Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pszihològustól kaptam...

Pszihològustól kaptam papirt, hogy felek a szulestol?

Figyelt kérdés
Nem kertem a papirt megis adott fel eve jarok oda sokszor szoba jott h vagyom egy babara de iszonyatosan felelmetes nekem a szules. (Kerlek ne irjatok h nemfaj stb) meggyozni nem lehet... neis probaljatok. Millioszor hallottam millio storyt. Inkabb az a kerdes h akkor en ha terhes leszek es ezt megmutatom orvosnak, akkor csaszarom is lehet?

2016. ápr. 12. 13:29
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
46%
Nem mindenhol vállalják be. Lehet, hogy sokáig kell keresgélned és sokat kell fizetned. Amúgy a császártól nem félsz? Az is fáj eléggé (nem mindig hat jól az érzéstelenítés, a gyógyulási idő sem kellemes) és még a komplikációk esélye is nagyobb, mint a természetes szülés esetén.
2016. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
32%
Miért jársz amúgy pszichológushoz? Aki oda jár, bármilyen ok miatt, annak talán még várnia kellene a babával.
2016. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
87%
Ez még önmagában nem jelent császárt, mert a nőgyógyász döntése az,de általában elfogadják a javaslatot, bár nálunk pszichiátertől kérnek orvosi javaslatot, nem elég a pszichológustól papír. De még a pszichiátriai szakvéleményt is felülbírálhatja a nőgyógyász és mondhatja azt, hogy nem császároz, ha nincs más gond. De nagyon sok orvos simán megcsinálja mindenféle papír nélkül is megfelelő anyagi kompenzációért cserébe.
2016. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
28%

Hányszor szültél már?

(nem akarlak meggyőzni, mert ahhoz ostobának tartalak)

2016. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
84%

Nekem volt természetes szülésem fájdalomcsillapítás nélkül, és császárom is. Utóbbi sokkal rosszabb, én attól félek. :(


Pszichomókus rászánhatna némi időt, hogy az ezzel kapcsolatos szorongásod feloldja.


Eleinte én is rettegtem, hogy a szülés fáj, lehetőleg teherbe se essek.

Aztán a megfelelő pár mellett kialakult bennem a vágy, hogy tőle akarok gyereket. Minél erősebb lett ez a vágyakozás, annál inkább elfogadtam, hogy ez ezzel jár.


Mindenki fél a szüléstől. Aki nem tudja mi vár rá, az azért, aki igen, az meg azért. ;)


Amíg ennyire félsz, addig inkább várj még picit a babával!


De a kérdésre is válaszolva: kevés orvos mond nemet, ha te kimondottan császárt akarsz, az a ritka kivétel, aki elutasít.

2016. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
69%
Jézusom, ne haragudj, de szerinted minden nő önként, s dalolva fekszik fel a szülőágyra, mert olyan nagyon kellemes a szülés??? Gondolj már bele!! Ilyen mentalitással még ne nagyon vállalj gyereket! Én háromszor szültem, természetes úton, oxitocinnal, epidurállal, szóval ha volt is fájdalom (nem tudom, már nem emlékszem, pedig az utolsó is csak alig egy hónapja volt) az az epidurállal tök elviselhető volt. Pedig én úgy hiszem magamról, hogy nulla a fájdalomküszöböm, és mégis kibírtam! Szerintem először fejben tegyél rendet! Pl keress egy olyan orvost, akiben meg tudsz bízni, és beszéld át vele az összes félelmedet, plusz eleve olyan dokit+kórházat válassz, ahol van lehetőség a fájdalomcsillapításra, mert epit pl még mindig nem adnak mindenhol. A császárról meg csak annyit, bár én nem éltem át, van egy pár ismerősöm aki igen. Van köztük, akit nem sikerült rendesen elérzésteleníteni, és majdnem mindent érzett a vágásból, és az egész procedúrából. De mindegyikül pokolian szenvedett még hetekkel később is a császáros seb miatt, menni, vagy egyáltalán létezni alig bírtak, miközben én mindháromszor már szülés után futottam, ültem, simán elláttam a babám, és magamat. Én önszántamból tuti nem választanám a császárt, mert tapasztalatom szerint, az eddig látottak alapján rosszabb, mint a sima szülés!!
2016. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen papirt mindenki kaphatna, hiszen ki az aki nem fel tole? En is a csaszartol felnek jobban, bele sem tudnek gondolni hogy 4 hetig fekudjek 2 masik gyerek mellett. Nekem az jott le, hogy kerdezo csaszarral szeretne szulni, mert attol nem fel. Rengeteg orvos van Mo-on aki megcsinalja, emiatt nem kell aggodni. A youtubon van egy ket csaszaros video, nezd csak meg, huhhh belegondolni is rossz.
2016. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Szerintem minden egyenfuggo a vilagon minden ilyen dolog. En kislany korom ota rosszakat almodom de imadom a gyerekeket. Anya kuldott orvoshoz hatha segit, de en az a fajta vagyok akit nem a fajdalom zavar, vagys nemis tudom hogy irjam. Nem zavar a fajdalom ami allando par napig ha nem kell atelnem azt amitol van. Talan igy erthetobb mit erzek. Tudom nehez megerteni mert mindenki mas. Nagyon utalom magam h ilyen vagyok

Penz nem akadaly, ha tobbet kell fizetni, csak egyszer olvastam valahol.h lenèzik a csàszáros anyukákat.:(

2016. ápr. 12. 14:47
 9/57 A kérdező kommentje:
Ja es csak ezmiatt fordultam pszihologushoz. Hatha segit h normal is uton akarjak szulni de nemjott ossze. Nemis erolkodom. Amugy termeszetes szulesnek es csaszarosnak is ugyanugy megvannak a hatranyai.
2016. ápr. 12. 14:48
 10/57 A kérdező kommentje:
Nem szultem mèg.es nem hiszem h ezert bantani kellene barkitis.. es ostobanak titulalnI... eleg gyerekes szerintem ezert barkit is bantani. Nem lehet mindenki ugyanolyan Hála Istennek! :) de koszi h benèztèl , viszont nem erre van szuksegem! :) igyekszem nagyonis ravenni magamat meg addig.. kitudja. Talan sikerul :) ettol nem kell rogton eltaposni es hulyenek nezni!
2016. ápr. 12. 14:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!