Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van köztetek olyan, vagy...

Van köztetek olyan, vagy van-e olyan ismerősök akinél korán született meg a baba?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen korán, és van-e valami maradandó betegsége?
2016. júl. 16. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem vészes 35.hétre született,semmilyen probléma nem volt és azóta sincs! Ismerösöknél is van,rokonnál is de szerencsére minddegyik gyermek egészséges!
2016. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan! Mármint én onnan is ismerek korababákat, hogy a fiamat anno kellett hordani izomtónus probléma miatt Dévény terapeutához, és rengeteg esetet láttam a közel egy év alatt.

De ez ennél összetettebb. Tényleg függ, hogy mikor születik. Mert nem mindegy,hogy a 25. héten, vagy a 29.-en, vagy mondjuk a 32.-en.

De volt olyan baba is ott, aki 32. héten született, és több kezelés igényelt, mint az, aki a 27-en. Függ az ellátástól, a gépektől, az okoktól,hogy miért jött hamarabb, ill. magától a babától. Hogy mennyire "erős"!

2016. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 33 hétre született. Volt/van több betegsége, problémája is, ami akár a koraszülöttség miatt is lehet, de anélkül is kialakulhatott volna nála.

Az, hogy egy korababának milyen betegségei, maradandó problémái lesznek, nagyon sok mindentől függ. Amikor mi a PIC-en voltunk, egy 32. hétre született baba halt meg.

2016. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ismerősömnél 26.hétre született a kisfiú, nem egész 750 grammal.Fertőzés miatt indították meg a szülést.Nagyon jó értékkel 10/9-es apgarral született a kis drága.2 napig volt csak gépen, utána önállóan lélegzett.Kb a kiírt dátumkor mehettek haza, azóta is jól van, teljesen egészséges szerencsére :)
2016. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki ismer ilyet. En dolgoztam koraszulott intenziven, volt 500 grammos babank is nem egyszer.

Sokmindentol fugg, hogy egeszseges lesz - e. 27-28 hetes is lehet teljesen egeszseges, mig a 35 hetes komoly beteg.

2016. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rengeteg korababás ismerősöm van, mivel PIC-en dolgozom. Sok tényezőtől függ, hogy lesz-e maradandó károsodás. A legkisebb baba 450g-os volt, akit láttam, ő már 2 éves nagyfiú. De sajnos nem teljesen egészséges.
2016. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek 28 hetesen született meg a babája. 26.héten vették észre hogy nyitva van a méhszáj, onnantól kezdve kórház, de így is 28. héten beindult a szülés magától. De szerencsére addigra kapott tüdőérlelőt.

Kb 1 kg-al született, 3 hónapig voltak kórházban. Most már 2 éves és úgy néz ki nem lesz maradandó károsodása. Sokáig úgy volt hogy a szívét műteni kell majd de a legújabb vizsgálat szerint mégsem, uh minden rendben szerencsére.

2016. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A kisfiam. 36 hétre. Tökéletesen egészséges.

Nem mintegy, hányadik hét az a bizonyos...

2016. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld pacsi!!

Várom a folytatást......

2016. júl. 27. 19:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Jómagam. Első kislányom 33,6nál jött. Ehhez képest óriás volt 2,250 gral és 49 cmel. Egészséges. Voltak azonban gondjaink amelyek nem tudom hogy lettek volna-e ha időben érkezik. A második lányomat azonban 20. héten elveszítettem. Mindkétszer méhszájgyengeség miatt indultak korábban a dolgok. Szerintem ugyanakkor minden körülmények mellett egy nagyon fontos dolog van és erről soha senki nem beszél; mennyire akarja az életet a baba. Mindig azt gondoltam ha a kisebbik Picurkám csak egy kicsit jobban akarta az életet úgy ahogy az a nagyobbik Picurkámnál az egész nehéz terhességem alatt volt akkor talán itt lehetne velem. Nem elég tehát a tudomány ilyen esetekben szerintem legalább olyan fontos az életösztön.
2016. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!