Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a baba méretei alapján már...

Ha a baba méretei alapján már betöltöttük a 40 hetet, de csak másfél hét múlva jön el a kiírt dátum, akkor azt megvárják vagy indítják?

Figyelt kérdés

Csak holnap megyek orvoshoz, és nagyon kíváncsi vagyok. Hátha valaki tudja, vagy volt ilyen helyzetben.

A szülés nagyon nem akar beindulni, néha néha fájás vagy keményedés, tegnap hasmenés. Nyák dugót már egy hete "elhagytam" mégsincs semmi :(



2016. máj. 31. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Méretre ekkora baba mellett már csak tippelni tudnak, nálunk mind a két gyereknél tévedtek fél kg-ot (ennyivel kisebbnek születtek). A 40 hetet az utolsó menstruációtól számolják, szülés előtt már nem variálnak a méretek miatt. Nem hiába hívjnak már ilyenkor mindenórás terhesnek :)
2016. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kiírt dátum előtt nem fogják megindítani, ha minden rendben veled is meg a babával is. Még a kiírt dátum után is orvostól függ, hogy mennyit várnak. Az viszont elég biztató, hogy a nyákdugó már elment, szerintem reménykedhetsz, hogy hamarosan megindul a szülés. Szép, könnyű szülést kívánok!
2016. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
38 hetesen tippelték 3500g-nak és a bpd-t 95,5-nek. Ez 2 hete volt, ha még várunk két hetet akkor már meg sem tudom szülni? Nagyon nagy baba lesz.
2016. máj. 31. 15:20
 4/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy ilyenkor mit tippelnek, csak egy dolog. Ismerősnél azt állították a 39. héten, hogy 4 kg feletti babájuk lesz, aztán 1 hét ráhúzással 3,9 kg-mal született. A nagy súly pedig nem jelenti, hogy nem lehet megszülni.
2016. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha 2 hete voltál 38 hetes, akkor hogy van még hátra 1,5 hét? Hidd el, jobb egy babának, ha magától indul el, ezért nem hinném, hogy piszkálni fogják. Természetesen akkor, ha az uh, flowmetria és a ctg is azt mutatja, hogy jól érzi magát.

A lányomat a 39. héten tippelték 4100 grnak, ehhez képest a 41. héten született 3700-zal. Ez már csak tippelés.

2016. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Meg tudod szülni, ne félj. Hasonló méretekkel több, mint négy kilós babát szültem. Komplikáció mentesen. Mikor rám tették, nem is gondoltam, hogy ilyen nagy.
2016. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a dàtumokat.


Amúgy nincs olyan,hogy 40 hetes babaméret :-)

A fiamnak 100felett volt a bpdje màr 37 hetesen is :-) 3-4 héttel volt nagyobb ekkor,mint a terhességi hét szerint kellett volna.

Lànyomnak 38 hetesen mérte a doki 99-nek a bpd-t,azt tippelte,hogy jó 4-4,5kg lesz. Még aznap megszületett 3,4kgval :-)


A súly egy tipp bpd, fl, ac amiből szàmoljàk. De hogy mennyi " hús" lesz a babàn vagy milyen nehezek a csontjai azt hosszból és àtmérőből nehéz megmondani.

2016. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akár 3 hetet is várhatnak még, így jobb, ha türelmes vagy.


A mérés - mint már írták előttem - sosem pontos.

Az első gyereknél közölték 38 hetesen, hogy nagy baba, közel 4 kg, majd 1 napra rá megszületett 3030g-mal.

A másodiknál az ellenkezőjét mondták, hogy nagyon kicsi, alig 2 kg, aztán 4 nap múlva 3300 g-mal született meg.

2016. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha 2 hete voltál 38 hetes, akkor hogy lehetsz most 38,5?


amúgy hülye példa, de ha te most hízol 20kilót, akkor 10 évet öregszel? :)

egyik baba 2,5 kilóval születik 40. hétre, a másik 4,5 kilóval. attól még ugyanannyi idősek

2016. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Látom nem sokan értik meg amit írtam.

Utolsó menzesz szeptember 7, aszerint kiírtak június 9-re, 19 hetesen mentem uh-ra, mondták neeem már 21 hetes, akkor már aszerint számolták a heteket mondták hogy úgy számoljam, 30 hetes uh-n mondták hogy most 32 hetesnek felel meg. Ha ezt nézzük akkor már betöltöttem a 40 hetet, ha viszont a menstruációt, és a kiírt napot, akkor még csak 38 hetes vagyok.

A menstruációt nézzem, vagy amit ultrahangon mondtak? Nőgyógyászt már kérdeztem de semmi érdemlegeset nem reagált rá. Ő azt hitte már a 34 héten szülök, annyira megrövidült a méhnyak (c 1000) de kihúztuk, most viszont c 2000, szóval egyáltalán nem nyilik a méhszájam, sőt létezik hogy már nincs is annyira megrövidülve??

Bocsánat ha hülyeségeket beszélek, első baba, sztk-ba járok, ahol mindenki nagyon kedves aranyos, de mindenki mást mond.

2016. máj. 31. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!