Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ki ha szülés után...

Mi történik ki ha szülés után nem fizetjük ki a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Egy orvosnál fogunk szülni aki már közölte velünk hogy ennyibe kerül egy szülés és majd szülés után kéri.


Ha nem fizetjük ki utána akkor visszateszi vagy mi fog történni?


2017. márc. 4. 06:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
75%
Semmi. De növeszthetnél a baba mellett gerincet is. Meg lehet mondani előre is, hogy doktor úr, nekünk ez így nem megfelelő, szülök az ügyeletesnél. És ha éppen ő az, ingyen megcsípted.
2017. márc. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
26%
Laikus vagyok, világosítsatok fel engem legyetek már oly' kedvesek. Akinél szülni fogsz az egy az állam kezében levő kórházban dolgozó szülész orvos ? A szülészet az olyan mint a fogászat, elő van írva, törvényileg, jogszabályban , hogy vannak bizonyos szolgáltatások amelyekért fizetni vagy köteles, vagy ?
2017. márc. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

Nem vagy köteles ez hálapénz.....

Először a dr. Úrnak kéne gerincet növeszteni.

2017. márc. 4. 06:14
 4/75 anonim ***** válasza:
30%
Értem. Már csak egyet nem, ezt szokás ki mondani és van ilyen vastag a bőr az arcának egy orvosnak, hogy ezt nyíltan vállalja és kimondja ? Adnak adnak, ha nem nem. Felháborító dolognak tartom.
2017. márc. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
29%
* arcán
2017. márc. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem hálapénz, hanem a fogadott orvos díja, aki akár a szabadságáról is bevonul a szülésre.


Hálapénz az, ha beesel szülni az ügyeleteshez és utólag a markába nyomsz valamennyit, mert tetszett a munkája.


Nálunk a hálapénz tilos, a fogadott orvosom pedig bizony szerződésben áll a kórházzal és fizet, hogy pluszban szüléseket vezessen le munkaidején kívül.

2017. márc. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:
6. És? Ad róla számlát? Adózik utána? Ha nem gerinctelenség és az államot károsítja. Ilyenekért kemény bírságok születnek...
2017. márc. 4. 06:25
 8/75 anonim ***** válasza:
22%

Ezért van a korrupciós listán az ország az élen.

Szörnyű , szégyen ez hogy korrupció, csúszópénz és a megvesztegetés dúl. Persze felsőbb, politikai engedéllyel.

2017. márc. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, lehet nekem nincs tapasztalatom, rálátásom kellő erre a dologra, de ! van egy fix orvos gárda minden kórházi osztályon, gondolom ez szülészeteken sincs másként. Ha azt mondják sürgős műtét, valakinek az élete forog kockán, akkor sebészeteken bármikor mozgósítható az orvos csapat és a műtősök. Ha otthon van, éppen alszik vagy fürdik, vagy moziban van, vagy étteremben. És nem vár semmiféle ellenszolgáltatást a betegtől hiszen a fizetését megkapja. Akkor szülészeteken ez miért működik másként, nem tiszta ez nekem teljesen még mindig.
2017. márc. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
Lehet a szülés végén botrányt csinálok és ordibálni fogok vele........
2017. márc. 4. 06:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!