Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél volt akinek...

Császármetszésnél volt akinek nem jól adták be az érzéstelenítőt? Sajnos nekem igen.

Figyelt kérdés
Nektek mondtak valamit utána a dokik?

#szülés #császár #èrzèstelenítès
2016. márc. 19. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez mégis mit takar? Mi a panaszod?
2016. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kolléganőm menyének. Ő el is ájult a fájdalomtól közben. Valószínűleg soha többé nem fog szülni, olyan szinten traumatizálta a dolog, ahogy egyébként a férjét is.

Természetesen az orvos utána kidumálta a dolgot, pedig egyértelmű, hogy el kellett volna altatni. Az anyám nőgyógyászati műtősnő, tőle tudom, hogy nincs olyan, hogy nem altatnak el, ha nem áll be a spinál. Illetve van, de ha ez előfordul, akkor a doki(k) perelhető(k), mert kötelességük lett volna elaltatni.

2016. márc. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kérdező, leírnád mit jelent, hogy nem jól adták be?
2016. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A noveremnek nem hatott. Fajt is neki nagyon, mikor beadtak, el kellett altatni. Az anesztes es a dokija is bocsanatot kertek ebredesekor, az volt a lenyeg, hogy ez megtortenik es ennyi...Nekem hatott es nem fajt, mikor beadtak.
2016. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Annyi,hogy altatni kellett közben,mert nem hatott.Gondolom èn...
2016. márc. 20. 06:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél, 6 évvel ezelőtt (SOTE I.).

Sürgősségi császár volt (fertőzést kaptunk, belázasodtam, veszélyben volt a baba).

Este 8-kor nem jött már be a saját orvosom, az ügyeletes műtött.

8-szor szúrt meg, mire eltalálta a gerincvelőt, de csak féloldalasan sikerült. Ez viszot csak vágás közben derült ki, mert a másik oldalt ellenőrizték csak.

Végig üvöltöttem a műtétet, amint elvágták a köldökzsinórt, azonnal el is bódítottak.

Rettenetes élmény volt, hetekig nem tértem magamhoz, évekig hallani sem akartam újabb babáról.


A kisebbik tegnap volt 1 éves, másik kórházban született, simán ment az érzéstelenítés és a műtét is.

2016. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os!Hogy mertèl újra a műtősztalra feküdni?Egyáltalán teherbe esni?Èn nem hiszem,hogy lesz mèg gyerekem...
2016. márc. 20. 08:50
 8/13 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.

Te mikor szültél, kérdező?

A nagyobbik 2 éves volt, amikor először tudtam remegés nélkül arra gondolni, hogy talán még egy gyerek... Nem véletlenül van több, mint 5 év a fiúk között....

2016. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lassan 10 hónapja. Vèdekezünk is ezerrel...

De mègis,ahogy közeledett a 2. szülès időpontja nem paráztál nagyon?Vagy megbeszèlted a dokival,hogy altat azonnal,ha gáz van, ès ez megnyugtatott?

A napokban gondoltam bele,hogy mi lenne,ha újra terhes lennèk,ezèrt a sok kèrdès.Arra jutottam,hogy egyenlőre a gondolatától is rosszul vagyok.

2016. márc. 20. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Anyukámnak a harmadik szülésénél. A nőgyógyásza adta be, akinek nincs is hozzá képesítése, ez később derült ki egy műhiba pernél (nem anyukám perelt, hanem egy másik anyuka, mert ott nagyobb baj lett belőle). Egy darabig hagyták szenvedni, aztán adtak valamit neki, amitől elkábult. Utána közölte az orvosa, hogy ilyen hisztis kismamával még nem találkozott, szégyellje magát. Azóta már bezárták az osztályt, sőt a kórházat is, pár hasonló szép dolog még kiderült az addig sztárolt orvosról egyébként. De ennek a történetnek már 15 éve. Én a helyedben megbeszélném egy olyan orvossal, akiben megbízol, hogy mi történt és ez milyen problémákat okoz neked, és mit lehetne tenni, hogy legközelebb ez ne forduljon elő. Nekem természetes szülésem sikerült rosszul, én is elzárkóztam egy újabb szülés gondolatától, de nemrég átbeszéltem az orvosommal, hogy mi miért történt, hogyan lehet elkerülni, mi lesz máshogyan, így már bátrabban merünk belevágni a kistesó projektbe.
2016. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!