Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha valaki nem ad...

Mi van, ha valaki nem ad hálapénzt szüléskor?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 18:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Megmarad neki.
2016. okt. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem dugják vissza a babát.

De ne keverd a hálapénzt a fogadott orvos tarifájával. Az nem hálapénz.

2016. okt. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk csak kórházból távozáskor mondja meg az orvosnak az ember.Pofátlanul elvárják,de van,aki nem tud adni.
2016. okt. 22. 18:41
 4/18 anonim válasza:
37%
Az orvos visszadugja a gyereket! Mégis milyen ember nem ad hálapénzt ilyenkor?
2016. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Most mire gondolsz? Ha ügyeletesnél szülsz, akkor vagy adsz vagy nem adsz. Ha adsz, akkor ez a hálapénz. Semmi nem történik, ha nem adsz. De ha van fogadott orvosod, akit riasztanak hozzád és a szabadnapján bemegy és te nem adsz,naz gerinctelenség. Ugyanis nem kötelező fogadni orvost. Ez egy plusz szolgáltatás, amit vagy választasz vagy nem. Ugyanaz a helyzet mintha fodrásznál csináltatsz egy drága frizurát több festékkel stb, majd közlöd, hogy nem tudod kifizetni. Kitépni nem fogja a hajada fodrász, de többször ne menj hozzá és simán elújságolhatja boldog-boldogtalannak. Ha viszont kötöttél a dokival szerződést (van ilyen is), akkor feljelenthet és mehetsz bíróságra.
2016. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogadott orvosnak nm adsz akkor gy bunkó vagy.És híre megy.Várható ha legközelebb teherbe esel vagy nőgyógyászati problémád lesz bunkók lesznek veled,senki nem vállal el.

Ha ügyeletesnél szültél akkor nem kell adni.Nem fog megsértődni az orvos.

2016. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Visszarakják a gyereket
2016. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Pofátlanul elvárják,de van,aki nem tud adni"


Ne keverjük össze azt, ha valaki fogad orvost és aztán nem fizeti ki, vagy csak nem ad hálapénzt.


Ha megkérsz egy orvost, hogy legyen kedves végigkísérni a szülésed, jöjjön be akkor is, ha esetleg éppen más dolga van és nincs műszakban, akkor a legnagyobb paréság, ha utána lelépsz fizetés nélkül. Kb. olyan, mintha keresnél egy magántanárt, hogy angolul tanítson, majd óra után fizetés nélkül távoznál.


Ha szimplán bemész a területileg illetékes szülészetre, ott ellát az éppen ügyeletben lévő orvos és szülésznő, azért nem kell fizetni és nem is várja el senki. Maxmimum ha mégis adsz valamit, akkor jól esik nekik és ennyi.

2016. okt. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevered a dolgokat. Ha felfogadsz orvost, (megbeszéled vele, hogy nála szeretnél szülni, és behívják akár az éjszaka közepén is hozzád, ha akkor szülsz), annak megvan a tarifája, és igen, azt illik kifizetni amiben megállapodtatok. De az nem hálapénz, hanem tarifa.

Ha ügyeletes dokinál szülsz (akit mondjuk nem is ismersz), és elégedettségedben csúsztatsz neki egy borítékot, az a hálapénz. De azt nem várja el senki. Én kétszer szültem ügyeletesnél, hálapénzt nem adtam, és nem is várta el senki. Az orvost aki műtött (császáros volt mind a kettő) csak a műtétkor láttam, utána nem is találkoztam vele, a vizitre mindig más jött.

2016. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Én bementem, köszöntem, elmondtam, miért jöttem, felvették az adatokat, megszültem, bent voltam a babával, mindenki normális volt, nem bunkó és nem nyájas, átlagos. Aztán mondták, minden rendben, lehet hazamenni, összekészültünk, megkaptuk a zárót, elköszöntem, távoztam babástul. Biztosítótól megkapták utánam a pénzt, ami a szülésért járt, ellenőriztem. Külön nem adtam semmit.
2016. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!