Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettentően félek az egész...

Rettentően félek az egész szüléstől pedig még nagyon az elején vagyok. Félek az orvosoktol amugy is, félek a komplikácioktol hogy nem élem túl, es a fájdalomtol. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Gondold végig, volt-e a családban olyan, akinél komplikáció lépett fel, netán belehalt a szülésbe. Ha nem, akkor teljesen felesleges parázni ezen.
2016. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem volt, de csak akkor lehet ha a csaladban volt ilyenM
2016. szept. 7. 14:38
 3/16 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megpróbálsz nem gondolni rá.

Második szülésem előtt iszonyúan féltem, gyomoridegem volt már a pozitív tesz után a félelemtől.

Nem szabad rá gondolni. Mással foglalkozz! :)

2016. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
?
2016. szept. 7. 14:38
 5/16 anonim ***** válasza:
Én "csak" az orvostól, beavatkozásoktól és a kiszolgáltatott helyzettől féltem. Én sokat beszélgettem erről az orvsoommal, de nem eleget. Ez az egyetlen utat találtam én, ami megnyugtatott. Amit át tudtam vele beszélni, attól nem féltem, de amit szégyelltem megkérdezni vagy egyáltalán megkérni, hogy hogyan legyen, az balul sült el. De a következőknél már felkészültebb vagyok én is és a dokim is.
2016. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Csak akkor lehet belehalni ha a csaladba mar halt bele valaki?
2016. szept. 7. 14:42
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Csak akkor lehet belehalni ha a csaladba mar halt bele valaki?"


Ilyenkor mindig reménykedem, hogy csak a terhességi hormonok dolgoznak, és egyébként nem egy vitorlás hal szellemi szintjén mozog a leendő anyuka.


A pokolban fogok ezért elégni, tudom, nem kell mondani.

2016. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az elso valaszolo irta
2016. szept. 7. 14:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Mostanság nem divat belehalni a szülésbe.. most szültem egy hete olvasgattam elötte hogy mindenki írja milyen rossz,hát én kellemesen csalódtam benne
2016. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bnom ia tisztara kesz volt. O se birja a dokikat meg egesz vegig parazott meg hogy bele fog halni stb.. Csaszar lett neki es mondta hogy kar volt ennyire aggodnia. Siman ment es jo elmeny lett neki.

Menj pszichologushoz mert nem igazan tesz jot ha ennyire idegeskedsz miatta. Ha mar terhes vagy az a gyerek bizony bent nem marad ugyhogy hangold magad erre. Keress olyan orvost aki szimpatikus es akiben megbizol. Mert az nagyon fontos! Es igen ma mar olyan fejlett az orvostudomany hogy nem jellemzo hogy valaki szulesbe haljon bele, eslyesebb egy autobaleset.

2016. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!