Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményed az apás...

Mi a véleményed az apás szülésről? Jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Szülés előtt állok, én nem szeretnék apás szülést, a férjem viszont igen. Szeretne bent lenni velem.

Mit tennétek?


2017. febr. 7. 09:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jó dolog az apás szülés, de ez az én véleményem. Ha te nem szeretnéd, akkor nem kell bent lennie, ezt meg kell értenie, most az a legfontosabb, amit te szeretnél.
2017. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
43%
Én megbántam, hogy benn volt. Komplikációk léptek fel a szülés alatt,nagyon megijedt. Sajnos a székletem nem bírtam visszatartani, emiatt sokáig szégyelltem magam előtte...
2017. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Nalunk bennt volt a ferjem. En akartam h bejojjon,o semlegesen allt a dolgokhoz. Nekem hatalmas segitseg volt,neki szerintem unalmas bar nem panaszkodott. En csak azt engedtem,hogy a fejemnel alljon.


Egyebkent o azota minden baratjanak,ismerosenek azt mondja h menjen be,ha egyebkent nincs rosszul a vertol. Most varom a 2.-at,egy szot sem szoltam neki h jojjon be,de o aztmondja semmi penzert nem maradna a folyoson:)


Ha beakar menni,engedd h egy darabig bent legyen es legyen elmenye. Maximum a kitolasnal megkered,h menjen ki.

2017. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%

Jó dolog!!

Te miért nem szeretnéd hogy bent legyen?

2017. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk egyértelmű volt, hogy bejön. A kettőnk gyerekének a megszületésénél mindketten ott akartunk lenni. Ugye nekem nem volt választásom, neki meg szintén egyértelmű volt hogy velem lesz végig.

Nem bántam meg. Volt egy pár perc, ami nekem kiesett, a fájdalom miatt, ő viszont premier plánban végignézte a fiunk megszületését. Nem ment annyira simán, mert 1 orvos kézzel tágított, másik a hasamon térdelt, mégis irigylem, hogy ő láthatta, ahogy kibújik.

Nekem is sikerlüt bekakilni kitolás elején, ami nekem nem tűnt fel, ő mesélte utána. Ezen nincs mit szégyellni szerintem.

Mi vagyunk olyan intim viszonyban, hogy ne kelljen emiatt szégyenkeznem.

2017. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk bent volt, jó volt mindkettőnknek. Én kezdetektől akartam, ő vacillált és végül bejött. A másodiknál már nem volt kérdés :-)


Beszéljétek meg hogy miért nem szeretnéd, hogy bent legyen. Személyes véleményem szerint ha nincs egyetértés, akkor ne menjen be.

2017. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Én még csakmost várom a babánkat, de első perctől egyértelmű volt számunkra, hogy bejön. Én úgy érzem, hogy neki is jár az az élmény, hogy elsőként megpillanthassa a gyermekünket és hallhassa, ahogy először felsír. A bekakilós dolog miatt őszintén szólva pár napig rágódtam magamban nem rég, hogy ezt nem szeretném, ha látná, ezért megbeszéltem vele, hogy csak a fejemnél lesz és mondtam neki, hogy számíthat rá, hogy ez megtörténik, mert szinte egytől egyig mindenki bekakil szülés közben. De ezen nincs mit szégyellni ebben az esetben.
2017. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
21%

Amikor szültem, 97-ben itt még nem volt apás szülés, de lévén munkaszüneti nap meg én eü dolgozó, felajánlotta a szülésznő, hogy bejöhet. Az orvosom nagyon ismert, azt mondta, ne. Törődjek magammal, ne azzal, hogy bírod még, jól vagy?

És igaza volt. Ha újra szülnék se szeretném, hogy bent legyen.

2017. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
Kinek mi, ha nincs egyetértés, az nyilván nem jó. Nekem a férjem nem akart bent lenni (kedves ismerős előadta a horror szülés élményét 6 héttel a szülésem előtt) így nem volt bent. Én valahol szerettem volna de úgy voltam vele nekem ígyis meg úgyis jó. Miért nem szeretnéd, hogy bent legyen? Ha erősek az indokaid, meg kell értenie, te fogsz szülni és nem kell olyan körülmény, ami neked nem jó. Viszont ő meg valószínűleg nem szeretne lemaradni erről az óriási eseményről, próbáld megérteni te is őt.
2017. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%
Mi is együtt szültük, bár nekem császár lett a vége. Nekem nagyon nagy segítség volt a férjem jelenléte, végig támogatott, biztatott, pedig egész nap vajúdtam. Szóval ha ő kifejezetten szeretné is, akkor én hagynám. Ha téged mégis zavar a gondolat, akkor esetleg annyit beszéljetek meg előtte, hogy amíg "készülsz", addig lehet melletted,és ha indul a kitolás,majd jelzed neki, hogy a végén igényled-e a jelenlétét vagy sem. De ilyenkor is állhat/ülhet a fejednél, és akkor nem szembesül a dolgokkal, emiatt se aggódj.
2017. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!