Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés közben nagyon félek...

Ha szülés közben nagyon félek akkor lehet baj? Az orvosok mit szólnak olyankor?

Figyelt kérdés

2016. nov. 16. 17:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%
Nem lesz időd azon aggódni. Lefoglal majd a fájdalom,és a vágy,hogy minél hamarabb vége legyen és megszülessen a baba. Amikor én szültem volt,aki a 2.5 kg-os gyerekkel ordított,pedig sokadik baba volt,én a 4.2 kg-os lányommal némán szenvedtem. Utálják az orvosok. És igatuk van. Hisztizni nem ér. De ne félj! Megéri!!!!!!
2016. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Kétlem,hogy lesz energiád azok rágódni,hogy félsz.Sodornak majd magukkal az események.
2016. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%
Az egyes válaszoló a nemnormális kategória. Utálatos fajta sajnos szaporodik.
2016. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek...
2016. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Bármennyire is fogsz félni, nem fog semmit szólni az orvos, hidd el, hogy egy átlag szülészorvos már mindent látott, nem hiszem, hogy meg tudod lepni. :D
2016. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%

3-as

Te is üvöltöttél biztos ! Mindenkinek fáj ,de üvöltéssel csak erőt

veszítesz és nehezebb !

Hidd el mindenki fél,de túl kell lenni rajta. Az orvosok nagyon sok féle emberrel taláékoztak már.Ha akezedben lesz a pici minden megszépül !

2016. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

Amikor elkezdődik a szülés, MINDENKI FÉL.

Akinek első baba, az azért, mert nem tudja, mi vár rá. Akinek többedik, az azért, mert már tudja. :)


Ez teljesen normális, és nem lesz baj. Kapsz egy adag adrenalint, amiről köztudott, hogy a hatása alatt emberfeletti dolgokra leszel képes. Pl. megszülsz azon a kis lyukon egy 3,5 kilós gyereket. :)


Az orvos nem azért van ott, hogy ítélkezzen, és nem kell neki megfelelned. Főleg, ha még fizetsz is a szülésért, akkor aztán azért az összegért vigyorogjon neked a doki akkor is, ha végig áriázol egy 24 órás vajúdást! Senkinek semmi köze hozzá, hogy neked hogy jobb szülni.


Normális orvos ilyenkor nyugtat, elmondja, hogy minden rendben zajlik, hogy a fájdalom most jó, mert jó erős, hatékony fájásaid vannak, amik gyorsabban visznek előre a vajúdás alatt. Jó esetben felajánlja, hogy mászkálj, vagy vajjúdj a gumilabdán, stb. Ő már látott ezer szülést, tudja, hogy mi válik be.

Kevésbé normális orvos szól hozzád két jó szót, aztán otthagy a férjed és a szülésznő gondjaira bízva, és majd kitolásnál előkerül. Addigra már nem érsz rá félni. :)

2016. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2016. nov. 16. 18:52
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Szülés közben bármit "ér" csinálni. A szülésznőnek és az orvosnak az is a dolga, hogy megnyugtasson, oldja a feszültségedet. Sose felejtem el, hogy első szülésemkor mikor már majd egy napja vajúdtam, és széthullottam lelkileg, a doktornőm odaült mellém, és beszélgetett, nyugtatott, bátorított, sikerült is átlendülni a mélyponton. A félelem természetes érzés, és nagyon fontos felkészülni és oldani ezt az érzést.
2016. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
12%

Köszi,hogy nem vagyok normális!!! A magyar kórházakban 5-6 anyuka is szül egy szülőszobán egymástól egy függönnyel elválasztva. Értem én,hogy midenkinek a saját szülése a legfontosabb,de attól,hogy ordibálsz nem lesz könnyebb,sőt! Elveszíted az energiád egy jókora részét. És szerintem a többi kismamának sem éppen jó. Tekintettel kell lenni másokra. De gyugodtan adjátok csak be szegény kismamának,hogy vattacukorfelhőn fog lebegni,miközben az egyik csillámpukijából megszületik a gyermek.

KEDVES KISMAMA! A FÉLELEM JÓ! MAJD GYEREKNEVELÉS KÖZBEN RÁJÖSSZ. AMÍG A BABÁNAK NINCS FÉLELEMÉRZETE,ADDIG NEM TUD MAGÁRA VIGYÁZNI. A FÉLELEM LEGALÁBB OLYAN ERŐS,MINT AZ ÉLETÖSZTÖN. NEM KEÁNYÁLOM A SZÜLÉS,DE AZ EREDMÉNYE MINDEN NŐ,LEÁNY ÁLMA... SOK SZERENCSÉT,JÓ EGÉSZSÉGET!

2016. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!