Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a Pécsi...

Mi a véleményetek a Pécsi Szülészeti Klinikáról?

Figyelt kérdés

Olyanok véleménye érdekelne leginkább, akik az elmúlt fél évben szültek.

Rengeteg rosszat, valamint kevésbé nagy számú jót olvastam az intézményről és annak dolgozóiról, így nagy félelmekkel vágok neki a "nagy kalandnak". Júniusra várjuk a kislányunkat.

Mennyire figyelnek oda rád, ha nincs fogadott orvosod (szülés alatt és után egyaránt)? Mennyire gyakran császároznak? Engem nem zavar, ha arra kerül a sor, bízom a nyugati orvoslásban. De van rá esély, hogy indokolatlan helyzetekben is sort kerítenek rá? Annak már kevésbé örülnék.

Megéri az egyágyas VIP kórtermet kifizetni? Milyenek a csecsemősök MOST?

Bármilyen tapasztalat érdekel bármilyen kérdés kapcsán.

Köszönöm szépen előre is a választ!


2016. márc. 1. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hasznos lesz a véleményem, mert 3 évvel ezelőtt szültem ott, illetve heteken belül készülök újra szülni. Ami eszembe jutott: egy klinikán mindig magasabb a császármetszések aránya, mint egy városi kiskórházban, mert a komplikált esetek eleve ide kerülnek jó esetben. Tehát a puszta statisztika nem mérvadó. Ha nincs fogadott orvosod, akkor logikusan átgondolva, az ügyeletesnek "mindegy", hogy mikor szülsz, tehát pusztán siettetésből (hacsak orvosi indoka nincs), szabadsághoz, nyaraláshoz igazítva feleslegesen nem fognak császározni. Sok a kismama, ezért hajlamos futószalaggá válni sok minden, de a kulcs a kommunikáció: ha kérdezel, választ fogsz kapni, ha kérésed van, próbálják teljesíteni, csak kommunikálni kell, azt semmiképpen ne várd, hogy ők kérdezik meg, mit hogyan szeretnél, ha nem szólsz, úgy csinálják, ahogy rutinból megszokták.


Ugyanezt tapasztaltam a csecsemősöknél. Alapvetően kedvesek, de nagyon túlterheltek, aki nem kérdez, ahhoz nem jut eszükbe odamenni és elmondani alapvető dolgokat (vannak kivételek persze), de aki kérdez, annak válaszolnak. Tehát neked kell lenni a kezdeményező félnek. lehet, hogy neked kell először mosolyogni, de ahogy te állsz hozzájuk, mint emberekhez, úgy állnak ők is hozzád. Mivel bababarát kórház, megspékelve a túlterheltséggel, jó néven veszik, ha állapotodhoz mérten igyekszel magad ellátni a babát, miután megmutatták, hogyan kell, de a legtermészetesebb, hogy ha fürdeni mész, stb. beadod a csecsemős szobába. A szülés utáni éjjel is felajánlják, hogy ha pihenni szeretnél, csak szoptatni hozzák be a babát. Azt ne várd, hogy a csecsemős szobában lévő síró babákat egyenként ölükben ringatva nyugtatgatják, láttam mondjuk ilyet is, de olyat is, de a babusgatás az anyára hárul (természetesen).


Összességében tehát nekem az a tapasztalatom, hogy ez nem hotel lesz, ahol "kiszolgálnak", hanem egészségügyi intézmény, ahol segítenek, ha szükséged van rá, és méltányolják, ha nem hagyod el magad.

2016. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én másfél éve szültem, így nem a legfrissebbek a tapasztalataim, de azért leírom.


Ahogy az első válaszoló is írta, itt viszonylag magas a császármetszések aránya, de regionálisan kiemelt klinika, nagyon sok problémás páciens eleve ide kerül, ez nyilván eltolja a statisztikát a császár irányába.


Nekem fogadott orvosom volt, de mikor beértem, többször vizsgált az ügyeletes is, teljesen korrekten bántak velem. Szülésznőm nem volt, de az ügyeletes egy tündér volt, nagyon kedves volt, a leghülyébb kérdéseimre is készséggel válaszolt. Nálam császár lett a vége, az anesztes is egy tündér volt, komolyan mondom, hogy műtét közben simogatta a fejem, közvetített stb., nagyon hálás vagyok neki.

Az őrzőben két nővérrel találkoztam, komolyan mondom, hogy minden kérésemre ugrottak, adták a szívószálat a számhoz, hogy tudjak inni, az egyikük segített törölközni zuhanyzás után, még a papucsomat is megtörölte.


A gyerekágyas osztályon már más volt a hozzáállás, tényleg csak akkor segítettek, ha külön kérted, maguktól nem igazán jöttek a csecsemősök. Azt a nagyfokú bunkóságot viszont, amiről annyi rémhírt hallottam, én nem tapasztaltam.


Én akartam VIP szobát, de az összes foglalt volt, szóval erről lemaradtam. Szerintem ha van rá lehetőség, érdemes, mi épp négyen voltunk egy szobában, valamelyikünk babája biztos, hogy sírt (az enyém is, hajjaj), én kb. 20 perceket aludtam egyhuzamban. Azért az egy ágyasban biztos többet tudtam volna pihenni.


Lehet, hogy futószalagszerű az ellátás (bár mikor én szültem, nem volt nagy forgalom, de pl. nekem nagyon fontos volt, hogy ha bármi gond lenne, itt biztos kezekben vagyok, itt van PIC, nem szállítják el a babát másik kórházba.

2016. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Holnap lesz három hete, hogy megszületett a második kisbabánk a Pécsi szülészeten, úgyhogy még elég friss az élmény.

Nem volt fogadott orvosom (az elsőnél sem volt, így most sem éreztem szükségesnek), én nem éreztem azt, hogy bármilyen hátrány ért volna. Nagyon kedves, fiatal doki volt bent, és egy nagyon profi szülésznő, az a fajta személyiség, akinél egyszerűen érzem, hogy jó kezekben vagyok. Szóval én tök nyugodt voltam, az egész légkör is olyan nyugalmat árasztó volt a szülőszobán. Meg nekem sokat segített az is, hogy voltunk szülőszoba-látogatáson, ezért már tudtam, nagyjából mire számítsak (megjegyzem, a nagyobbik gyerek több, mint 8 éve született, egész más volt akkor a szülészet, nem is azon a szinten volt, ahol most, úgyhogy ezért is mentünk el megnézni), ezt ajánlom amúgy neked is.

Alapvetően amíg rendben megy minden, addig nyugton hagynak, néha lecsekkolják a babát, hogy minden rendben van-e, de amúgy javasolják is, hogy sétálgass, zuhanyozz (én tök sokszor voltam a zuhanyzóban, nagyon jól esett, még akkor is sokat segített, amikor már amúgy elég izmos fájásaim voltak), kérhetsz labdát is, meg igazából bármit csinálhatsz, amitől neked könnyebb.

Én úgy látom, úgy tapasztaltam, meg úgy is hallottam, hogy nem igazán végeznek indokolatlanul császármetszéseket, inkább azért magas itt Pécsen a császáros szülések száma, mert a problémás eseteket is ide hozzák, ahol ugye általában szükség van a műtétre. Inkább azon vannak, hogy természetesen tudjon megszületni a baba.

Nekem ez a második szülésem egy nagyon szép élmény lett, tényleg jó érzéssel gondolok rá vissza (sajnos az első sokkal rázósabb volt, és egészen máshogy zajlott, az inkább volt traumatikus élmény sajnos, de persze a végeredmény ott is csodálatos volt, és ez számít), végig biztonságban éreztem magam, megkaptam minden szükséges segítséget, szóval egy rossz szavam nem lehet.


A gyermekágyas és a csecsemős osztályról tényleg sok rosszat hallani, és nekem is ilyen emlékeim voltak, de igazából nem volt olyan rossz, mint amire számítottam. Oké, némelyik nővérnek érdekes a stílusa, de igazából kimondottan bunkó senki nem volt. Ha kérdésem volt, kaptam rá választ, ha segítségre volt szükségem, azt is megkaptam, és amikor második éjszaka a fiam már nem bírta cérnával azt, hogy nincs még tejem, akkor az egyik csecsemős nővér mondta, hogy aludjak egy kicsit, addig ő ringatja. Ezen meg is lepődtem, tényleg nem ilyen tapasztalataim voltak, az első gyereknél volt, hogy "leadtam" fél órára, hogy megpróbáljak vécére menni és nyugiban alkothassak, és kaptam is a beszólást, hogy nem kéne rájuk lőcsölni. Na ilyen most nem volt egyáltalán.


A kaja természetesen sz*r, erre nem tudok jobbat mondani, de asszem senkinek nincsenek túlzott elvárásai a kórházi kaját illetően.


A három nap alatt, amíg bent voltam, minden nap benézett vagy dietetikus, vagy szoptatási tanácsadó, akiktől lehetett kérdezni. A szoptatási tanácsadótól a hordozásról, kendőhasználatról is beszélgettünk, érdekes volt, én sosem voltam egy kendős típus, de most megtetszett :)

Még a szobatársaimmal is szerencsés voltam, két jófej csaj volt bent velem, meg egy kicsit magának valóbb típus, vele nem nagyon beszélgettem, mert elég szótlan volt, de a másik kettővel jókat dumáltunk, mondták is a nővérek, hogy hozzánk szeretnek bejönni, mert itt mindig olyan vidám a légkör, mindig megy a vihogás :D


Egyetlen dolog miatt neheztelek egy kissé: szülőszoba-látogatáson direkt megkérdeztük, hogy a VIP szobát hogyan lehet kérni. Mondták, hogy amikor megyünk szülni, akkor, a papírok kitöltésénél szóljunk, hogy erre van igény. Elvileg van két egyágyas szoba is (nem mindkettő van a gyermekágyas osztályon), meg egy apartman, más-más árakkal. Érkezési sorrend van, de ha épp mind foglalt is, ha a benttarózkodás alatt megürül valamelyik, akkor át lehet kerülni.

Kértem is az egyágyast, de mondták, hogy majd ha megvan a baba, akkor lehet utánanézni, hogy megvan-e. Oké. Megszületett a baba, kértem, hogy akkor nézzék meg, van-e hely az egyágyasban. Hát nincs. Egyikben sem? Egyikben sem. Mondom oké, akkor az apartmanban? Ott sincs. Hát mondom, rendben, ez van. Mondták, hogy maximum annyit tudnak tenni, hogy a négyágyasba tesznek, és nem a hatágyasba. Hát oké. Csak az a bibi, hogy a saját szememmel láttam az egyik egyágyas szobát, ami másfél napig üresen állt, aztán utána pont hallottam, amikor mondták az egyik nővérnek, hogy hoznak valakit a VIP szobába. Kérdeztem is, hogy hogy lehet, hogy amikor én kértem, másfél nappal korábban, akkor azt mondták, hogy foglalt, de erre nem kaptam választ.


Na, ez speciel kissé kiakasztó volt, mert úgy látszik, a külön szobához - hiába akarsz fizetni érte -, muszáj csókosnak lenni.

2016. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaitokat! :)
2016. márc. 3. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 5 hónapja szültem ott, igaz nem időre szültem, hanem 20 hetes terhesen (down szindrómás volt a kislányom) :( 12 órányi vajúdás után "megszültem" , az orvosok és a nővérek is nagyon kedvesek és türelmesek voltak hozzám!! VISZONT, a nővérek hanyagsága miatt tartott eddig... ugyanis nem kaptam annyi lamináriát amennyit kellett volna.. szülés után másnap reggel kimaradt a méhösszehúzó injekcióm,és ugyanaz nap este is, majd másnap reggel jött a nővér hogy megkapom a 3. adag méhösszehúzóm, mire én közöltem vele hogy eddig egyetlen egyet sem kaptam! és neki állt velem vitatkozni.. más ehetett a kórteremben, nekem nem engedték meg, pedig felállni sem tudtam annyira szédültem még másnap is.. (így nem ebédeltem mivel nem tudtam kimenni)szóval velem hanyagok voltak, nem tudom másokkal milyenek, nekem ez a tapasztalatom! remélem tudtam segíteni!
2016. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!