Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki császárra...

Van itt olyan aki császárra készült, úgy hogy megvárta míg magától beindul a szülés, és olyan gyorsan történt hogy természetes lett a vége?

Figyelt kérdés
elmesélnéd hogy volt? :)
2016. jún. 2. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Ezt nem értem. Ha császárra készül valaki, annak (jó esetben) oka van, mégpedig az, hogy természetes úton nem szülhet, vagy életveszélyes lenne. Ezért nem fordulhat elő hogy véletlenül gyorsan megszül valaki természetes úton! Ezt hogy gondoltad? Otthon véletlenül kipottyan a baba, vagy útközben?

Hacsak nem ok nélkül készülsz császárra, ez esetben no comment...

Én azért készültem császárra mert farfekvésű volt a baba, ennek ellenére megvártuk míg megindul a szülés, de a farfekvés miatt (lábtartással) szóba se jött a természetes út.

2016. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az első szülésem császár volt, mert nagyon keskeny a medencém...ezért a dokim nem támogatja a sima szülést, főleg hogy már most nagyobbnak saccolják a lányom mint a húgát...én ezt kb. el is fogadom, nem szeretném veszélyeztetni sem a babát sem a saját épségem...azt viszont mindenképp megvárjuk míg magától beindul a szülés, és egy olyan extrém esetre gondoltam, hogy mi van ha olyan gyorsan lezajlik hogy mire előkészítenének a műtétre megszületik a baba... a kérdésem hogy valaki volt e így...nem lenézést várok az miatt, hogy császárom lesz (amiről egyébként nem tehetek), hanem tapasztalatot olyantól aki esetleg került ilyen helyzetbe.
2016. jún. 2. 11:08
 3/7 A kérdező kommentje:
tehát pl ha előbb megindul mondjuk 38. héten, amikor még kiférne egyébként a feje...
2016. jún. 2. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
nem sajat tapasztalat,szuleszno meselte mikozben vajudtam(szinten VBAC)kismama bement,sokan szültek,ugyeletesnek ezerfele allt a feje,nem kulonosebben foglalkoztak vele"hisz most jott,messze van meg a vege"de a holgy szólt,h hívják mar a dokijat,mert mar nagyon sürgős,mire az ugyeletes újból megvizsgalta,kiderult,hogy kismamanak igaza volt es mar nem volt idő csaszarra..a szuleszno azt meselte,hogy utolag a kismama mennyire orult,h igy alakult,mert sokkal konnyebb volt,mint amire szamitott..
2016. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Első vagyok: én nem nézem le a császárosokat, a másodikat én is úgy szültem, mert muszáj volt.

A te esetedben biztos hogy megpróbálhatjátok a természetes szülést is, alakulhat úgy hogy gyorsan beindul és meg tudod szülni.

2016. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Sógornőm így járt. Első baba császárral született, a másodikra is megvolt az időpontja, de 3 héttel előtte beindult a szülés, beértek a kórházba, és 1-1,5 óra múlva természetes úton megszült.
2016. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Barátnőmnél ugy volt,hogy hüvely szülésnek indult,de császár lett a vége téraránytalanság miatt, másodiknál újra megpróbálták de ismét császár lett a vége, harmadik babájuk kisebb volt kisebb fejkörfogattal, de nem engedték a hüvelyi szülést,már bent feküdt mert reggel császározták volna, beindultak a fájások, majd rövid időn belül hirtelen jöttek a tolófájások, de nem engedték,hogy nyomjon,vitték a műtőbe.
2016. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!