Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor nem számít a baba...

Szüléskor nem számít a baba súlya, csak a koponyamérete, igaz?

Figyelt kérdés
Ha valaki két héttel korábban szül a kiírt időpontnál, de tételezzük fel, hogy a kiírt időpontban való szülésnél már kisebb lenne a magzat súlya (mert a szüléshez közeledvén már általában csökkenni, de minimum stagnálni szokott, tudtommal), a csontos koponyaméretén már az sem változtatna, igaz? Tehát hiába fogyna a baba súlya, a koponyaméret nem kisebbedne vele együtt, igaz?

2017. jan. 26. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így tudom. Az utolsó hónapban hetente képes 150-250g hizast produkálni a baba. Ilyenkor alakul ki a zsír réteg ami a hő háztartásban segíti a picit. A fej korfogata tudtommal a 36ik hét után nem változik, tehát a Baba nem fejlődik tovább, de súlyára hízik még.
2017. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. Nem fogy egy grammot se. Ha sorvadna, az nagy gondra utalna és egyebekkel is járna (méhlepény nem látja el a feladatát - > oxigénhiány...).
2017. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Ja és meg úgy tudom h ha a baba elkezd fogyni mérés szerint az ok lehet sürgősségi császárra is. Szóval attól függ miért kérdezed.

1s voltam

2017. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert ha valakit úgynevezett relatív téraránytalanság miatt megcsászároznak, mert nem fér ki a baba, akkor ezek szerint teljesen mindegy, hogy kiírt időpontra születik meg a baba, vagy hamarabb, semmiképp sem tudja megszülni az anyuka az ő medencéjéhez képest túl nagy koponyaméretű babát, igaz? Ha valóban nem változik a koponyaméret a 36. héttől.
2017. jan. 26. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h amennyiben mar a 36ik héten fennáll ez a tér aránytalanság, akkor kiírják program császárra, mindegy, h a baba mekkora súlyra. Ezt pedig a betöltött 38ik hétre írják ki. Nem várják meg h beinduljön magától, hanem ők indítják. Nálunk legalábbis így lett volna ha nem fordul meg a babám.
2017. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!