Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ausztriában szüléssel tapaszta...

Ignis Subdialis kérdése:

Ausztriában szüléssel tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Arról érdeklődnék, hogy szült-e valaki Ausztriában magyarországi lakosként, hogyan oldotta meg, megéri-e a szomszédban szülni. Köszönöm.

2017. márc. 5. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Több százezerért itthon is szülhetsz jó körülmények között, felesleges ezért kimenned.
2017. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak hogy kedves válaszadó, ha van eu kártyája, ami ingyenes, akkor az egészet megússza ingyen, sokkal jobb körülmények között!
2017. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak akkor, ha bizonyíthatóan ambuláns a szülés, tehát már x perces fájásokkal esik be... csak a sürgősségi ellátás ingyenes, az nem hogy megjelenik hogy ő ott szeretne szülni.
2017. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen de normal esetben is x perces fajasokkal mesz szulni.
2017. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy gyakorlatilag magánrendelésen és államin is leperkálsz egy jókis összeget mire meglesz a baba, és az ellátás minősége még a magánrendelésen se biztos, hogy a maximális. (Bár legalább számlát kapsz róla.) Viszont a magánkórházakban csak a teljesen oké kismamára vannak felkészülve, nincs eszköz a "komplikációkra", bármi eltér a megszokottól, már tolják a pácienst az állami berkekbe, s ha csak abból indulok ki, hogy a háziorvosom tízperces dührohamot kapott, amikor egy magánorvostól mertem neki leletet vinni (pusztán azért, mert a körzetünkből kivándorolt az összes szakorvos és egyetlen ember rendelt hetente egy nap és csak 3 hónap múlva volt szabad időpontja, így elmentem egy magánorvoshoz az ep-m terhére...), szóval hogy esetleg ugyanilyen "hátrányos megkülönböztetésre" számíthat-e valaki, aki magánkórházban gondolkodik, de államin fejezi be? Ezért egy olyan rendszert keresnénk inkább, ahol fizetsz kb. ugyanannyit (ahogy hallom, a magyarországi magánpraxisok díjai simán vetekszenek a nyugatiakkal, miközben sokszor ugyanazok az állami rendszerben megcsömörlött dokik rendelnek kicsivel több türelmet magukra erőltetve), szóval fizetek, de legalább az én érdekeimet tartják szem előtt, nem végeznek indokolatlan beavatkozásokat, és ha van beavatkozás, az is tisztességes, előítéletmentes (tehát nem "fúj, ez magánrendelésre járt"), minőségi. Ezért kérdeztem lehetőleg azokat, akik tudnak erről valós információval szolgálni, hogy milyen, megéri-e, van-e magyar orvos stb.
2017. márc. 6. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem az a tapasztalatom, hogy pont a magánorvosos terhesekkel kivételeznek pozitívan, hiszen, hiába állami kórházban szülsz, a fogadott dokid vezeti le, ráadásul általában privát szobát is a magánbetegek kaphatnak.
2017. márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!