Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Féltetek a szüléstől?

Féltetek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem félek tőle, és nem tudom, ez miért van. Ne értsetek félre, nem akarok nagyképű lenni, hogy az semmi. Ellenkezőleg, biztos vagyok benne, hogy jobban fog fájni, mint eddig bármi, és borzalmas élmény lesz, hónapokig tart majd, mire rendbe jövök, a testem pedig véglegesen meg fog változni.

De teljes mértékben megnyugtat a tudat, hogy a párom velem lesz, és ha vége a szülésnek (tudom, hosszú órák is lehetnek, ami kegyetlenül borzalmas lesz), ott lesz a kisbabám, és ő mindenért kárpótol majd. Az sem zavar, hogy esetleg dagadt leszek, párommal mindketten ezt normális eshetőségnek tartjuk, amivel meg kell barátkozni, majd később tenni ellene.

Én csak nem szeretnék könnyelmű lenni. Nem hiszem, hogy az egészséges félelem olyan ártalmas, és nem is értem, miért nem aggódom, mikor én egyáltalán nem vagyok ez a könnyed típus.

Volt valaki így? Ez változik majd normális irányba, ha lassan jön a baba?

22L 15hkm



2017. ápr. 16. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
En ugyanugy nem feltem, mint te :) szerencsere nem is igazan volt mitol, mivel komplikaciomentes es viszonylag konnyu szulesem volt, nem voltak elviselhetetlen fajdalmak. Egyetlen baj volt, hogy 23 oraig szultem elejetol a vegeig, de csereben nem volt nagyon durva fajasom. Par varratom lett, de nem sok az sem.
2017. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
A kislányomnál inkább várakozás volt bennem. A kisfiamnál már féltem, nem a szüléstől, hanem attól, h mi van ha akkor indul be ha a kislánnyal /2,5 éves volt/ egyedül vagyok éppen. Férjem gyakran volt éjszakádls, rokonok, kórház másik városban, és az első szülésem első fájástól a baba felsírásáig 2 óra 40 perc volt... Végül hamarabb jött, hasonlóan gyorsan, de szerencsére otthon volt a férjem :)
2017. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
En feltem mindharomszor. Ha lenne negyedik, szerintem akkor is felnek.😊
2017. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Az nem könnyelműség ha nem félsz. Ne us félj, koncentrálj arra, ahogy eddig, hogy minden rendben lesz. Ez biztos jobb, mintha görcsölnél előre, nem csak lelkileg de szerintem ha így állunk hozzá, nagyobb eséllyel megy könnyebben.

A kérdésre válaszolva, én az elsőnél nem féltem, a második császár lett, most dolgozunk a 3.-on és természetes úton szeretném. De tuti jobban fogok tartani tőle. :-) persze majd próbálom elterelni a gondolataim, de már tudom mi vár rám. :-)

2017. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elsőnek, előző vagyok, én pont fordítva, 5 perces fájásokkal indítottam, borzasztóan nagyon fájt (na jó,az első óra nem annyira de utána...) viszont 5 óra alatt meglett. Nem tudom, mi a jobb, én azt hiszem bevállalnám megint a nagy fájásokat ha cserébe gyorsan lezajlsna.
2017. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nem féltem, nem láttam értelmét, attól nem lett volna jobb.

A második indított volt, rengeteg rosszat hallottam a dologról, mielőtt bementem a kórházba- hú, szerintem életemben nem féltem annyira!

2017. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

én sem féltem. sőt, én "bíztam" magamban. elég magas a fájdalomtűrő képességem, tudtam éreztem hogy minden rendben lesz. végül 9 órát vajúdtam, amiből az utolsó 3 óra volt keményebb, akkor kaptam oxit. de azt a 3 órát is hang nélkül végig csináltam. figyeltem a légzést, fájásnál mély levegő be lassan ki, vagy ilyesmi. a lényeg hogy erre figyeltem és sokat segített.

most 28 hetes terhes vagyok. én is kicsit tartok tőle hogy mikor hogy fog beindulni, a férjem szintén éjszakázik, ha nem akkor nappalos, 12 órát dolgozik. rokonok 100km-re...stb. a fiammal magzatvíz elfolyás, a kórházba vezető út sima volt, semmi fájás. tehát szintén pozitívan állok hozzá, bár lehet megpróbáljuk szabira venni a szüléshez közelgő időt hogy minél biztosabban otthon legyen. tudom, nem lehet előre látni mikor szülök de pl 37-38. héttől otthon legyen. annyi szabija biztos lesz. de majd meglátjuk.

jah még annyit hogy a fene nagy magabiztosság mellett is olyan 36 hetesen kicsit bepánikoltam, hogy nah nem, én nem akarok szülni, de ez kb fél óráig tartott, de nagyon erősen éreztem azt a bizonyos félelmet.

2017. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem, h kislányom születésekir a nővérek úgy beszéltek rólam, h " akin akkirát kellett vágni"... hetekug nem bírtam járni, az ágyban oldalra alíg bírtam megfordulni, annyira fájtak a gátsebek, feleségként közel 6 hónapba telt mire " visszatértem", ettől igenis féltem, márminth hogy tudom majd a nagyobbat ellátni. Ehhez képest a következő alkalommal szibte szökellve mentem le a kórházlépcsőn mikor hazamentünk, a kisfiam, hála a jó Égnek, kusebb fejjel született😃.
2017. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
Én 40 évig nem mertem teherbe esni a szülés miatt, most meg egyszerűen nem foglalkozom vele. Szerintem ez csak a hormonok miatt lehet. :)
2017. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Én sem féltem, de most, hogy már tudom milyen, ha még egyszer terhes leszek, félni fogok.. :D
2017. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!