Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánkórházban (Telki, Róbert...

Magánkórházban (Telki, Róbert Magánklinika) a szülésért szoktak a dokinak "zsebbe" pénzt adni? Vagy ott "csak" annyit kell fizetni, ami a szülés hivatalos ára?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Én Telkiben szültem,az én dokim kért érte pénzt ,külön zsebbe is...

2010. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Igen, pláne ott elvárják a zsebbe pénzt, vagy kerek-perec megmondja az orvos az árat!

2010. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az első válaszolótól kérdezném, hogy Te mennyit adtál?
2010. ápr. 6. 18:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim nem kért külön semmit. Mondjuk nem is adtam volna, így is elég sokba került (Róbert Károly).
2010. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

Az én dokimnak 100ezer a "tarifája"... :) Ez császár volt,de elötte István kórház,sima szülés szintén ennyi volt.

2010. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim a Telkiben dolgozik, a terhesgondozáson előre megmondta, hogy ha nála akarok szülni, akkor az 130 ezer. Sőt, előre megmondta azt is, hogy a szülésznőnek is kell adni, mégpedig 50ezret. Teljesen ki is akadtam. Az állami kórházban sem kéne fizetni hálapénzt, de hát ott olyanok a körülmények, amilyenek, tudjuk, hogy ha jobbra vágyunk, vagy kiemeletebb figyelemre, akkor megy a csúszó a zsebbe. De egy magánkórházban???!!! Ahol az alap szülés 500ezer forint? Akkor azt minek fizetem? Szóval én teljesen meg voltam botránkozva, és emiatt végül nem a Telkiben fogok szülni. És ha nem két hetem lene a szülésig, akkor orvost is váltanék. Viszont ismerek a Telkiből olyan orvost is (barátnőm szült nála), aki végtelenül lelkiismeretes, és egy fillér hálapénzt nem kért.

36 hetes km

2010. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ha lenne pénzem magánkórházra, akkor biztos nem adnék az orvosnak hálapénzt.

igazából állami kórházban sem kéne, de ott sajnos "muszáj".

de elég pofátlanságnak tartom, hogy kifizetsz fél milliót a klinikának és utána még a doki is elvárja, hogy kapjon borítékot!

2010. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A Telkiben a szülés terhesgondozással együtt kb. 800-900 ezer ft.

Én is ott szültem, de az orvos nem kérhetett hálapénzt!

Ha kért volna bármit az lett volna az első dolgom, meg a férjemé meg pláne (mivel baromi anyagias és utálja ha átverik), hogy addig ülök az igazgató irodája előtt, amíg az illetőt ki nem rúgják!

Másrészt úgy tudom, hogy az orvosokat különféle módon alkalmazzák. Vannak olyan külsős orvosok, akik csak szerződésben állnak a kórházzal, tehát bemehetnek a beteggel kérhetnek egy műtőt, ahol pl. császármetszést csinálnak. Ezek az orvosok, ha jól tudom nem kapnak a kórháztól pénzt külön, hanem neked kell állnod az általuk kért tarifát. De rá kell kérdezni, nem az orvostól hanem a kórháztól, ha ott sem válaszolnak az információn, akkor a gazdasági igazgatóságtól!!! Ott mindjárt kiderül, ha turpisság van a dologban!!!

Ilyen esetben -tehát ha külsős orvost viszel-, nem tudom, hogy maga a szülés milyen összeg lenne, talán csak a szállodai elhelyezésért és gyógyszerekért, altatásért stb. kell fizetni!

HA AZONBAN FŐÁLLÁSÚ ORVOS KÉRT MÉG KÜLÖN ZSEBBE PÉNZT, AZT RÖGTÖN BE KELL JELENTENI AZ IGAZGATÓNAK ÉS A GAZDASÁGI IGAZGATÓNAK IS! BIZTOS VAGYOK BENNE HOGY KIRÚGJÁK!


Na ne szórakozzunk már, hogy 900 ezer ft-os szülés után és esetleg a főállása mellé még kenőpénzt kér. Én kitől kérhetek?????? Mamájával szórakozzon!!!Kívül tágasabb!!!

2010. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az elsőtől kérdezem, ha még visszanéz, hogy ugyanaz az orvos volt az Istvánban és a Telkiben is???
2010. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, úgy tudom, hogy 500 ezer nettót keresnek, azok az orvosok, akik főállásban dolgoznak a Telkiben!

Szóval e mellé nem kéne kenőpénzt kérni, mert az igazgató kissé morcos lesz.

A különféle szerződésesek stb. nem tudom mit kapnak, de most már a nőknek a sarkukra kellene állni, még akkor is, ha terhesen ez nehéz.

Csak azért mert egy normális magánkórház van az országban, az nem azt jelenti, hogy át lehessen verni az embert.

2010. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!