Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlanak a szülés...

Hogyan zajlanak a szülés utáni napok a kórházban?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni részletesen hogy mire kell számítanom. Megszületik a baba és utána mik történnek? Nekem mit kell csinálnom azon kívül hogy szoptatom amikor rám teszik?

És amikor ez van akkor többen vannak körülöttem, pl. más anyukák is? Nekem már mindent tudnom kell majd? Első babámat várom, nem sok van már hátra és nagyon aggódom hogy nem fog sikerülni valami amit "csinálnom kell" főként azért mert ott lesznek mások is és emiatt esetleg zavarba jövök mert semmi tapasztalatom nincs. Az egy dolog hogy olvasok meg videót nézek hogyan kell ellátni egy újszülöttet, na de gyakorlatom semmi nincs és életemben nem volt kezemben csecsemő! :((

Otthon persze másabb lesz minden, tudom, mert bátrabb is leszek, de hirtelen szülés után attól félek meg fogok ijedni az egésztől főként a környezet miatt ami majd körülvesz...:(


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 30. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Én mindkétszer VIP szobában voltam, sokan azt mondták hogy első babával jobb több ágyasban mert tud a többi anyuka segíteni. Én is csak képről láttam azelőtt babát, mondhatjuk azt sem tudtam melyik az eleje és melyik a hátulja 😸 de nem volt semmi gáz! A nővér megmutatta hogy kell pelenkát cserélni, hogy könnyebb öltöztetni és hogy majd otthon hogy ápoljam majd a köldökcsonkot. Segítettek az etetésnél ha valami nem volt jó.

Hogy mit kell csinálni? A fürdetésen kívül mindent -legalábbis nálunk. Mimdkétszer végig kettesben voltam a babáimmal, nővér csak akkor jött amikor vitték valamo vizsgálatra, jöttek fürdetni vagy ha régóta ordított a baba

2016. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Felesleges megijedni, minden ott lévő anyuka volt "kezdő" anyuka. Ha nem akkor amikor éppen te is, akkor pár éve...


Én azt mondom hallgass az ösztöneidre és figyeld a babát. Ismerkedjetek, ölelgesd, tedd mellre akárhányszor csak tudod (nekem ezt sokat kellett gyakorolni, nem olyan egyszerű először), tedd tisztába gyakran és kezeld a köldökcsonkját naponta többször (alkoholos gézlappal áttörölgetve). Fürdetést csecsemősök csinálják, de figyeld, hogy tudd, majd otthon is.

2016. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 H_Vivien ***** válasza:
36%

ÁLtalában mások a kórházi szokások, így az én példámat írom le.

Megszületik a baba, én császáros voltam, tehát rögtön el is vitték a babámat, hogy engem hozzanak rendbe. Aztán 6 óra a megfigyelőben, másnap délelőtt hozták a kisfiam. Ahol én szültem, ott nem lehetett velem folyamatosan a fiam, 8-11-ig, aztán 1-től este 11-ig. De persze bármikor kihozhattam és vissza is vihettem, kivéve éjszaka. Éjszaka pihenni kellett.

Amiatt ne aggódj, hogy nem tudsz semmit, természetes, hogy nem vagy gyakorlott anyuka. A nővérek mindent megmutatnak, segítenek a szoptatásban, a pelenkázásban, akár abban is, hogy hogy fogd a picit. Nekem problémám volt a szoptatással, így nagyon nagy segítség volt, hogy kérdeztem, megmutatták, segítettek. Persze a kisfiam sugárba köpte ki az anyatejet, hiába fejtem és próbálkoztunk mindennel. Úgyhogy tápszer lett a vége, de azt is megmutatták. Az öltöztetésben is segítettek mindenkinek. Nyugodj meg, azért vannak ott a nővérek, védőnők, hogy segítsenek mindenben :)

2016. okt. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!