Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kimondottan sűrű jóslók, baj...

Kimondottan sűrű jóslók, baj van, vagy közel lehet a szülés? Ha igen, vajon mennyire?

Figyelt kérdés

38 hetes kismama vagyok, már a 32. Héttől van, hogy egy pár óráig óránként akár hétpercenként rendszertelen fájásaim vannak, amik pihenésre/langyos zuhanyra/idővel csökkennek, elmúlnak.


Ma reggelre percekig tartó húzó, egész hasat érintő fájdalmam volt, majd 4-6 percenként rögtön középerős fájdalmaim lettek (mint az erős menseses napokon). Már indultam volna a kórházba amikor a langyos zuhany egy kissé csitította, de még így is kb két-három órán át tartott ez az időszak.

Kb. egy hete hasmenésem van, meg kevesebbet bírok enni, két napja meg elkezdett fájni a szeméremcsontom is.


Mit gondoltok, mennyi lehet még hátra?

És baj-e hogy hirtelen ilyen sűrűn jelentkeztek ezek a jóslók? Van, ami már 40 secnél is tovább tartott ezért is gondoltam hogy indulunk a kórházba...Járt valaki így?

Nekem azt mondták egy órában 4-5 fájás van, akkor kell indulni de az 12-15 percest jelent...ami gondolom ritkábbról indult.


2016. jún. 5. 18:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Hogy érthetőbb legyen: hétpercest egyszer mértem régebben de 16-24 percesek voltak akkor általában...szóval nem gondoltam hogy na most emiatt már szülés lenne.
2016. jún. 5. 19:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Így készül a méhed, edz.

Nem lehet kiszámítani, hogy még mennyi van hátra.


Én a harmadik gyerekemmel 3-4 órán át ültem a kádban 5-7 percesekkel, hol erősebb, hol gyengébb, hol hosszabb, hol rövidebb.


41+6-ra szültem végül, épp azért nem indították csak, mert ünnepnap volt hosszú hétvégével, és a főorvos azt mondta, megvárjuk vele a dokimat.


Én annyi pozitívumot tudok Neked mondani, hogy minél nehezebb ez az időszak, annál könnyebb és gyorsabb lesz a szülésed maga.


Nagyon idegtépő így várakozni (erre évek távlatából is emlékszem), de próbáld úgy felfogni, hogy jó ez így.


Fel fogod ismerni, amikor tényleg beindul, lehet hogy jóval erősebb is lesz, és tényleg rendszeres.


Ha van kádad, akkor én javaslom a fürdőt, sokkal kényelmesebb, mint a zuhany alatt állni.

Csak arra figyelj, hogy a fejedet sose hajtsd hátra, mert attól rosszul lehet lenni. És ha kell, kérj segítséget a kiszálláshoz. (Nekem nálam volt a mobilom, és hívtam a férjemet (a másik szobában aludt, mondtam neki, ha majd kell, szólok, csak aludjon nyugodtan), már nem tudtam egyedül kimászni. :)


Kitartást és szép szülést!

2016. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a fàjàsaim hajnal 4-kor kezdődtek, de akkor még azt hittem csak jósló fàjàsokkal és még egy pàr óràra vissza is aludtam, de nem akart elmúlni. Volt meleg zuhany, jàrkàlàs, fekvés, de nem múlt. Elkezdtem időt is kérni, de elég rendszertelen volt. Úgyhogy szépen eljàrkàlgattam itthon, àtnéztem mégegyszer a kórházi cuccaimat, papírjainak. Majd délután 3 kor vitt be a férjem a kórhàzba (10 percenként éreztem màr akkor fàjàsokkal) és este 10 re meglett a kislànyom.

Szóval ha óràk múlva sem múlik el és még sűrűsödik is, akkor iràny a kórhàzba.

2016. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok! :)
2016. jún. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!