Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült itt valaki farosan?

Szült itt valaki farosan?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezném elsősorban akik igy szültek.

Nem császárral.


2017. ápr. 5. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Jelen! 2003-ban az I. Női Klinikán, a Baross utcában.

Nem is faros volt a lányom, hanem lábtartásos.


Miért?

2017. ápr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi baj,komplikació vagy oxigenhiány?

Hanyadik szülésed volt?

Az rosszabb ugye ha lábtartasos?

2017. ápr. 5. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2. gyerek volt, nem is kicsi. 3,60 kg és 52 cm volt.

A lábtartásos azt jelenti, hogy a tappancsai bújt ki elsőnek. Nyilván a lehető legrosszabb variáció, mivel a legkeskenyebb része bújt ki elsőként. Semmi előjele nem volt, 1 héttel szülés előtt még fejvégű volt. Mikor bementem, akkor derült ki, hogy az utolsó pillanatban még visszafordult.

Nagyon gyors szülés volt, ezért nem is lett volna idő a császárra. A kórházba érkezéstől számítva 1,5 órán belül megszületett.

Komplikáció volt, kifelé jövet még pluszban felcsapta a bal karját a feje fölé, úgyhogy a dokinak karkifejtést is kellett csinálni. Szerencsére nem tört el a kulcscsont, de zúzódott a válla, 1 hétig rögzítve volt ragtapasszal a mellkasához, aztán tornáztatni kellett. Bár nem sírt fel, és 45 percig lélegeztetőn volt, utána 1 napig az újszülött intenzíven megfigyelték. Nem lépett fel oxigénhiány, pár másodpercre a megszületése után még a mellkasomra is fektették, megsimogathattam a kis buksiját. Teljesen normálisan fejlődött, a vállsérülés nyom nélkül gyógyult, a lélegeztetésnek sem maradt semmi nyoma. Jelenleg 17 éves, két tannyelvű idegenforgalmi osztályba jár, szakközépbe. Általánosban és most is kifejezetten a jó tanulók közé tartozik, rengeteget olvas.

Az orvosomnak nagyon sokat köszönhetek, felkészült, nagyon profi. Nélküle nem biztos, hogy így sikerült volna. Elég szép kis "tömeg" verődött össze a szülésemnél, lévén oktatókórház. Volt mit tanulniuk rajtam. És egyáltalán nem zavart, mással voltam elfoglalva, nem azzal, hogy hányan kukkolják az alfelemet. A végén a dokimtól kaptam két cuppanós puszit, megköszönte nekem(!) a segítséget, és közölte, hogy azért vegyem tudomásul, hogy faros szülésnél a kitolási szakasz általában minimum 1 óra, nem pedig 10 perc. :-) Frenetikus humora van, imádtam.

A hely is jó volt ilyen szempontból, mert nem kellett elszállítani sehová, mivel helyben van a PIC.


(Azt hiszem, elírtam az első válaszban: 2000-ben született. 2003. a húga éve volt.)

2017. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még annyit kifelejtettem: a karkifejtés miatt elég nagyot kellett vágni, de nem volt vele probléma, csak kellemetlen volt. A 3. gyereket utána gátvédelem mellett szültem meg ugyanott, ugyanannál a dokinál, minden gond nélkül.
2017. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem a 3. szülésem lesz. Mindkettő fejvégű volt de most meg a 33. heten faros és a dokim azt mondta hogy nem baj megszüljük gyorsan. Na most nem tudom hogy fogom. az 1 gyereknel a kitolasom 20 perc volt, a 2. gyereknel 10 perc és nagyon félek hogy valami baj lesz. Béna leszek vagy beakad vagy nem is tudom.
2017. ápr. 5. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem visszafordult fejvégűbe 33. hét után.

Egyébként én első gyerek voltam, faros és megszülettem természetes úton. Igaz volt sürgés forgás a szülőszobában, amikor kiderült, de semmi bajom nem lett.

2017. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még "rengeteg" idő van, simán megfordulhat. Ahogy írtam is: nekem 38. héten fejvégű volt, következő héten pedig, mikor született már lábtartásos. Amíg be nem illeszkedik a szülőcsatornába, még bármi lehet.

Ha jó a doki és vezetett már le faros szülést, érti a dolgát, akkor nem valószínű, hogy nagyobb baj lenne. Állítom, hogy a háromból a legtökéletesebb gyerekem ő lett. :-)

Mindenesetre nyugi, ne pánikolj miatta előre. Minden rendben lesz!

2017. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A dokim nagyon magabiztosan mondta hogy megszüljük igy! Varok még türelmesen!
2017. ápr. 6. 06:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm a 3. gyerekét farosan szülte 3,5 kilos baba lett.
2017. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!