Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fel lehet valahogy készülni a...

Fel lehet valahogy készülni a szülésre? Kinek, milyen élményként maradt meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat! ☺
2017. márc. 21. 20:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Legalábbis szerintem nem lehet.

Nem is tudom, így másfél év elteltével szép emlék maradt. Még ha utána azt is mondtam, hogy többször nem szülök.

2017. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Fel lehet, de ez azt is jelenti, hogy arra is felkészülsz, hogy esetleg másképpen alakulnak a dolgok, mint ahogy eltervezed. Nekem minden simán ment, fejben sokszor végiggondoltam, hogy mit hogyan szeretnék. Nem minden pontosan úgy történt, de a lényeg, hogy átadtam magam a helyzetnek, a körülöttem lévőknek. Személy szerint másodlagosnak éreztem magam, csak a babára koncentráltam.
2017. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy rettenetes... Szeretném, ha később jó érzésekkel tudnék visszagondolni rá. Azt tudom, hogy fájni fog, de már annyian kibírták, átélték. Gondoltam, hátha van néhány apróság, ami picit megkönnyítheti.
2017. márc. 21. 20:41
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

(3 hónapos fiú anyukája)

Én nem tudtam felkészülni. Úgy voltam vele, hogy alig várom - kíváncsi vagyok milyen lesz. Csak így tudtam gondolni rá a 9 hónap alatt.

Tudtam, hogy fájni fog, de tudtam, hogy mi lesz a végén.


Amikor elkezdődtek a fájások, persze ezt mind elfelejtettem, de mivel először szültem, arra koncentráltam, hogy odafigyeljek magamra és a szülésznőre.


Milyen élményként maradt meg?

Nagyon fárasztó volt, de SEMMI fájdalmat nem tudnék előidézni már. Az első pocakratevős fotón úgy nézek ki, mintha épp egy pihentető alvás után ébredtem volna :D Tehát igen, minden fájdalom elmúlik azonnal.


Amerikai rokonom ajánlott egy jó tippet:

Ott szokás felkészíteni az anyukákat a fájdalomra. Pl úgy, hogy egy jégkockát kell marokba szorítani és figyelni, hogy mit érzel. Milyen a fájdalom, pontosan hol érzed, milyen formája alakja van? Milyen színű? Vizualizálni. Így pörög az agyad és kicsit kívülről éled át a fájdalmat. A szülőszobán én a falon lógó festménnyel csináltam ezt. Amikor fájdalmam volt, a képet néztem, az ecsetvonásokat, hogy milyen a keret. Elvonta a figyelmem egy picit :D


Nekem nem a szülés, hanem az az utáni 2 hét maradt meg: nem tudtam ülni, a tüdőmet lógva éreztem stb.

De akkor már csodálhattam a kisfiamat :) És azóta is büszke vagyok magunkra és minden nőre aki ezen végigment :)

Bármikor meglátok egy kisbabás nőt, ez jut eszembe. Hogy erősek vagyunk mind :)

2017. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek!! ☺ És gratulálok Mindannyiótoknak, biztos csodálatos édesanyák vagytok! ☺
2017. márc. 21. 20:50
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen lehet készülni rá és kell is, de gyakran felülírja az élet. Az ember fél az ismeretlentől, ezért tájékozódni, informálódni kell és ha van rá igény el lehet menni a kórház által szervezett tanfolyamra és folymataosan kérdezni kell végig a terhesgondozás alatt, ha az ember bizonytalan. Kétszer szültem, az első szülésem ideálisnak mondható, természetes szülés volt, komplikációk nélkül. A második viszont maga volt a pokol, sürgősségi császár, corporális, a 27. hétben,(egy idegen kórházban,ahova a mentő vitt, idegen orvosok között, ami nem kellett volna, hogy gond legyen) gyakorlatilag egy élve boncolásként éltem meg, még 5 év múlva sem bírtam úgy gondolni rá, hogy ne fakadjak sírva, azóta ez rendeződött, de rengeteg időbe tellett, pedig feloldottam a traumát, ismertek voltak az okok, de valahogy a sokk megmaradt. Az ellenségemnek sem kívánom, de ahogy a környezetemben tapasztalom, sőt akárcsak amiket olvastam mondjuk neten, olyan azért egy szökőévben egyzser történik csak meg, hogy annyira elrontják az érzéstelenítést mint nálam, meg mondjuk az egészet úgy cakkum púder. Mindenki arra bíztatott, hogy pereljek, de nem voltam hajlandó kitenni neki magam, annyit nem ért a földön semmi, hogy én a perskedés alatt végig ezt újra és újra átéljem. Már elengedtem, nem árt nekem többé, inkább kis düh van bennem, ha visszagondolok, de lassan az is elcsendesedik.
2017. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Sztem az egyetlen amit tehetsz, h elfogadod h fájni fog nagyon,de sikerülni fog, mindenkinek sikerül és a végén ott a kis poronty:) a fájdalmakra, az orvosokra, a kiszolgáltatottságra stb. sztem nem lehet elöre készülni. Ott, abban a pillanatban tehetetlen leszel, magadon kivül,csak sodrodni fogsz a történésekkel.

Én ezeket ott jol tudtam kezelni, nem ijedtem meg és szép emlék maradt a szülésem. De ha a,párom nem lett volna ott, egyedül nagyon féltem volna.

2017. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Háromszor szültem hüvelyi úton, és az utolsó pedig sürgős császár volt.

A "rendes" szülesek csodálatosak voltak. Igen, van fájdalom, de ha hagyod, a tested csillapítja ezeket. Hagyd magad, ne állj ellen, figyelj befelé, magadra, a babádra. Fantasztikus élményként maradt meg mind a három.

A császár viszont szörnyű volt, pedig ott szinte nincs fájdalom ( csak utána). Nem voltam részese, csak történtek velem a dolgok, a babát is csak hallottam sírni, de nem láttam, nem éreztem, ahogy megszületik. Nagy csalódás volt, hogy ez a terhesség így végződött.

2017. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
Szia! En
2017. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Megpróbáltam felkészülni, ittam a teakat, homeo vogyok, torna s minden ami kell. Felkeszultnek ereztem magam, de szerencsemre kaptam a baratnomtol egy jo tanacsot, hogy ha huvelyi szulest akarok akkor el kell fogadjam, h barmikor dordulhat a kocka. Minta szulesnek indult, vajudas rendben ment, fajt, de volt kad, volt maszirozas, bordasfal, labda, tokeletes figyelemeltereles. A kitolasnal, ha jol tudom a harmadik nyomasnal szoltak, hogy tobbet ne nyomjak akarmit is ereznek. Leszakast a lepeny, 10 perc alatt megcsaszaroztak, es van egy csodálatos 12 hetes fiam. De igy is egy csodas elmenykent eltem meg a szulesemet, a fiam mindenert karpotol, es a csaszarbol is hamar felepultem, marmint a masodik naptol vegig velem volt a baba, mostmar ugy tudok mozogni mint elotte. Konnyu szulest kivanok neked es jo babazast.
2017. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!