Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás közben székletürítési...

Vajúdás közben székletürítési inger?

Figyelt kérdés

Mondta a doki szülésem közben, hogy ez így nem normális, de nem fejtette ki, hogy miért.

Utána olvastam valahol, hogy széklet és vizeletürítési inger már a kitolási szakaszban szokott jelentkezni.


Akkor ezek szerint én már nem is a vajúdási, hanem kitolási szakaszban voltam, mikor az inger jelentkezett?


A vajúdás elején azt mondta, ez a gyerek szupersebességgel fog megszületni, ehhez képest megcsászároztak a végén, mert nem akaródzott kibújni a baba, az erőteljes ingerek, fájások ellenére sem.


Ügyeletes orvosnál szültem egyébként, nem volt valami bőbeszédű.



2016. aug. 2. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elofordul, hogy tul koran jon az inger, nem vagy meg elegge kitagulva.
2016. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mármint hogy kitolási fájdalmaim jelentkeznek mikor nem kellően kitágultként még csak vajúdnom kellene, vagy hogy?
2016. aug. 2. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is akkor jött a kitolási inger, amikor még nem voltam kitágulva teljesen. Több, mint fél órát kellett úgy vajúdnom, hogy percenként nyomnom kellett, de nem szabadott, vissza kellett fogni magam. De aztán kitágultam, és megszültem.
2016. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nálam is ugyanez volt, de miután négy ujjnyira kitágultam (direkt rákérdeztünk, hogy hány ujjnyira kell ahhhiz kitágulnom, hogy a kitolás már elkezdődhessen, és az orvos azt mondta, 4 ujjnyira), és mondta a doki, hogy eltűnt a méhszáj, baba feje meg jóval feljebb és nem akaródzik lejjebb kerülni, akkor mondta, hogy császár.


De érdekes, a leletemben egy szó sem volt arról, hogy lassan tágultam volna, sőt, mintha inkább elég sebesen zajlott volna a tágulásom (vagy normális ütemben, ahol kellene).


Nekem iszonyatos önfegyelemmel sikerül csak vissza-visszaszorítanom a nyomást, és sajnos volt, mikor nem is sikerült. A baba jelenleg jól van, Apgarja teljesen jó volt, remélem, ennek a szülésnek nem lesznek rá káros következményei.

2016. aug. 2. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem is a tágulásod lassúsága,vagy elégtelensége miatt lett császár,hanem a baba rossz fejtartása miatt(arc,vagy homloktartás).A tágulás már elegendő lehetett volna a szüléshez,de a baba pozíciója nem engedte,hogy így legyen.Csak sérülések árán jött volna világra.A rossz fejtartás igen erős indok a császár elvégzésére.Nem nézett meg szülésznő?Én 3x szültem,mindhárom alkalommal le is volt írva a zárómra,hogy bemenetre nyomott koponya,álló burok,stb.,stb.Vagyis ebből a szülésznőm vizsgálatából kiderült,hogy mi is a helyzet.

Különben nekem is gyorsan születtek a gyerekek(mindhárom),a papíron rajta van,hogy felvételkor már 4 centire tágultam(fájások nélkül különben).Az első 3 óra alatt született(a 3. 2 óra alatt,az első fájástól).Szerintem a legjobbat tették a Babáddal(ezáltal Veled is).Itt van egy kis infó a rendellenes fejtartásról:


Arctartás, homloktartás


A baba kiegyenesedett nyakkal, arccal előrefelé is elhelyezkedhet (deflexió). Ilyenkor a fejnek nagyobb helyre van szüksége a szülőcsatornán történő áthaladáskor, ezért elhúzódhat a vajúdás, illetve nehezebbé válik a szülés.


Arctartás esetén a fej teljesen hátrahajlik, így az áll kerül előre; homloktartásban a fej kevésbé hajlik csak hátra, a homlok jelenik meg először. Rendszerint a babák nem maradnak ebben a tartásban, ha igen, a hüvelyi szülés nem lehetséges.

2016. aug. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én lassan tágultam, már nyomnom kellett de mondták,hogy méh nem szabad ,mert még nem tűnt el a méhszáj pereme, mire jöhetett volna a kitolás megvizsgált a doki és mondta,hogy császár, hanyatt volt a baba ezért nem tudott volna megszületni.
2016. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös, de semmi ilyen nem volt a leletemen, hogy homlok vagy fejtartáa lett volna :(


De persze, annak örülök, hogy császár lett, minthogy sérülten született volna meg!

2016. aug. 4. 15:38
 8/11 anonim ***** válasza:
6os vagyok,nekem sincs a zárómon, csak annyi,hogy elhúzódó vajúdás, meconiumos magzatvíz miatt császármetszés....
2016. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az 5. vagyok.Nem jellemző,hogy ráírják....mi van a zárójelentéseden?Miért lett császár?Valamit rá kell írni.
2016. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Relatív téraránytalanság, magas vérnyomás (az utolsó trimeszterben volt magas), magzati brachicardia, idő előtti burokrepedés (spontán elfolyt a magzatvizem kb. 6 órával a baba világrajötte előtt), ilyenek
2016. aug. 4. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!