Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülés általában...

A második szülés általában könnyebben, gyorsabban zajlik az elsőnél, vagy nem lehet ezt így általánosan kijelenteni?

Figyelt kérdés

Az első olyan szörnyű volt, hogy amióta kiderült, hogy terhes vagyok, előre rettegek a szüléstől.

Mik a tapasztalatok?



2016. dec. 14. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
A környezetemben (jó sok anyukát ismerek), egyetlen egynek volt nehezebb a második. Mindenki másnak könnyebb, de mindenképp gyorsabb volt. Nekem pl. első szülés 26 óra vajúdással, második mindenestűl 6 óra, elég nagy a különbség :-). Első után úgy éreztem lefutottam a maratont, második után irtó fitt voltam szülés után 4 nappal már játszóztam a nagyobbikkal.
2016. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a 2. egy órával volt rövidebb, viszont nehezebb volt és jóval fájdalmasabb :S De utána gyorsabban "felépültem", bár nem is költözéssel teltek az első napok otthon 0 pihenéssel...
2016. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem rövidebb és fájdalommentes volt az utolsó 2 óráig (addig csak keményedetem! Így az első csempekaparós 18 órája után nekem 2 óra volt a második, ha a fájdalom szempontjából nézem. (Másodiknál a sok keményedés miatt mentünk be a kórházba, nem gondoltam h tényleg szülök, bizonytalan voltam.) A kórházban közölték bő 2 ujjnyira nyitva vagyok! Az első fiamnál ez kőkemény tizenóra szenvedés volt:-)

Az első után teljes off, több hó mire magamhoz tértem, másodiknál már aznap vendégeket fogadtam és semmi bajom nem volt! Amazonnak éreztem magam:-)


Sok sikert!

2016. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nálam bejött,bár az első is sétagalopp volt(őszintén így gondolom).

1. baba 4 óra az első fájástól,2 öltésnyi gátmetszés(semmi egyéb sérülés)

2. baba 3 óra az első fájástól,gátmetszés-gátrepedés,és mindenféle egyéb sérülés nélkül

3. baba 2 óra az első fájástól,gátmetszés-gátrepedés,és bármely más sérülés nélkül!

2016. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Az első indított szülés volt, tele komplikációkkal, csoda, hogy nem lett a kisfiamnak semmi baja.

Második szülés: 5 perces fájásokkal kezdődött, simán kibírható volt, pedig szerintem nekem alacsony a fájdalomküszöböm. Mire beértünk a kórházba 9 cm-re ki voltam nyílva, 1 órán belül meglett a kisebbikem.

2016. dec. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Én is így voltam.

Az első 15 óra volt, ebből 12 tömény szenvedés. Emelt adag oxi, kézzel tágítás, nem hatott az eda.

Amikor másodszorra terhes lettem, gyomoridegem volt végig a szülés miatt.

De felesleges volt. 5 óra alatt megvolt a baba, az utolsó fél óra volt fájdalmas, de simán bírható volt. :)

2016. dec. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
2016. dec. 15. 12:24
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Második gyerekként 3850 grammal 51 centivel születtem...ágyúgolyó gyerek :D De édesanyám elmondása szerint én voltam meg a legkönnyebben. Utánam volt még egy természetes szülése és egy császár (ikrek).


Sajnos csak hárman vagyunk testvérek.

2016. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is könnyebb és gyorsabb volt, bár én az első miatt sem panaszkodhatok.


1. gyerek: első fájástól számítva 3 óra alatt megvolt.


2. gyerek: első fájástól számítva 2 óra alatt.


Mindkét szülésem 5 perces fájásokkal indult, 4 ujjnyira nyitva voltam.

2016. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a másodikkal a vajúdás sokkal hosszabb volt, de egyben fokozatosabb, nyugisabb, és maga a szülés jóval könnyebb mint az elsővel (igaz, a lányom kisebb súllyal és kisebb fejjel született mint a fiam).

A harmadik volt a leggyorsabb, a legintenzívebb, a legszebb, és a legkönnyebb.


Annyiban tutira más lesz minta az első, hogy már tudod mi vár rád. Azt kellene végiggondolnod, mi volt olyan borzasztó, és te magad mit tudsz tenni azért, hogy most másképpen legyen.

2016. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!