Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a bábakoktél hatott,...

Akinek a bábakoktél hatott, elmondaná "hogy zajlik"? Úgy értem, hogy honnan tudta hogy már igazi fájások vannak, nem hascsikarás?

Figyelt kérdés
2016. szept. 24. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami nagyon fontos: betöltött 40. hét előtt tilos a bábakoktél, és akkor is csak orvosi felügyelet mellett.


Nekem hatott a bábakoktél, de nem indult be a szülésem tőle.

Leírom a tapasztalataimat:

3. gyerekemet vártam, és a kórház, ahol szültem olyan protokollal rendelkezett, hogy betöltött 41. héten befektetnek és 41+3-on indítanak.

Az orvosom ezzel nem ért egyet, szerinte ha minden rendben, akkor nincs szükség indításra, hiszen egyrészt nem is lehet soha tudni biztosra, hogy jól vannak-e meghatározva a terhességi hetek, másrészt a babák egy része kihúzza a 42. hétig is, és akkor kezdődik csak a "túlhordás", addig csak terminustúllépés van.


Én nagyon nem szerettem volna befeküdni sem, ezért javasolta, hogy a befekvés napján igyam meg a bábakoktélt (este kellett 6-ra menni, a bábakoktél meg állítólag ebéd után a leghatásosabb).


Azt persze mondanom sem kell, hogy a sok praktika, amit még lehet olvasni, nálam nem segített, még a szex volt a leghatásosabb, de az is csak enyhe rendszertelen fájásokat csinált nekem, amik 2-3 óra után leálltak.


Megittam (vagyis megettem, mert én baracklekvárba kevertem, úgy inkább kanalazni kellett tálkából) a koktélt ebéd után, lepihentem. Az alkohol miatt hamarosan szédelegtem kicsit, de az fél óra alatt elmúlt kb. Utána csikarni kezdett a hasam, az elég kellemetlen volt, nekem rosszabb volt, mint a hasmenés maga, ami nem volt erős, de azért aminek kellett, az távozott.

Utána rendszertelen fájások kezdődtek egy-két órával később, ezalatt indultunk be a kórházba, 6-ra menni kellett ugye.

Felvettek, volt CTG, de csak középerős fájásaim voltak, én magam sem éreztem úgy, hogy indulna a szülés, szép lassan le is állta a dolog. Ez egy hétfői napon volt. Az orvosom még átszámolta az UH-k alapján a dolgokat, és két napra haza mehettem, mondván, hogy "el lett számolva". Így végül szerdán fektettek be, és mivel kértem a főorvost, hogy ha lehet ne indítson, ezért csak "megfigyeltek" napi egy CTG-vel. Vasárnap spontán megszületett a baba, gyorsan és viszonylag könnyen is.


Egyébként a hascsikarás érzése teljesen más mint a fájásoké, és mivel gondolom első baba, ezért annyira gyorsan nem is fog felpörögni várhatóan a dolog, nekem a hascsikaráskor még nem voltak fájásaim, azok csak később lettek.


De tényleg azt javaslom, hogy saját szakálladra NE CSINÁLD, csak ha van doki, vagy szülésznő, aki ebben támogat és követi az eseményeket.

2016. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Orvos javasolta, szerdán töltöttem a 40. hetet. Második baba, de az elsőnél jóslónál zárt méhszájhal kézzel tágítottak (hentesek), aztán oxi, így nem igazán tudom milyen a normál "sima" fájás. A kórház meg 100 km, nem szeretném az úton kipottyantani. A csavar hogy Apa okt. 23-án megy el dolgozni 1 hónapra, szóval minél hamarabb jön a kisasszony annál jobb. (Mi itthon a 2,5 évesemmel és a 0 segítséggel.) Egyébként nem siettetnék semmit, ha nem így lenne. Mindenki azt mondta, hogy tuti kora baba lesz, mert nem pihentem, a nagyot vittem mindenhova, nagyon anyás és ölbebaba. Mai napig cipelem ha szeretné :) plusz háztartás.. szóval szerintem a praktikák semmit nem érnek :D
2016. szept. 24. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a praktikák akkor hoznak eredményt, ha már amúgy is épp indulna, tehát kb. fél-egy napot lehet velük "nyerni".


Persze akinek ilyenkor beindul, az bőszen állítja, hogy milyen "nagyszerű" az a dolog (pl. szex vagy nagytakarítás), és nincs rá bizonyíték, hogy fél nap múlva anélkül is indult volna... Ellenben sokan beszámolnak róla, hogy hiába tettek meg "mindent", nem indult be. (Én is így voltam). Én hiszem, hogy oka van, hogy mikor indul be egy szülés, ha jól értem, akkor az elsőt is siettették Nálad. Ennek legtöbbször nincs jó vége (kivételek persze itt is vannak).


Én 4-5 hónapot végigasszisztáltam egy lakásfelújítást és a 8. hónapban voltam, amikor költöztünk, mi is azon paráztunk, hogy előbb fog jönni, főleg hogy az első kettő mind idő előtt jött (nem voltak koraszülöttek, de nem várták ki a 40 hetet). Aztán 41+6-ra jött...


Megértem az okaidat, és azt gondolom, ha így van, egy próbát megérhet a dolog, veszíteni nem fogsz, vagy beindul tőle, vagy nem.

Legjobbakat!

2016. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!