Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik nem értek be időben a...

Akik nem értek be időben a szülészetre?

Figyelt kérdés
Legfőképp olyanok élménybeszámolóját várom, akikkel megtörtént az, hogy nem a kórházban szültek. Esetleg épp beértek.... másodszorra pedig véleményt várok, vajon szerintetek minek kell ahhoz történnie, hogy valaki ne érjen el időben a szülészetre? Szülésznők tapasztalatai is érdekelnek :D
2017. máj. 9. 22:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Én épp beértem. A vetkőzőben voltam, mikor kezdőtek a tolófájások. Semmi extra nem kellett hozzá, csak gyors szülés :D a kórház max 10kmre volt, mentő vitt be. Vajúdással, mindennel együtt max 2 óra alatt meglett. Pedig első gyerek
2017. máj. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
Amit első leírt, azt úgy hívják, hogy rohamos szülés (1. gyerek 2, többedik gyerek 1 órán belül), és azért annyira nem gyakori. Ami elő szokott fordulni, hogy többedik gyerek kis korkülönbséggel, és a harmadik már igen gyors (bár ez sem kötelező, valakinek a harmadik a leghosszabb), ráadásul anyuka sem sieti el, mert tudja, hogy az első fájás után még sokáig eltarthat a dolog.
2017. máj. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Az első 2,5 óra volt, a második indítva 40 perc. A harmadiknál könyörögtem az indításért, nehogy otthon szüljek meg. Így lett 1,5 óra. De mindezek úgy, hogy fájásokat nem, csak a végén 10-15 percig a tolófájásokat éreztem. Az elsőnél elfolyt a víz, azért indult magától.
2017. máj. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én nem értem be hajnal 3.45 körül keltem hogy fáj a hasam.

Számolgattam a fájásokat 3 és fél percenként jöttek és kb 35 mp-sek voltak. Az előző szülésem magzatvízszivárgásos volt, oxitocinnal szültem, úgyhogy nem tudtam eldönteni, hogy ezek most joslófájások vagy sem. Aztán már egyre jobban fájtak, szoltam a férjemnek, hogy induljunk. A kórház kb 10-15 km, 5 óra körül indultunk. A kocsiban már 1 ppercenként jöttek a fájások, a tolófájások is beindultak. A kórhzig elértünk, de az épületbe már nem jutottunk be. A kórház előtt az utcán megszületett 5.25 körül. 5-10 perc volt mire kiértek az orvosok, mert még elötte férjem beszaladt, a portára, hogy szülünk az utcán. Minden rendben volt. Kicsit kihült a baba, ezért pár órára inkubátorba rakták. A szülés nem fájt nagyon, csak kicsit repedtem. Rohamos szülés volt a diagnózis.

2017. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
bnőm anyukája szülte így az 5-et. A legnagyobb lány segített neki. Kihívták a mentőt, de mire kiértek, megszületett
2017. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Jézusom!!! :D:D:D
2017. máj. 10. 13:43
 7/31 A kérdező kommentje:
Én is az ötödikre készülök, de a negyedik is úgy volt, hogy a tolófájás, mikor elkezdődött, onnan kb 10 perc volt ,hogy megszülessen... viszont akkor úgy indultunk be a kh-ba, hogy félve hívtam fel a szülésznőmet, hogy hát izé, fáj a hasam, de nem vagyok biztos benne, hogy beindult a szülés (mint aki még nem szült...). Ezek szerint érdemes már ilyenkor elindulni! Aki írtad, hogy az utcán született, nem irígyellek... gondolom, volt nézőközönség... én inkább az autóban maradtam volna! Láttam is egy ilyen videot... hogy autóban szült a mami, miközben papi vezetett! Nem is értem, hogy tudták az egészet felvenni... brrrrr!
2017. máj. 10. 13:46
 8/31 A kérdező kommentje:
2017. máj. 10. 13:48
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, volt nézőközönség. Olyan korán reggel még elég kihaltak az utcák. Egy taxis jött oda hozzánk. (azt hitte ver a férjem, azért ordítok).
2017. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Te jó ég! :D:D:D azért ez nem semmi!
2017. máj. 10. 14:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!