Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros kérdésem van a...

Császáros kérdésem van a tapasztaltabbakhoz?

Figyelt kérdés
Az előzö szülésnél több helyen repedtem ez volt 2 éve , azt mondták akor hogy már csak császáros lehetek, most pedig azt hogy egészséges vagyok.Voltam több nő dokinál és még is egyik se ajánlotta a szülést mert rizikos, viszont én nagyon félek hogy milesz a császár után, hogy fogom tudni ellátni magunkat.Nekem nincs segitségem ugy mint család.... mennyi idő mire ujry tudok mozogni, az előzö mütét után 2 hétig 3 lépéseket mentem , mert össze estem többtöl...

2016. márc. 2. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én a műtét másnapján hajat mostam. 2 hét múlva bicicliztem. Úgy nem volt gondom különösebben, de szerintem ez mindenkinek más, valaki nagyon szenved utána, valaki jól viseli.
2016. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
van aki 3 nap után már szaladgál..nekem 10 nap kellett mire normálisan tudtam meni
2016. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Angliaban volt csaszarom, mutet utan 5 oraval jarkaltam, masnap mentunk haza, harmadnap mintha mi sem tortent volna.

Takaritottam, foztem, mostam , babahordozot ki be raktam a kocsiba az elso heten.

Nem kell elhagyni magad, ennyi a trukk.

2016. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem aznap este már kihozták a babát, utána 3 nap mulva haza mentünk és utána már viszonylag jol voltam


Sajnos ez mindenkinél más

2016. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A Bajcsyban császároztak mindkét szülésemkor, ott az a protokoll, hogy a császár éjjelén az anyukának pihennie kell, a baba bent marad a csecsemősöknél. Viszont másnap már hajnalban felállítanak, és azonnal hozzák a babát is, és onnantól kezdve nonstop velem van. Nekem ez nagyon bejött. Javaslom, hogy a császár után aludj,pihenj, amennyit tudsz, viszont ahogy felállítanak, onnantól kezdve mozogj, tényleg ne hagyd el magad, és akkor nem lesz gond. Én mindkét császárom másnapján már abszolút elláttam a kicsijeimet. Nagyon könnyen túltettem magam a fájdalmakon és a nehézségeken. De én tényleg nem hagytam el magam. Folyton az lebegett a lelki szemeim előtt a császár estéjén, éjjelén, hogy ha reggel kihozzák a kisbabábamat, azonnal teljes felelősséggel tartozom Érte. El kell tudnom látni.
2016. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Bajcsyiban voltam, császáros, igaz első, de mikor átkellet mennem a sima szobába, simán átsétáltam. A nővér meg is jegyezte, hogy csoda, hogy egyből fölpattantam, mások percekig tipródnak az ágy szélén. Gyakorlatilag nem fájt (volna annyira, ha a műtétkor nem nyitják rám az ablakot tavaly április elején és nem köhögöm végig).


Hazajövetel után már egyáltalán nem fájt, jó, nem futottam maratont, de könnyen mozogtam.


A nővérem 3 gyereket szült császárral, senki meg nem mondta volna róla, hogy 3x vágták.


Szerintem hozzáállás kérdése, ha elhagyod magad akkor lassú lesz a felépülés.

2016. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hagytam el magam előzöleg se , külföldön szültem és sok volt a komplikácio.... mindent elrontotak amit lehetett.Most a sotében leszek.A dokiban megbizom csak az első szülés halva születés lett és ezért most rám tör néha félelem.Nagyon szeretném a kisbabámat és az első ért is mindent megtettem... nem azért nem mentem mert elhagytam magam , hanem azért mert kb roncsot csináltak belölem .A gerincembe az érzéstelenitést ugy elcseszték hogy még most is fáj az ahova szurtak... stb. De jo olvasni hogy ti igy feléppültetek! Remélem nálam is igy lesz 😊 köszönöm a hasznos válaszokat!
2016. márc. 2. 20:37
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

programozott császárnál sokkal kevesebb a negatívum, mint egy sürgősséginél, nyugi, nem lesz gond :)


csak ijesztgetnek, nagy hasi műtét, meg mit tudom én, de nem kell belehalni!

2016. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: felelőtlen kijelentés. Mázlid volt, örülj neki és maradj csöndben!! Mert bele lehet halni, vagy lehet komoly szövődménye. Cseréljünk testet aztán nyilatkozz, mennyire nem nagy ügy!!!
2016. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2 császárom volt. Az elsőből nehezebben épültem fel, lassabban mpzogtam, mert jobban fájt. Azt tanácsolom, ne akarj többet, mint amit bírsz. Mindent meg fogsz tudni csinálni, sehova nem kell sietni. Minden nappal könnyebb lesz, legyél türelmes magaddal. A babát elbírod, menni tudsz, ha lassan is. Csak a legfontosabbakat végezd el, minden más várhat, amíg valaki megcsinálja.

A másodiknál nekem tényleg sokkal jobb volt, neked is lehet szerencséd.

2016. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!