Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinos infúzió nélkül is...

Oxitocinos infúzió nélkül is nagyon fájdalmas a kitolási szakasz?

Figyelt kérdés

1. szülésem indított volt, végig kaptam az oxitocinos infúziót és a kitolásra nagyon feltekerte a doki, mert komplikáció volt...már a falat kapartam.

2. szülésemkor simán bírható volt a fájdalom, de kitolásra megint kaptam oxitocint, mert a baba belekakilt a magzatvízbe (burokrepesztéstől a baba kibújásáig kb. 30-35 perc telt el). Szintén nagyon fájt.

Ha valaki nem kap, akkor is a szülés legfájdalmasabb része a kitolás?

Köszi a válaszokatt :-).


2017. jan. 13. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnél én is kaptam oxitocint a vajúdás és a kitolás alatt is, nehezen tágultam és nálunk is bekakilt a vízbe a baba. A másodiknál nem kaptam semmit, nekem sokkal könnyebb volt, sokkal kevésbé fájdalmas. Nem tudom emiatt-e, vagy mert másodjára szültem.

A kitolást én inkább "nehéznek" éreztem, nem annyira fájdalmasnak, de szerintem ez mindenkinél más.

2017. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elsőnél nem volt oxi, úgy emlékeztem, h tök könnyen, gyorsan megvolt a kitolas, nem emlékszem, h nagyon fájt volna, persze feszített ahogy jött, de kibirhato volt.

Másodiknál végig folyt az oxi, brutálisan fájt, és a kitolas is.

Persze ez nem igazol semmit, mert közben nyolc év telt el, a feledés jótékony kodje fedi az első szulesemet. 😊

2017. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnél olyan hulla voltam a végére, hogy azt se tudom, kaptam-e. A másodiknál tudom, hogy kaptam.

De nekem pl nem a kitolás volt a kritikus rész, hanem az előtte lévő szakasz.

2017. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első szülésnél kaptam, de kitolásnál nem emlékszek, mert nagyon sokat vajúdtam, de szerintem akkor már nem, nem volt fájdalmas, legalábbis a vajúdáshoz képest. Második szülésem teljesen természetes volt, semmit nem kaptam, ez volt a leg fájdalom mentesebb. Harmadik szülésnél kitolásnál is ment az oxi, nagyon fájdalmas volt. Oxi nélkül simán kibírható volt az egész szülés, össze se lehet hasonlítani a másik kettővel. Nekem az első két szülésnél már megkönnyebbülés volt a kitolás, harmadiknál azt hittem, belehalok.
2017. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam. (bár akartak volna adni, de elutasítottam)

Nem volt a kitolás fájdalmasabb, mint a vajúdásnak a "nehezebbik" fele.

2017. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első szülést oxival indították,kibírhatóan fájt a vajúdás,de a kitolásnál semmi fájdalmat nem éreztem,csak az ingert,hogy nyomnom kell.Harmadik szülésnél nem kellett oxitocin,örültem mikor mondták szülünk.Gondoltam mindjárt vége a fájdalomnak és már csak nyomni kell majd.Hát nem úgy lett.Azt hittem meghalok úgy fájt a kitolás.
2017. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Háromszor szultem eddig, ebből a szempontból mindhárom ugyanolyan volt. Nem kaptam semmit. A kitolás nekem nem fájt, a vajudashoz képest persze. Megkönnyebbülés volt, hogy mindjárt vége. Persze feszitest éreztem, de simán kibirhato volt. Ami a legerősebb érzés volt, az a visszatarthatatlan nyomási kényszer.

Most lehet, hogy negyedjére indított szülés lesz, mert nagyon nagy a baba. Ahogy titeket olvaslak, egyre jobban félek tőle. ...

2017. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az oxitocin és a kitolási szakasz fájdalmassága nem függ össze, illetve nem pontos a megfogalmazás.


Az oxitocin erősíti, intenzívebbé teszi a fájásokat, és nagy hátránya, hogy nem a szervezet által "tervezett" tempóban halad a VAJÚDÁS előre, hanem külső behatásra, így nem tud hozzá úgy alkalmazkodni. Azaz fájdalmasabbnak éli meg az ember.

A kitolási (mondjuk inkább befejező) szakasz azért fáj/feszít a legjobban, mert akkor kell a babának átpréselődni.


Én kettőt szültem kórházban burokrepesztéssel, oxitocinnal (bár szépen haladt mindkettő, de Zalaegerszegen ez a protokoll és punktum), és a harmadikat minden nélkül itthon. Az volt a legkevésbé fájdalmas, "kitolási szakasz" mint olyan, nem is volt, gyakorlatilag magától jött ki a baba, igaz, álltam közben, és csak engedtem hogy jöjjön. Előtte, amikor feszítette a méhszájat (a "tűzgyűrű") ekkor is erős volt, de csak egy fájásnyi ideig tartott.


Szerintem a szülés legfájdalmasabb része közvetlenül a megszületés előtti pár perc, de a legnehezebb a vajúdás utolsó, finisbe forduló szakasza, közvetlenül a nyomási inger előtt, amikor már fáradt az ember és egymást érik a fájások.

2017. jan. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most szültem. Azt hittem a kitolása szakasz előtt h belepusztulok, de itt meg nem kaptam semmit. A kitolasra kaptam oxit, de akkor meg vagy nem hatott, vagy nem jól reagáltam rá de nekem pont mem volt fajasom a kitolasra. Hulla fáradt voltam es csak azt éreztem h mikor kene jönnie a fajasnak és feszül a hasam. Hiába kaptam, nekem elmúltak a fajasaim. Szóval nem tudom de nekem semimi rossz emlék ezzel kapcsolatban...
2017. jan. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!