Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gondoljátok, hogy rohamosa...

Nem gondoljátok, hogy rohamosan nő az indokolatlan császárok száma? Miért fogadják el ezt a nők olyan könnyen?

Figyelt kérdés

Rengeteget beszélgettem anyukám, nagymamám korú nőkkelk. Régen nagyon ritka volt a császármetszés. Ha valaki már császáros volt, szerintük elcsodálkoztak, hogy hát mi volt a baj? Hogy hogy az lett? Nagymamám szerint 20 szülésből 1 volt császár (75 éves), anyukám szerint az ő idejében 10 szülésből kb. 1 volt császár. (természetesen ezek nem pontos adatok)


Ma rengeteg kórháznak már 50%- ot is eléri a császármetszések aránya. Tehát minden második szülés.


A megkérdezettek szerint nem volt gyakori a kifejezetten "születési sérült". Ma is születnek ugyanúgy beteg gyerekek sajnos. Talán az ultrahang és vérvételek miatt jobb a szűrés.


Ti hogy látjátok? Nem túl sok a császármetszés ma? Az anyukák miért fogadják el olyan könnyen ezt?


2017. márc. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
92%

Én 42 hétre születtem és senki nem akart sürgetni. Faros is voltam. Mégis megszülettem hüvelyi úton első gyermekként.

De se a túlhordás, se a farfekvés és sorolhatnám még mik már veszélyes kategória, az anya-baba egészsége fontosabb, a diagnosztika pontosabb, várakozás helyett veszélyes körülmények esetén indítanak, de ez meg növeli a császármetszés esélyét, ha mondjuk a baba rosszul reagál az oxira. Sokszor meg tényleg indokolatlanul adják, fogadott orvos sürgetésre pl, mert menne haza, orvosnak úgyse szoktak ellent mondani. (Én 7 centinél kaptam, magamnál se voltam félig, fel se fogtam teljesen mi történik. Éppen nem volt gond, de lehetett volna.) Olvasgattam nemrég erről, kb amíg 20%-ig növekedett a császár aránya, addig csökkent a halvaszülés pl. Efelett már nem, szóval úgy tartják 20-25% a valóban indokolt, sokszor meg arról van szó, hogy biztosra mennek, az orvosok magukat védik, hogy a legkisebb gubancra is császároznak, mert indokolatlan császárra nem szokás perelni, rosszul elsült hüvelyi szülésre igen.

2017. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Remélem, gyorsan kitiltanak innen...

És várom kulturáltan beszélgetők válaszait :)

2017. márc. 23. 10:30
 3/67 A kérdező kommentje:
Ezt a 20-25 %ot hol olvastad? Ez érdekes adat! És ugye a nemzetközi adatok sem elhanyagolhatók, más országokban én úgy tudom közel sem ilyen magas az arány.
2017. márc. 23. 10:32
 4/67 anonim ***** válasza:
87%

A barati koromben van 7 gyerek, abbol egyetlenegy (a fiam) szuletett termeszetesen, a masik 6 csaszar. Kozuluk egy ikerpar surgossegi (34. heten), 2 pedig napos vajudas utan lett vegul csaszar. A harmadik paros pedig az anyuka egeszsegugyi helyzete miatt (raadasul nekik az elso baba meghalt a kiirt napon amikor a vajudas kezdodott, es ezt megelozendo lett programozott)


Elarulom: mind a 7 gyerek egyforman egeszseges, boldog, kiegtensulyozott. Semmiben nem latom hogy az en fiam mondjuk azert jobb barmi mert en ki tudtam tolni......a baratnoim is ugyanilyan jo anyukak.

2017. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim válasza:
8%

Fejlődik a tudomány, ennyi.

Ma már nem gyalog járunk mindenhova hanem kocsival... a ketto ugyanaz..konnyebb, gyorsabb.

nekem is csaszarom lesz hogy ne ugy nezzen ki a puncim majd mint egy barlang..meg hat csunya is lesz. Inkabb egy vagas a hasamon

19/l

2017. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
78%

Régen - anyukád idején sem, régebben pláne - nem monitorozták NST-vel egész szülés alatt a baba állapotát. Az enyém sima szülésnek indult, de kb. 7 óra után esni kezdett a fájássokkor a baba szívhangja, mert rá volt tekeredve a zsinór és a szülés azon szakaszában már szorongatta. Magyarul rosszul volt. Császár lett a vége.


A férjem magzatszurkos vízből született, ami szintén oxigénhiány, magzati stressz következménye. De hurrá, nem lett császár! Volt osztálytársam a 80-as években nyakára tekeredett köldökzsinórral született elkékülve, alig tudták életre pofozni. De éljen, anya punciján jött ki és ez milyen természetes! Istennek, meg a vakszerencsének hála nem károsodtak ettől, de ma MINDKETTEJÜKET sürgősségi császárral segítenék világra.


Azért ennyi ma császár, mert van megfelelő készülék a baba állapotának monitorozására - és KÖSZÖNÖM ezt annak, aki feltalálta - és ha baj van, senki nem fog kockáztatni.

2017. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim válasza:
16%
12es vagyok miert is lettem lepontozva?
2017. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
88%

Na jo azert 12 ezt ne reklamozd....en voltam a 2. es 11., abszolut nem vagyok csaszarellenes de amit Te irsz az gaz.

Nekem nem lett barlang amugy odalent minimalisan sem. Meg tul fiatal es mint soraid igazoljak ebben a temakorben tudatlan vagy.

2017. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
83%
12 azert mert meg kislany vagy nulla tapasztalattal es meg a p.nad vezerel. Pedig en nem vagyok csaszarellenes de neked nem biztos, hogy ebben a temakorben a helyed bocsi.
2017. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
19 éves! Nyugodj meg nem lesz barlang... én normál úton szültem kettőt és még mindig feszes vagyok, de ez genetika, kor, fizikai állapot kérdése is. Ráadásul van intimtorna is.. de ezek már nem idetartoznak... csak nézz egy kicsit utána a dolgoknak, mielőtt általánosítasz ilyeneket..
2017. márc. 23. 10:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!