Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek indított szülése volt...

Akinek indított szülése volt mesélne róla?

Figyelt kérdés
Pénteken indítják a szülést nálam és félek kicsit, anyum szerint nagyon rossz, 2. babám elsővel 24 órát vajúdtam abból 10 nagyon rossz volt, lehet ennél rosszabb is? :(

2016. ápr. 20. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3-bol haromszor inditott szulesem volt, semmi rossz nem volt benne. Mondjuk minden alkalommal nyitott volt mar boven a mehszajam. Az orvos megrepesztette a burkot, es vartuk a fajasokat, de nem jottek, ugyhogy engem oxitocinnal turboztak, amitol lettek fajasaim, de a kh-ban ahol szultem volt lehetoseg epiduralis fajdalomcsillapitasra, amivel eltem is mindharomszor, igy azt mondhatom, viszonylag konnyu, es amugy gyors szuleseim voltak. Nem tudom hogy pl zart mehszajnal mi a protokoll, nyilvan az kellemetlenebb, mert elobb azt kell elerni, hogy az kinyiljon, de passz, ezen az oldalon szerencsere nem voltam. Konnyu szulest kivanok!
2016. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is nyitva volt már valamennyire, mikor burkot repesztett az orvos. Olyan gyengéd (nem gyenge) fájásaim lettek, hogy öröm volt átélni :) ahogy tudtam én felálltam és úgy ringattam a csípőmet, ez sokat segített. Oxitocint csak az utolsó húsz percben kaptam, és az egész öt óra se volt.
2016. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de csomó mindenki mondta nekem, hogy indítás előtti nap született a babája, mert én is féltem tőle. És végül nekem is indítás előtti nap villámgyorsan megszületett, pedig első szülésem 26 órán át tartott. Légy optimista, még megszülethet addig.
2016. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem néhány napos túlhordás után elkezdett szivárogni a magzatvizem, de se fájásaim nem voltak, se nem nagyon tágultam. Reggel mentem be, és kora délután repesztettek burkot. Nekem attól szinte azonnal elindultak a fájások, oxitocint én is csak a legvégén kaptam, de ezt is csak utólag a szülésznőtől tudtam meg. Délután fél hatkor már anyuka voltam. Könnyű és gyors szülésem volt, bár nem volt fájdalom- ill. következményektől mentes, mégis jó szívvel emlékszem rá.
2016. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

du közölte az orvos, hogy másnap reggel 5kor pakoljak össze és megindítja.

az indítás annyt tett, hogy az előkészületek (borotválás, beöntés) után bekötötték az oxitocint.

iszonyú derékfájásom lett tőle :o

kb 2,5 órával később burkot repesztettek.

azután jöttek az IGAZI fájások (bár az nst szerint előtte is azok voltak), nemsokkal később már tolófájások.

azzal vittek végül műtőbe.


nincs hasonlítási alapom, nem tudom, milyen, ha magától indul. de tény, hogy indított szülésnél könnyebben köt ki a műtőben az ember.

2016. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, az én méhszájam is nyitva 2 ujjnyira, és igazatok van, az első babám is indítás előtti nap született, és hittem benne hogy jön magától, csak most már kezdtem feladni a reményt, de most megint hinni kezdetem benne, jönni fog igen, próbálok optimista lenni :)
2016. ápr. 20. 11:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten indított volt, de kaptam oxitocint. Akkor fel sem tűnt, utólag, a zárójelentésen láttam. Olyan nagyon durva fájdalom nem volt.

Volt egyszer vesegörcsöm, az ezerszer jobban fájt. Sőt, a begyulladt fogam is. 10-es skálán a vesegörcs 10, a fog 9, az oxitocinos fájás olyan 6-os lenne.


Mondjuk utána kézzel tépkedték a méhlepényt, érzéstelenítés nélkül, azt már megszavaznám egy 12-esnek a 10-es listán.

2016. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha már 2 ujjnyira nyitva vagy, reménykedhetsz, hogy addig megszületik, főleg, hogy 2. baba. Nekem az első szülésemet indították. Betöltött 41. hetesen be kellett feküdnöm a kórházba, de mivel minden rendben volt (uh, nst) még lehetett várni. 6 napig vártunk, és semmi. Akkor azt mondta az orvos, hogy megindítja. Reggel 8-kor gélt (azt hiszem prepidil) helyezett fel, és vártunk, hogy lesznek-e fájások, megindul-e a szülés, vagy császár lesz a vége, mert még akkor is teljesen zárt voltam. Enyhe fájásokkal kezdődött, lassan elkezdtem tágulni, de nem erősödtek a fájások, és nagyon lassan haladtunk. Délután 4-kor burkot repesztettek, onnantól kezdve erős fájásaim voltak, és a tágulás is felgyorsult. Aztán nemsokára kaptam oxitocint, ettől már egybe folytak a fájások, szünet nélkül, de tágultam. Este 8-kor megszületett a lányom. :) Ez az utolsó 4 óra volt nagyon durva, de ki lehetett bírni.

Ne félj tőle, szorítok, hogy addig magától meginduljon!

2016. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy hét után beinditották oxitocinnal. Reggel 7-kor bekötötték fél 12-ig elvoltam szinte semmi extra. 2 ujjnyira voltam kitágulva. Fél 12-kor burokrepesztés oxitocin felturbózva és indult a buli. Felgyorsultak az események jöttek az iszonyatos fájások majd a tolófájások végül kő kemény 2 óra után megszületett a több mint 4 kg-os babám. Kitartást és könnyű gyors szülést kivanok.
2016. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsovel en is 24 orat vajudtam. Azt mondom, nem lehet ennel roszabb! A masodiknal inditottak, (mert keresztben fekudt, eloszor beforditottak) burkot repesztettek, tobb oran keresztul meg nem fajt, de kb. 5 oraig tartott ami viszont fajt.

Ne aggodj, a 24 orahoz kepest az 5 ora az semmi nem volt.

Kivanok neked egy villamszulest amivel majd itt dicsekedhetsz:) Szoval fajni faj, csak nem mindegy mennyi ideig tart. A 24 oras utan csupa veralafutas lettem a kislabujjamtol a fejem bubjaig, az szenvedes volt a javabol.

2016. ápr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!