Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy telt az első pár...

Kinek hogy telt az első pár nap a kórházban szülés után?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy például mellettetek volt-e a baba végig? Ha igen akkor mikor mentetek el zuhanyozni olyankor kire hagytátok a kicsit? Látogatáskor bárki láthatja a babót akinek engedem? Mármint a szüleim, nagymamám, tesóim? Hányan voltatok egy szobában? Hogyan jöttetek ki a szobatársakkal? Tudom ezek kórházfüggő dolgok, de nyugodtan írjátok le kinek milyen volt ez, annyira kíváncsi vagyok rá! Ha esetleg van olyan aki a Jászberényi Szent Erzsébetben szült arra kimondott kíváncsi vagyok de mindenkire igazából! Bocsi ha hülyeséget kérdezek. Első babás leszek annyira várom!❤

22.6 khm


2017. márc. 11. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Óbudai, Szent Margit kórházban szültem, fél éve.


Éjjel-nappal velem volt a babám, kivéve reggeli-esti vizitnél (esti vizitnél is fürdették őket). Akkor tettem mellre amikor kérte, szerencsére a 2.napon már megindult a tejem.


Zuhanyozni akkor mentem mikor az esti viziten voltak a kicsik. A szobatársakra nem szabadott hagyni a babát, még ha pisilni szaladtál ki akkor sem, addig be kellett tolni őket a csecsemősökhöz.


Ablakon keresztül láthatta a babát mindenki, akinek én megakartam mutatni (párom, nagyszülők, barátok). A szobába, a folyósóra nem jöhetett be senki. Csak az alapítványi szobába, ami 12e/éj. Sajnos oda szerettem volna én is menni, de foglalt volt, mivel csak egy van ebből, és kb.mindig foglalt.


3-an voltunk egy szobában, jól kijöttünk, aranyosak voltak, sokat beszélgettünk. Volt akinek szintén első babája volt, mint nekem is. Folyamatosan cserélődtek az anyukák.

A 3.napon, délelőtt már jöhettünk is haza.


Baba-mama barát kórház a Szent Margit, és tényleg kellemesen csalódtam mind az orvosokban, mind a csecsemősökben. Minden szó nélkül jöttek segíteni, automatikusan megmutatták a köldökápolást, a pelenkázást. Ha kérdésem volt, elmagyarázták.

A szülőszoba nagyon barátságosan volt felszerelve, mint egy hálószoba szinte. Csak ajánlani tudom. Szuper élmény volt, mégha hosszú volt, maga a szülés.

2017. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mindkétszer vip szobában voltam, a babák végig velem voltak. Az elsőnél a párom minden nap reggeltől estig bent volt, így volt időm zuhanyozni. Abban a kórházban ahol szültem aki nem ilyen szobában van csak úgy mutathatja meg másnak a babát ha a szülészeti osztály ajtajához tolja, zárt ajtón keresztül láthatják csak, be senki nem mehet, még az apa sem.

A másodiknál már kicsit szigorúbbak voltak, de nem is baj, a párom úgyis a nagyobbal volt otthon, csak 1-1 órára jöttek be az anyukámmal és egyszer bejött az egyik barátnőm, de már nem igazán nézték jó szemmel a nővérek, mondjuk én sem, szívesebben töltöttem hármasban/négyesben az a 2 órát... Nem vágytam abszolút más látogatóra!

2017. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nálunk végig velünk volt a baba (Vác) fürdetni vitték csak el. éjjel nappal szoptattam. az első gyereknél boldog boldogtalan jött látogatni, a másodiknál a nagyszülőknek engedtem csak a bejövetelt mivel tényleg fürdeni sincs idő olyan sokat kell szoptatni hogy belövelljen a tej, nekem nem volt erőm/kedvem kirohangálni 40 fokba csatak izzadtan csöpögő mellekkel. a zuhanyzást addig csináltam míg aludt a szobában, 4en voltunk, közbe figyelték a szobatársaim az enyémet, bár nagyon nem kellett figyelni ilyenkor még viszonylag kiszámíthatóan, mélyen alszanak, nem ébrednek fel csak úgy. Nekem normális szobatársaim voltak, de én is elég rugalmas tipus vagyok, valószínű mindegy volt ki van ott, csak legyen valaki, ilyenkor nem jó szerintem egyedül, a hormonok megőrjítik az embert, plusz a fáradtság a nem alvás - jó ha van kivel dumálnod a véget nem érő szoptatás alatt
2017. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szinten Szent Margit, egy szemelyes szobat kertem, mert masodik baba volt kis korkulonbseggel, igy inkabb pihenni akartam abban a 3 napban, tudtam, hogy otthon porgosek lesznek a napok. Nyugalmat szerettem volna magam korul.

A ferjem napi ketszer jott be, egyszer a nagyobbik gyerekkel, akkor foleg vele foglalkoztam es a ferjem a picivel, kora este egyedul jott, akkor mentem el zuhanyozni (de volt a szobahoz zuhanyzo, szoval ez a reggeli/esti vizitek idejen is konnyen megoldhato lett volna, mert akkor ugyis elvittek a babat).

A reggeli vizit idejen en kimentem picit setalni az udvarra es ittam kozben egy forro csokit, vettem reggelit, ha ugy kivantam.

A fiam lenyegeben evett, szopott, igazabol az ujszulottek tobbsege igy tolti az elso napokat. Tejem meg nem igazan volt akkor, igy nagyon sokat szoptattam, kozben nagyokat aludt.

Az esti vizit idejen hajat mostam, ha kellett, pakolasztam, ilyesmi.

Szo szerint vegigpihentem mellette azt a 3 napot, vittem laptopot, konyvet, filmeztem, olvastam, amig a baba aludt. Ejjel is tobbnyire ezt csinaltam, mert a nagy semmitteves nem farasztott le es nem tudtam jot aludni. Jah, az ebreszto koran volt, mert hozzam legkesobb 6 korul jott a takarito.

Fizikalisan nekem semmi bajom nem volt, gatvedelemmel szultem, faradt sem voltam.

(Az elso szules utani idoszakrol nincs ilyen tapasztalatom, mert kulfoldon szultem, aznap mar mehettunk haza.)

Latogato a privat szobaba mehetett barki latogatasi idoben, egyszer a testveremek es anyosomek is bejottek hozzank. De ha jol tudom, akkor a tobb szemelyes kortermekben nem lehetett latogatokat fogadni, csak a szuleszeti osztaly elotereben, oda viszont a babat nem lehetett kivinni. Legalabbis en igy lattam.

De ez korhazankent valtozo.

A bartnom mashol szult, bementem hozza es egy kozos latogato szoba volt ott az osztalyon belul, ahova kihozhattak az anyukak a babakat is, de a korterembe bem mehetett latogato ott sem.

2017. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elirtam: aludt akart lenni a szopott helyett, evett, aludt egesz nap.
2017. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kecskemét

Második naptól velem volt végig a babám, csak este vitték el fürdetni, illetve reggel vizsgálatokra. A tejem is beindult a második napon. A kórházban még nagyon jó baba volt, nem is hallottam a hangját.

Két személyes szobák vannak, a szobatársammal nagyon jól kijöttünk, neki is első babája lett. A szobánkhoz volt külön fürdő, akkor tusoltam, amikor este elvitték a babát. Amikor wc-re mentem, addig a szobatársam figyelt rá, ès ugyan így fordítva. A párom és a rokonok a babát csak rövid ideig láthatták, kitoltam a folyosóra az ajtóhoz, ott beléptek az ajtón és megnézhették. Elvileg csak az ajtón keresztül nézhették volna, de egy kicsit mindig megengedték a nővérek, hogy bejöjjenek.

Utolsó előtti nap haza mentek a szobatársamék, és nem is kaptam másikat, így kettesben voltunk a babámmal. Nagyon jó volt. Másnap a párom jött értünk. Amikor szóltam neki, hogy mehetünk aznap haza, nem bírt a fenekén ülni és azonnal indult is értünk, hiába mondtam neki, hogy még sokat kell várnunk, mert sok a haza menős, ő jött. Nagyon kedvesek voltak a nővérek, mert beengedték hozzánk a szobába, ott volt velünk 3óra hosszát, utána indulhattunk haza. Nekem összességében nagyon jó emlék a kórházban töltött idő.

Boldog babavárást.

2017. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, ezek nagyon aranyosak!:) Várom még nyugodtan jöhet!:)
2017. márc. 11. 20:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem semmi ez a magyar rendszer, tök meglepődtem.


Németországban szültem, alapvetően kétágyas szobák vannak, de én kifizettem az egyágyas felárat mert nagyon rossz alvó vagyok és egyébként is stresszel az idegenek jelenléte.

A babát vizsgálatokra, fürdetni vitték; ha zuhanyozni, wc-zni akartam bármikor kérhettem az ápolók/nővérkék segítségét egész nap.

A babát bárki láthatta, napi több órás látogatási idő van, a férjem és az egész család bent volt olyankor egészen estig és a baba is velünk volt. 3. nap hazamehettem. A baba egész nap mellettem volt, a saját kiságyában aludt.


A szobatársas nálam ugye kiesik.

Érdekes olvasni, hogy otthon nem láthatja bárki a babát ill. csak üvegen keresztül meg hogy nem mehettek akármikor fürdeni.

2017. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én örültem neki, hogy korlàtozva volt a làtogatàsi idõ. :D
2017. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem az, csak csodálkozom :D

Amikor a sógornőm szült (2 szobásban) volt, hogy egyszerre 10 látogató volt a szobában kettejükre, órákon át.

2017. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!