Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 gyerek helyett 3. Valakinek...

1 gyerek helyett 3. Valakinek bármilyen tanácsa esetleg lenne?

Figyelt kérdés

Szóval. A férjemmel eljutottunk oda, hogy akarunk egy kisbabát. Minden okés volt, teherbe is estem. Nagyon boldogok voltunk. Kisfiút vártunk, a férjem már a pozitiv orvosi vizsga után a neveken, és hasonlókon gondolkozott.


Aztán eljött az a pillanat, amikor szinte lesokkoltam. Az orvos tudatta velem, hogy hármasikrek vannak a pocakomban.

Én aranyosnak tartom az ikreket, aranyos, ahogy hasonlitanak egymásra, stb, de hogy nekem is legyenek...?


Természetesen nem arra célozgatok, hogy nem várom őket. Nagyon várom. Mindhármat. Csak hát... elköltöztünk egy picit nagyobb házba, hogy a gyerekek kényelmesen elférjenek. Ez nem volt olcsó mulatság. Attól félek, hogy nehéz lesz a babákkal, mint pénzügyileg, mint lelkileg. Hisz, ha egy gyerek sir, még oké. Na de 3?

A férjemnek és nekem is jó munkahelyünk van, anyósomék is itt laknak egy órányira, tehát bármikor tudnak segiteni, de én mégis félek picit.


Aki esetleg hasonló cipőben van/volt, letudná irni hogy s mint boldogultak? Nagyon megköszönném. Rám férne pár jó tanács. :D



2017. jan. 27. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

[link]


[link]


Érdemben sajnos nem tudok neked segíteni, mert nem ugyanebben a cipőben járok. :) De ezek a videók talán hasznosak picit nektek.

2017. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is három van, de nem ikrek, így érdemben nem tudok én sem segíteni. Viszont nagyon gratulálok hozzájuk és sok örömet és nagyon jó egészséget kívánok mindannyiótoknak!!!!

Annyit azért tudok én is, hogy biztosan nem lesz egyszerű és biztosan kell majd egy tartós, napi segítség az elején az ellátásukhoz.

Sok boldogságot! :-)

2017. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha keresgélsz, találsz egy pár éves kérdést, amiben egy kismama útját lehet végigkövetni a szülésig. Három gyermeke született. Biztosan segítene, illetve a hölggyel való beszélgetés is hasznos lehetne. Utánanézek, és belinkelem.
2017. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2017. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem "majdnem hármasikreim vannak". Pontosan egy év van az első és a második szülésem között (pontosabban 1 év, 2 nap).

Csak másodszorra ikreket vártam. Ilyen esetben az, hogy a harmadik "már" egyéves volt, néha nehézséget okozott.

Igen, jól érzed. Megterhelő anyagilag, fizikálisan, mentálisan, érzelmileg, idegileg, egyszerűen mindenhogyan, de! Egy idő után könnyebb lesz, ez biztos. Nekem most 2-2 és 3 évesek. Már most látom, hogy mennyivel másabb, és nagyon jó, hogy már az összessel túl vagyunk az elején. Sokszor erre gondolok, hogy iskolába is egyszerre mennek majd, szóval azt is egyszerre letudjuk :) Én nem bánom, hogy így alakult, de volt idő amikor nem így láttam a dolgokat.

2017. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Szia, nekem hármasikreim vannak 2,5 évesek. Ha tényleg te is hármasikreket vársz (bocsi de már csomóan kamuztak itt ezzel, nem is értem) keress meg privátban :)
2017. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat. Örülök, hogy ilyen sokan vagyunk.

Időközben én is rátaláltam egy ilyen cipőben járó anyuka blogjára, azt olvasgattam. Rengeteg erőt adnak az ilyenek.

Utolsó, igen, tényleg hármasikreket várok. :D

2017. jan. 27. 22:18
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Szia. Én is ebben vagyok. :D minden király volt,és egyszer csak lesokkolt az orvos: hármasikrek :D És ugye mi közben költöztünk Amerikába,úgy volt hogy amikor megszületik a baba,és picit nagyobb lesz,akkor indulunk,de hát három babyvel repülön,több tíz órás úton kicsit macera lenne :D Így elköltöztünk Manhattanbe még amikor 4 hónapos terhes voltam. Ultrahangon úgy volt,2 lány egy fiú. Ahogy nőtt a pocakom,már szinte akkora voltam mint egy traktor,50ről felhíztam 59re. Mire mindent megvettünk a babáknak (magyar pénzbe kb 700 ezer volt) 8,5 hónapos voltam :D De egy valami kimaradt: az ikerbabakocsi. Többnyire ugye 2 babás ikres kocsikat gyártanak,így elmentünk valahova a világ végére,ahol egy márkakereskedésben csak hármas kocsik voltak. Eddig minden szép és jó. Egyszercsak alattam egy tócsa. És hirtelen rájöttem hogy ez a magzatvíz xD a férjem olyan lendülettel kapott kézbe és vágott be a kocsiba,hogy a Jedi erő ehhez képest semmi xD Mire odaértünk az első kórházhoz,én már menni alig tudtam a fájásoktól,de valahogy feljutottunk az emeletre. Egyből bedobtak a szülőszobára,a férjem onnan tudta,hogy kint van az első baba,hogy q kórus-ordításom 2 mpre abbamaradt 😂 Na és az volt a legnagyobb meglepi,hogy 3 csajszi lett,Réka,Regina és Rebeka😊Márciusban lesz az első szülinapjuk❤
2017. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Ja és,mivel van amikor egyszerre akarnak majd szopizni,cumisüvegbe rakj anyatejet és kettő cicin,a 3. meg a cumisüvegből :D igy nem lesz vita. Utolso voltam :)
2017. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ahhj, nagyon aranyos ez a történet. Biztos édesek a babák.

Nekünk 2 fiú és egy kislány lesz. Szüleim Magyarországon laknak, (mi a férjemmel Ausztráliában, ő nem is tud magyarul) igy sajnos nagyon ritkán tudják majd látni a kicsiket. Könnyebb lenne 4 nagyszülővel, az biztos, de csak megoldjuk.

Nos, igen, a babakocsi nem volt könnyű feladat, de hatalmas városokkal vagyunk körbevéve, szóval csak sikerült beszerezni egyet. :D

Meglepő módon, mindenki nagyon segitőkész. Akár barátok, akár ismeretlenek, ha meglátják a pocakomat egyből ugranak, hogy kell e segitség. Lépcsőznöm szerencsére nem kell.

A babák egészségesek, szépen fejlődnek.

Annyi lenne még esetleg a kérdésem, hogy kinek, hányadik hétben érkeztek a nagyvilágba?

Tudom, elég eltérő, csak gyors körkérdés. :)

2017. jan. 28. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!