Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi is akkor az oxigénhiányos...

Mi is akkor az oxigénhiányos állapot?

Figyelt kérdés
A babám születésekor mekoniumos volt a magzatvíz. Köldökzsinór a nyakán, császáros a szülés. Azt mondták, ez oxigénhiányos állapot (tudom is, hogy miért nevezik annak). Az apgar értékei azonban 1. percben 9, 5. percben 9, 10. percben 10, azaz jók voltak. Erre kérdeztem az orvost, hogy akkor az oxigénhiány kihathat egy kicsit a szellemi fejlődésére? (Egy vállalkozás keretében tanítottam enyhe tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeket, többek közt oxigénhiányosakat is, ezért kérdeztem meg.) Erre azt mondta, ez nem olyan oxigénhiány... Akkor elfogadtam a választ, csak most kicsit meg vagyok zavarodva a fogalmat illetően. Köszi a segítséget.
2017. márc. 10. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Többféle oxigén hiány van. A vér oxigénje alacsony, légzéskor kevesebb oxigén kerül a keringésbe, esetleg anémiáknál is kevesebb lehet az oxigén ellátás.
2017. márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az apgart én sem nagyon értem.

Nekem is sürgős csaszarom volt, nem volt magzatvíz egyáltalán a magzat vese problémája miatt. Az orvos azt mondta, hogy a magzatburok rá volt feszülve a babára. Meg azt is mondta, nem sokon múlott, hogy egyáltalán életben van.

Az apgarja 9, 10, 10 lett.

2017. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt van egy táblázat, hogy mire hány pontot adnak, és hogy jön ki az agpar.
2017. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, lemaradt a link.

[link]

3.

2017. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Az apgar érték jelentését ismerem, én igazából azt nem értem igazán, hogy miert mondhatta az orvos azt, hogy ez "nem olyan oxigénhiány"... Tehát amit a kommentben leírtam felül. Arra akart utalni, hogy akinél egy kis tanulási nehézség figyelhető meg, annak az apgar értékével volt gond szüléskor (lásd pl. felsírás, ebből kifolyólag légzés stb.)? Nem igazán értem. Bár lehet, hogy én értelmezek valamit félre.
2017. márc. 10. 15:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi egyébként a válaszokat :)
2017. márc. 10. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezekkel az apgar értékekkel csalnak szerintem, hogy levédjék magukat. Én is egy ilyen szülés után, kisétáltam a kórházból, egy olyan záróval, ami nyilvánvaló hazugságokat, és hiányosságokat tartalmazott. Miért, pont az apgarral nem csaltak volna?!
2017. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló tényezők közepette szültem sürgősségi császárral, mekoniumos magzatvíz, amiből nyelt is a gyerek, le kellett szívni. Apgar: 9/10.

Jelenleg 10 éves és kitűnő tanuló. (130 feletti az IQ-ja, többször mérték már.)

2017. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2017. márc. 11. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!