Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a szülés iránti félelem a szülés menetét, fájdalmát, hosszát?

Figyelt kérdés

2016. okt. 30. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ott parázol a szülőágyon és nem mered elengedni csak magatoknal ártasz
2016. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon. Fejben dől el a legtöbb dolog.

Nekem a második szülésemnél sikerült először igazán jól hozzáállnom.

A fájásokra úgy kell tekinteni, hogy azok jók, mert amikor jön egy fájása, akkor halad előre a baba.


Ha összeszorítod az izmaidat és arra figyelsz, hogy mennyire fáj, akkor azzal visszatartod a tágulást.


Ha tudatosan ellazítod az izmaidat fájás alatt, és lehetőleg függőleges helyzetben vagy (labdán esetleg állva), akkor a gravitáció is segít.

És közben magamban biztattam a babát, hogy igen-ez az, most menj előre!

2016. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én betegesen féltem a szüléstől, az orvosom elmondása alapján egy kismamának sem félt ennyire. Ennek ellenére 3 órát vajúdtam, amiből fél óra volt igazán fájdalmas, a kitolás pedig 10 perc volt annak ellenére, hogy pánikoltam és nem tudtam mindig hatékonyan nyomni. Ha tudom, hogy ennyire könnyű a szülés, akkor nem aggódtam volna.
2016. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azt befolyásolja, hogy hogyan éled meg a szülést. Én a szülés előtt átgondoltam, hogy milyen jó lesz, hogy már végre a kezembe foghatom a babámat, és teljesen mindegy, milyen lesz a szülés, a végeredményért megéri. A fájások közben is igyekeztem arra gondolni, hogy így tágulok. Mindhárom szülésemet könnyűnek és gyorsnak éltem meg, pedig ha jobban belegondolok, az elsőnél azért eltelt jó néhány óra az első fájástól a babáig, a másik kettőnél meg volt egy-egy nagyon durva félóra-óra.
2016. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én a legnagyobb fájásokban bíztattam a babát, hogy ne féljen, menni fog és közben vártam a fehér fényt..

amikor feladtam az életem, akkor szóltak, hogy most fogunk zülni, csússzak lentebb. onnanstól nem éreztem semmit, csak enyhe menszigörcsöket, azokban sem voltam biztos és megszállt valami nyugalom.


ha én is hamarabb tudom, hogy nem nagy vész, mert kikapcsol az agy, akkor én sem aggódtam volna.

gyor szülést vártak mert egyből 2 percessel indul, de 7 órás vajúdás lett belőle, gondolom a félelem miatt amíg el nem fogadtam a fájdalmat

2016. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült teljesen felkészülnöm lelkileg a szülésre, olyannyira, hogy a terhességem végére már vártam, szerettem volna megélni. Ennek ellenére 14 órás vajúdás után császár mellett döntött az orvosom, mert már nagyon el voltam fáradva. Szóval megjártam a hadak útját! Barátnőm baromira félt, izgult szülés előtt, simán 5 óra alatt sikerült megszülnie a babáját. Az én tapasztalatom tehát az, hogy legalábbis a hosszát nem befolyásolja a félelem. De nem mindegy hogy éled meg a dolgot, traumaként, vagy egy igaz fájdalmas, de gyönyörű élményként, én a küzdelmek ellenére is szép emlékként tekintek vissza rá, a barátnőm sajnos nem így van vele.
2016. okt. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A félelem visszafog, elveszi az energiát, örömet.

Könnyű mondani,hogy ne félj!

Az ismeretlentől fél az ember. Meg a rémtörténetek miatt. És a kockázattól, a fájdalomtól.


Merd átélni. Ez egy új élmény, megismerés. Az is segít,ha elfogadod, hogy ez egy nagy megpróbáltatás, de ezzel az eredménnyel ez jár és nagyon megéri.

Minden érték küzdésben, szenvedésben jön létre.


Szülés alatt próbálj a célra összpontosítani, és arra,hogy a szülésnek tutira vége lesz.

Nekem az segített a fájások alatt,hogy arra gondoltam: biztos,hogy vége lesz.

2016. nov. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semennyire. Nem ettől függ. Az elsőnél nem féltem, és borzalmas szülésem volt. A másodiknál iszonyúan rettegtem. Ő 30 perc vajudás után kicsusszant.
2016. nov. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!