezzel foglalkoznak.


nekem csodás szülésem volt, szörnyű, borzalmas, iszonyatos terhességgel. én nem gondolom, hogy baj, ha nem vállalsz több gyereket, félelemből. legalábbis, én őszintén bevallom, hogy nem, soha többé én ezt nem merem elkezdeni.


a te tested, a te életed. a férjed persze akarhatja, értem, hogy akarja, de nem tudja tőled átvenni a szülést sajnos, így azt neked kell bevállalnod újra!


egyébként ha azért akartok tesót, mert az egykeség rossz vagy ilyesmi, rengeteg kutatás van a neten, olvasd el, hogy miben jobbak/rosszabbak az egykék tesós társaiknál és csodálkozz el:)

2016. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nálam sajnos nem változott pedig már két éve... ha szeretnétek még babát, akkor fent már írták hogy hol kérhetsz segítséget, vagy előre megbeszéled a császárt az orvossal.
2016. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Hatos, milyen volt a terhességed, ha nem túl indiszkrét a kérdésem? Valami komplikáció lépett fel? Veszélyeztetett voltál?
2016. márc. 1. 10:23
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Két és fél éve szültem, még mindig bánt, ahogyan sikerült. Nekem könnyű, gyors szülésem volt, de lelkileg megviselt, sok minden félrecsúszott. A férjemet okoltam sokáig, voltak vitáink is. Aztán pár hónapja mennem kellett már ezredszerre a nődokimhoz, rosszul.is voltam, elkísért a férjem, és szóba került a kistestvér kérdése. Én csak a szülés miatt nem akarok egyelőre kistestvért a fiunknak, de a doki nem értette, hogy miért, mert nem emlékezett rá, hogy olyan rémes szülés lett volna, és a férjem unszolására elmondtam, hogy mi volt a baj. Hát kínos volt, mert két év elfojtott dühe, tehetetlensége, önmarcangolása szakadt ki belőlem, sírtam rendesen, de az orvosom abszolút jól kezelte. Beszélgettünk róla, megkért, hogy írjam össze, hogy mi bántott, mit szeretnék máshogy, sőt mondta, ha nem elég, akkor.keressek fel pszichológust vagy szülésfeldolgozó csoportot. Én nagyon megdöbbentem, hogy ennyire kedvesen (pedig mindig kedves, aranyos volt) és konstruktívan állt a dologhoz. Azt hittem, hogy majd leráz azzal, hogy bolhából.csinálok elefántot. Nagyon sok nőgyógyászati panaszom van, és azt is megpendítette, hogy talán azok hátterében is ez áll, ezért lenne fontos, hogy helyre tegyem ezt magamban, ha kell segítséggel is. Nekem már ez, hogy tudtam vele erről beszélni, sokat segített. Mostanában kellene felhívnom a listámmal, de nem visz rá a lélek. Félek kimondani, nyíltan beszélni róla, mert nehéz, és mély sebeket szab fel, de muszáj lesz.

Mi volt a gond nálad? Hosszú szülés volt? Sérüléseid lettek? Vagy a személyzet hozzáállása volt nem megfelelő?

2016. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Mi volt a gond nálad? Hosszú szülés volt? Sérüléseid lettek? Vagy a személyzet hozzáállása volt nem megfelelő?"


Mindez együtt. Valahogy naiv módon azt gondoltam, szép terhességnek csakis szép befejezése lehet. Hát nagy pofáraesés volt. Pedig próbáltak felkészíteni, hogy szülni durva dolog, de gyakorlatban átélni nagyon más, mint elméletben beszámolókat hallgatni :(

2016. márc. 1. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!