Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik 36 betoltott het elott...

Akik 36 betoltott het elott szultek! Hany hetre es hogyan indult a szules? Miert jott a baba hamarabb? meddig voltatok a korhazban? Vegul egeszseges lett?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 01:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én egész terhességem alatt azért imádkoztam, hogy csak a 36. hetet töltsem be...legalább annyi legyen meg. Szerdai napok voltak általában a fordulópontok. Úgy képzeld el, hogy hétfőn és kedden férjem reggel a munkába menetele előtt kivitt anyámákhoz (az ő kérésükre)...persze a kocsiban mérgelődtem neki, hogy én ezt nem fogom csinálni, mert nem jó nekem, hogy zötykölődök a kocsiban, meg korán felkelni, keményedek is stb...még eleresztettem egy ilyen mondatot is, hogy ha emiatt fog hamarabb jönni nagyon mérges leszek. Tudni kell, hogy elég nehezen viseltem a terhességet, már kb 20. héttől keményedett a hasam...decemberben voltam kb 5 hónapos...már akkor elkezdtem nyílni de még nem fektettek be (meg más panaszok is voltak de ez nem lényeg most). Tehát hétfőn-kedden levitt, hogy anyáék szerint ne legyek egyedül a lakásban. Április 22-re voltam kiírva. Azon a két napon nagyon sokat mocorgott, feltűnően sokat...kérdeztem is anyáékat hogy normális-e.Aztán szerdán kellett menni NST-re...nekem hamarabb kellett járnom. Azon a szerdán töltöttembe a 36.hetet...nst nem volt jó...felküldtek a szülőszobára. Én különösebben nem éreztem semmi változást, mivel eddig is keményedtem. Na a dolog vége az lett h elkezdtem szépen nyílni, azt hitték sima szülés lesz, megrepesztették fél5 kor délután a burkot...de háromnegyed 9re még semmi...úgyhogy ott gondolkodtak h mi legyen, mert a kicsinek szívanomáliája volt már, úgyhogy megcsászároztak. Kiderült azért nem jött szegénykém, mert 2x rá volt tekeredve a köldökzsínór a nyakára (megjegyzem én is ugyanígy születtem :) csak term.úton) Szerencsére semmi baja nem lett. Annyi talán hogy a bal szeme fölött a szemhéjén egy kicsit erősebben látszanak az erek...olyan mint egy kisebb bevérzés, de ahogy nőtt halványodott. Meg inkább olyan merevke nekem...nem volt annyira laza pl a csipője...a 3 hónapos csípővizsgálaton a csontmag még nem jelent neki meg. De hál 'Istennek nagy baja nincs...de lehetett is volna akár, mert az én elméletem szerint akkor amikor sokat mozgott, akkor tekeredhetett rá a zsínór és ő ott bent nekem azóta úgy lehetett. Oxigénhiányos állapot lehet hogy így is volt, mert tuti, hogy már fojtotta, de nem súlyos. Járhatott volna sokkal rosszabbul (agykárosodás stb...nem egy ien esetet hallottam már azóta és mindig összeteszem a 2 kezem, hogy ennyivel megúszta) Szal a papírra egyébként az van írva h koraszülött, de szerencsére az állapota megfelelő volt úgyhogy velem maradhatott, nem szállították át másik kórházba. Én ápr.16.-án születtem...őn ápr.22-re volt kiírva...erre március 25.-én lett meg. Rajtam is 2x tekeredett a köldökzsínór, rajta is...szal tiszta fura dolgok ezek :) Most lesz egy éves :) Teljesen jókedélyű, eleven kisfiú :)
2016. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Az én kisbabám 29.hét 6.nap jött világra 1260 grammal és 39 cm-rel. Felugrott a vérnyomásom és nem tudták levinni. Napokig próbálkoztak ilyen-olyan gyógyszerekkel, majd jött egy migrénes roham, hányással együtt, ekkor már tényleg baj volt, így mentővel vittek el a kórházból egy 100 km-re lévő egyetemi klinikára. Mire odaértünk, 200/100 volt a vérnyomásom, félő volt, hogy a baba és én is agyvérzést kaphatunk...a férjemet sem tudtam értesíteni, villámgyorsan előkészítettek és vittek is a műtőbe. Nem volt egyszerű időszak: a végén árulták el, hogy 2 hétig bizonytalan volt, mi lesz a kisfiunkkal, tüdőgyulladás, szepszis...egy csomó antibiotikum, de utána lassan, de szépen gyarapodott. 2,5 hónapig volt kórházban, akkorra érte el a 2,5 kg-os súlyt. Itthon észrevettük, hogy kicsit kötöttek az izmai, konduktor ismerősünk masszírozta, majd korai fejlesztésre jártunk. 3 éves volt, amikor kiderült, hogy lisztérzékeny lett, nagy valószínűséggel az újszülöttkorban kapott sok antibiotikumtól. Most 10 éves, 3. osztályos. Szigorúan tartjuk a diétát, de belejött az egész család, a família minden konyhájában van valami neki való falat. Jó kedélyű, a suliban nincs gond, kissé fáradékony, de nincs semmi baj, hála Istennek.
2016. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

12 hét mejbe talpaltak.

Mert mejjbe talpaltak.

Amedddig kinem engedtek.

Talán.

2016. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!