Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek a kórházi csomagomb...

Mit tegyek a kórházi csomagomba? Ti mit raktatok be?

Figyelt kérdés
38 hkm
2016. okt. 5. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy "tuti tippem" van 3 szülés után:

külön csinálj szülőszobás csomagot és külön gyermekágyasat, ezen belül lehetnek dolgok a babának és neked.


Hogy pontosan mi kell, az pedig teljesen a helyi adottságoktól függ, hogy mit ad a kórház, akár Neked, akár a babának akár a férjednek/kísérődnek.


Ami nem maradhat otthon, azok a papírjaid, kis könyv, és az összes leleted.

2016. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hosszú lenne leírni, egy A/4-es lap tele volt a listámmal. Ezer és egy internetes oldal foglalkozik ezzel, azokat válogattam ki, ami tetszett, hasznosnak találtam.
2016. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsássatok meg, ha hülyének tűnök, de az első babámat várom. Csomó helyen azt írják, hogy 2 táska kell (ahogy az első válaszoló is) egy a szülőszobára, egy a kórházi tartózkodásra. Én ezt nem értem, miért kell két táska. Mindkettőbe ugyanaz megy nem? Úgy értem mindenhová kell a hálóing, papucs stb.. egy két dolog van ami a szülőszobára kell (gátmasszázsolaj stb..), de mi értelme külön táskába pakolni a dolgokat?
2016. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először én is 2 táskába akartam pakolni, mert tényleg sok helyen így írják. Végül 1 nagy gurulósba ment minden, felülre pakoltam azokat, amik a szülőszobán kellettek. Ha külön tettem volna, akkor felvétel után bevitték volna a gyerekágyas szobába a "nem szülőszobás" táskát.
2016. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért mert a férjek általában könnyebben kiigazodnak kevesebb cucc között. :)

Nekem vajúdás és szülés közben ő keresgélt elő mindent ami kellett, ha ott babaruha is lett volna, hááát...

És kérdés, hogy kell-e kórházi ruha a férjnek, nekünk azt is vinni kellett, érdemes a férjnek némi harapnivalót betenni. Vagy pl. tusfürdő hajszárító fogkefe, telefontöltő meg 1000 dolog nem kell a szülőszobán tutira.

2016. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Snorri ***** válasza:
Én minden lópikulát beszereztem, és elvittem. Jégzselé, glicerines kúp, stb. A fele nem kellett. Hüvelyire készültem, császár lett. Én azt mondom, amit ráér utána, azt ne vidd magaddal. Babaruhát pl nálunk adtak, azt meg ráér bevinni, amibe hazaviszitek.
2016. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 4 táskával megyek. (bár magánkórházban szülök, a papucstól elkezdve a köntösig mindent adnak a férjemnek is és a babának is )

1. kéz táska iratoknak, pénztárcának.

2. szülőszobás táska: hálóing, köntös, bugyi, betét, kis tusfürdő (2, max3x-i zuhira elég),papucs,wc papír

3. osztályra: nappali ruha, pizsama, szoptatós melltartó+betét, nagy méretű tusfürdő,sampon, fésű, fogkefe, fogkrém,törölközők,mamusz, haskötő

4. a férjem táskája: pizsama, nappali ruha, papucs, fogkefe, fogkrém, tusfürdő stb.

2016. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy dolgot viszek ismét ami NAGYON jól jött ez a wc ülőke letakaró papír..Fogalmam sincs mi a pontos neve.De sokszor jól jön ha nem túl gyakran takarítják a wc-t és ez sajnos előfordul. Így legalább két csomaggal viszek a dm-ben kapható.:)
2016. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!