Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Melyik egyszerhasznál...

Anyukák! Melyik egyszerhasználatos, eldobható bugyit ajánlanátok inkább szüléshez ill. az azt követő napokra?

Figyelt kérdés
Van a Tena lady inkontinencia betét tartó, sokkal sűrűbb szövésű nadrágfazon, vagy a pl. Brendonban kapható hálós, lazább szövésű. Melyik a kényelmesebb? Nyári szüléshez ami tart jól, de azért mégsem melegít annyira. És milyen betétet használtatok az erős vérzéshez szülés utánra, meg vajúdás idejére a magzatvíz felfogására? Köszönöm annak aki válaszol!

2016. júl. 21. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elefaniban vettem a legolcsobbat, nagyon hasznos volt, otthonra is. Nem melegitett.


Betetrol nem tudok nyilatkozni, a korhazban adtak, nem tudom a markajat. Itthonra meg eleg volt az ejszakai always, csak 1,5 hetig vereztem.

2016. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hálósat használtam, kényelmes volt császár után. Megmondom őszintén nem csak egyszer használtam, kimostam és használtam utána is. 2 hétig azt használtam itthon is, mert a bugyi dörzsölte a vágást. Normál szülésnél persze ez nem gond.
2016. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Normál szülés után erős vérzés miatt Tena inkontinencia betét pár napig.

Bugyit meg direkt a kínaiban vettem erre a célra.

Nem is hallottam eldobható bugyiról. Az mire jó?

2016. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]

Én ilyet használtam mindkét szülésem után. Szültem simán és császárral is. Nem végig használtam, csak az első pár napban, nagyon jó volt, nem kellett bugyival meg betéttel bajlódni, meg mosni, csak letéptem oldalt és kidobtam, majd felvettem a másikat. A szülésznő mondta, hogy tök jó, nem látott még kismamánál ilyet. De itt az oldalon olvastam, hogy többen is használtak ilyesmit, úgy tudom a Tenának is van. A hálós bugyi, plusz betét nekem nem jött be, kényelmetlen volt, az eldobható bugyi sem, a sima bugyikat pedig kb. öt nap után hordtam sima éjszakai Alwaysel.

2016. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát arra jó, hogy azt a nagy méretű betétet megtartsa. ☺ Széles is, hosszú is (mármint a betét), a hagyományos bugyiban nem fér el, kényelmetlen.

Igazad van, hogy kimostad, én sem szeretnék több csomaggal venni.

2016. júl. 21. 22:57
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a linket, ez is jónak tűnik. :)
2016. júl. 21. 23:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívesen! Nekem bevált. És nem mocorog, mivel bele van építve a bugyiba a betét. Nekem a gyógyszertárban adtak egy mintadarabot, így meg tudtam nézni, hogy milyen.
2016. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is tena hálósat használtam, tena betéttel (gyógyszertárban adnak darabra is, nem kell egész csomag).

És bizony én is kimostam, így elég volt a 2 hátós bugyi a műtét utáni 1 hétre. itthon pedig kínai atombugyikat hordtam már csak sima betéttel pár napig.


mondjuk császár után kiürítik a éhet, tehát elvileg kevesebb a vérzés, mint sima szülés után. nekem nem is volt különösebben erős vérzésem. egy átlagos mensit meg sem közelített.

2016. júl. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ejszakai always nekem elég volt hüvelyi úton szültem.

Vettem eldobható bugyit kidobtuk mert mikor szülés után a szülésznő próbálta rám adni tekeredett mindenfele betét nem ragadt bele, ezért normál bugyiba tettük az éjszakai alwayst soha nem áztam át.

Magzatvíz felfogására nem is gondoltam. Felső burokrepedéssel indult a szülés, tehát csak szivárgott a víz normál betét elég volt.

Most 17hetes vagyok és mindenhol olvasom h magzatvízhez milyen betét... Kezdek izgulni.. De szerintem ha egyszerre folyik el akkor az elfolyt onnantól nem kell betét... Persze nem tudom.

:)

Boldog babavárást!

2016. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"milyen betétet használtok ... vajúdás idejére a magzatvíz felfogására"


nem hogy betétet, bugyit sem. a padló fogta fel, meg az ágy. aztán jött a nővérke és feltörölte :o

2016. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!