Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indítottak valakinek sülést...

Indítottak valakinek sülést ballonnal? Milyen volt? Meddig volt bennt? Nagyon fájt? Utána gyorsan meglett a baba?

Figyelt kérdés
41 hetes vagyok, ha a hétvégén nem indul meg, hétfőn a dokim elindítja ballonnal. Nagyon nagyon félek! Kérlek írjátok meg erről a tapasztalaitokat!
2010. máj. 14. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ballonnal?

Én úgy tudtam, ballonnal 15-24. hét környéki "szüléseket" indítják.

Nekem amúgy tablettával indították.

2010. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nekem így indították a 37. héten, mert elfolyt a magzatvizem, de nem voltak fájásaim, és nem is tágultam. Szóval: először felhelyezik a ballont, még "üres" állapotban. Nem fáj! Inkább kellemetlen, de nem fáj. Gyorsan megvan. Ezután a ballon szépen elkezd tágulgatni, na ez nekem nagyon gyorsan 4 ujjnyi tágulást eredményezett. Az eleje mikor elkezd tágulni, hát az fáj eléggé, de nem tart sokáig, pár perc, és ki lehet bírni, én tudtam kzöben beszélgetni a többi kismamával. Ha egy adott idő után úgy látják, hogy még nem tágultál eleget, akkor a ballon végére /ami kilóg belőled/ rákötnek egy teli infúziós palackot, ami a súlyánál fogva húzza kifelé a ballont, ezzel is segítve a tágítást, amíg a ballon magától ki nem csúszik /ez sem fáj/. Tudom, hogy ez elég lehetetlenül hangzik, de hidd el, nem lesz semmi baj, nem fog kibírhatatlanul fájni, nincs mitől félned, nekem elhiheted. Ha bármit szeretnél még tudni, kérdezz nyugodtan.
2010. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ! És csak az eleje fájt, mikor elkezdődött a tágulás?

Felkelhették közben egyébként? Vagy kimehettél pisilni? Fájdalomcsillapítás gondolom szóba sem jöhetett.

Nekem azt mondta a doki, h este kell bemennem a kórházba, akkor teszi fel a ballont, és reggelig bennt hagyja. Nagyon félek :( Annyira reménykedem, hogy elindul addig a szülés, de már csak 2 napom van hátra, és azon kívül, hogy szerda óta részletekben elment a nyákdugó, semmi jel :(

2010. máj. 15. 08:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaaj, utolsó válaszoló vagyok, ne haragudj, nem láttam, hogy kérdeztél még, nem tudtam válaszolni, azóta meg már biztosan megoldódott a válasz, de ha esetleg mégsem, akkor még gyorsan: járkálhatsz közben nyugodtan, erre nem adnak fájdalom csillapítót,mert abszolút nem fáj annyira, hogy szükség legyen rá, hidd el, én is paráztam pedig, de felesleges volt!
2010. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy kimehetsz közben pisilni is, nem gátol semmiben, nem is érzed, hogy bennt van! Zuhanyozhatsz is. Amikor feltették utána fájt kb 5 percig eléggé, de ennek is örültem, mert tudtam, hogy így megindul a baba kifelé hamarosan. Te is erre gondolj. Utána én már nem éreztem a ballonból semmit! Szóval ne félj! Sok egészséget a picikédnek, és írj majd, hogy mi volt, ha hazajöttetek a kórházból!
2010. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy nappal a tervezett indítás előtt, megérkezet Viki babó :)
2010. máj. 17. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!