Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléssel kapcsolatban, ki...

Szüléssel kapcsolatban, ki melyik módszerre esküszik (normál vagy császár) és miért? Mik az előnyök és a hátrányok mindkettőnél?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 19:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%

Itt pont ugyanazokat az érveket és ellenérveket fogod olvasni, mint amikre ráguglizhatnál. Annyi a különbség, hogy a gugli nélkül sokkal lassabban fog menni.


[link]

2017. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

# 1

Tudom én azt, de igazából ahány ember, annyiféle test létezik és kinek a teste miként reagál egy adott procedúrára. Olvastam én olyat hogy valakinek a hüvelye ment szét teljesen, és csak félig-meddig tudta helyrehozni intim tornával. A császárnál pedig hegesedés, hasizomzat károsodása, esetleg más szövődmények fordulhatnak elő.

Viszont ugyanakkor engem érdekelnek az egyéni tapasztalatok is. Egy dologról (jelen esetben a szülésről) csak úgy szerezhet teljes körű információt az ember, ha utána is olvas és más emberek tapasztalatait is megismeri.

2017. jan. 17. 19:16
 3/33 anonim ***** válasza:
60%
Nekem első csaszar volt,masik ketto huvelyi...szóval en egyertelmuen a spontan szules mellett teszem le a voksomat...sokkal hamarabb helyrejottem a normal szülések után,es odalent sincs semmi változás
2017. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
34%

Nekem 1 gyerekem van, szerencsére hüvelyi úton szültem. Nem akartam semmiképpen császárt. Gyors szülés volt, hamar regenerálódtam, szerintem ez a "jobb".

Nővérem ikreket szült császárral, majd 7 évvel később hüvelyi úton. Ez utóbbit nagyon megszenvedte. Szerinte a császár "jobb".


Szóval ez annyi mindentől függ, az anya szervezetétől, orvostól, kórháztól... stb...

Itt nincs jobb vagy rosszabb.

2017. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%
Én hüvelyi úton szültem, nagyon megszenvedtem, mégsem hiszem, hogy a másodiknál mondjuk császárt kérnék. Mindkettőnek megvannak a pozitivumai és negatívumai, amondó vagyok, hogy legyen ahogy lennie kell. Tehát, amennyiben nincs szükség császárra, akkor nem fizetnék érte. Ha viszont valami okból kifolyólag császározni kell, azt is elfogadnám. Ahogy az élet hozza, elfogadom
2017. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
45%
Több millió nő szül nap mint nap és túlélik. A császármetszést komplikáció fellépésekor alkalmazzák..persze ma már pénzért mindent.. A császármetszést legtöbbször félelemből választja egy nő de utána sokkal rosszabb mert ez lényegében egy műtét ami után a felépüléshez időre van szükség. Nem emelheted fel pl a saját babádat..én mindenképp a természetes szülés mellett voksolok. Bátorság!
2017. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én igazából nem vagyok nő, én csupán a párom miatt érdeklődtem, mert elképzelhető hogy gyerekünk lesz. Ő jelenleg viszont fél a szüléstől és nem biztos abban, hogy melyik módszer volna jó az ő számára. Tehát én most az ő nevében kérek tanácsot. Viszont én nagyon féltem őt és azt szeretném ha minél kevesebb károsodás legyen a szülést követően.
2017. jan. 17. 22:51
 8/33 anonim ***** válasza:
30%

ez az én beszámolóm:

[link]


szerintem kitalálod, mire voksolok.


Aki a császárról rosszat mesél, attól kérdezd meg, hogy program vagy sürgősségi császárja volt. A válaszokból vond le a következtetést.

2017. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
28%

Az orvosára kell bízni. És örüljetek neki, ha fel sem merül az orvos szerint a császár, mert az azt jelenti, hogy minden rendben van. Ha felmerül a szükségessége, akkor viszont nyilván nem viccből merül fel, hanem valamiért úgy lesz jobb. Olyan orvoshoz menjetek, akiben megbíztok, és ezt a döntést bízzátok rá, ne "rendeljétek meg" a császárt.

Amikor majd 6-7 éves lesz a gyerek, és lötyög az egyik foga, akkor se fogtok műtétet kérni, gondolom, hanem hagyjátok, hogy természetes módon történjen meg a fogváltás. Kivéve, ha a fogorvos mást mond.

Műteni tényleg csak akkor kell, ha orvosilag indokolt, ti meg úgy nézem, nem vagytok szülészek.


Minden jót!

2017. jan. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%

Nekem normál szülésnek indult, sürgősségi császár lett belőle, megtekeredett a kicsi nyakán a zsinór, leesett a szívhang is.

Szerintem mindkettő szülésnek megvan a maga nehésége, ezt szerintem alá tudja minden nő támasztani, főleg azok, akiknek mindkettőben volt részük.

Az biztos, hogy felépülési idő mindkettőnél szükséges. Túl nagy könnyebbség egyik oldalról sincs szerintem. A császár mégiscsak egy műtét, hüvelyi szülésnél pedig ismerek olyat, aki kívül-belül szakadt, szóval ott is vannak buktatók.

2017. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!