Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan győzzem le a pánikomat...

Hogyan győzzem le a pánikomat a szüléssel kapcsolatban? Tudom sok nő szült és mindenki túl élte én is így vagyok vele, de most nem érzem így, miért lehet?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy a 4. gyereket várom és most valami kimondhatatlan félelem fogott el, hogy nem akarok szülni, nem fog menni, nem fogom kibírni! Másnak is volt ilyen érzése a szülés előtt? nekem eddig egyiknél sem volt ilyen az előző 3 terhességemnél. Előre is köszi a normális válaszokat!

2016. aug. 21. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Először is nyugodj meg! Az előzőeket is túlélted, nem lesz semmi baj! Szerintem mindenki fél ettől, hatalmas dolog a szülés (én is féltem).


Egyébként nem élte túl mindenki, ezt sajnos nem tudod jól. De 2004 óta a születés körüli szövõdmények kevesebb anya életét követelik hazánkban, mint az unióban átlagosan. Szóval jó esélyekkel indulsz. Persze, ha nem halsz meg kórházi fertőzésekben, amiben az országban évente 3000 ember hal meg.

2016. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! sajnos nem nyugodtam meg és nem is tudom hogy tegyem azt! szerintem csak a szülés után fog elmúlni amikor már túl vagyok rajta!
2016. aug. 21. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 szülésem előtt volt ilyen félelmem, császár is lett a vége.
2016. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is négy gyerekem van. Valamelyikkel volt elhúzódó, vagy komplikált szülésed? Mert ha minden rendben ment, akkor hidd el, a negyedik lesz a leggyorsabb és valószínű legkönnyebb szülésed! Pikk-pakk megvolt nekem a negyedik! De ha annyira félsz, kérhetnél epidurálist is! De nem éri meg, mert olyan gyors lesz. Ne félj!
2016. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szia a 3. gyereknél nagyon sokat szenvedtem és azért rettegek most annyira hogy mi van ha vele most a 4. kel mégrosszabb lesz! sajnos az itteni kórházban se fájdalomcsillapítót nincs se normális orvos a szülésznőket meg abszolút nem ismerem! ezek miatt is félek mondjuk mind 3 gyerenél fájdalomcsillapítás nélkül csináltam végig míg jó hogy ott volt a férjem!
2016. aug. 22. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!