Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőgyógyászok miért fogadják...

A nőgyógyászok miért fogadják el a hálapénzt? Nem gondolják úgy, az anyuka inkább költse azt a pénzt a babájára?

Figyelt kérdés
Egy gyermek vállalása nagy anyagi teherrel jár, ezt mindenki tudja, engem mégis felháborít, hogy manapság már szinte kötelező több tízezer, akár több százezer forintot is otthagyni az orvosnál. Természetesen nem a magánrendelésről, az sztk-ról beszélek. Elhiszem, hogy kevesebbet kapnak az orvosok, mint külföldön, de sok orvos magánrendelést is folytat, így már azért szerintem bőven jó színvonalon el tud élni, még úgy is, ha belevesszük, hogy mennyit tanult, stb... Másrészt ez egy segítő szakma elvileg. Harmadrészt ennyi erővel a tanároknak miért nem adunk hálapénzt hogy a gyerekünket tanította ebben az évben? Ugyanúgy megérdemelnék. Szóval az a helyzet, én úgy látom, hogy az orvosok nem szorulnak rá a pénzre, de sok gyermekvállaló kismama viszont igen. Ebben az esetben milyen megfontolásból fogadják el a pénzt?

2017. máj. 11. 19:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Berögzült szokás.

Szlovákiában a rendszerváltás után durván irtották a hálapénz intézményét. Akit rajta kaptak, keményen szankcionálták. Egyúttal jelentős béremelést is kaptak. elég gyorsan megszűnt a paraszolvencia intézménye.



Amúgy adni nem kötelező, tehát ha nem szeretnél, ne adj pénzt.

2017. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%
Nem kotelezo adni. Orvost felfogadni sem kotelezo.
2017. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%

Te hányszor ajánlottad fel a fizetésed egy részét egy nálad szegényebb, rászorulóbb, alacsonyabb fizetésű kolléganődnek?

(Vagy akár egy másik embernek, és most nem a hajléktalannak adott 200 Ft-ra gondolok, hanem nagyobb összegre.)

Mert őszintén szólva én egyszer sem...

2017. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
43%
3: Ez az okoskodás ott bukik meg, hogy az sztk ellátás a tb terhére megy, amit viszont a saját pénzünkből fizetünk..
2017. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
42%
Melyik tanárát hívhattad éjjel a gyerekednek? Melyik ugrott ki éjjel az ágyból?
2017. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Válasszuk ketté a dolgot. Hálapénzt adni NEM kötelező. Ha te az ügyeletes orvosnak odaadsz X összeget, utána ne sértődj meg, ha elfogadja. Ha kizsarolja, akkor tessék úgy cselekedni, mint az a kismama, aki gyönyörűen és tök jogosan kirúgatta a vadbarmot a pesti klinikáról. Ugyanis ahhoz nincs joga, hogy utólag kérjen a munkájáért, amiért kapja a fizetését.


Ha viszont a kismama felfogadja előre(!), akkor bármennyire is nem értek egyet a feketézéssel, de az a pénz már nem hálapénz, hanem egy (fekete) fizetség a PLUSZ munkáért. Ugyanúgy, mint egy magánkórházban (csak nem fizetnek utána adót és nincs szerződés róla...). Ugyanis egy kismamának sem jár a saját, különbejáratú orvos ingyé' a szüléshez vagy a 40 perces UH-s bohóckodás, amit a dokik le tudnak vágni sztk-s rendelési időben a privát kismamáik kedvéért... Ne is lepődjön meg az illető, hogy elkéri az X tízezer (százezer) forintot az orvos, ha berángatta munkaidején kívül a kórházba a szüléshez. Ismétlem, plusz szolgáltatás.


Az egy másik kérdés, hogy szerintem nem létszükséglet a saját, privát orvos, de sokak megnyugszanak tőle és egy problémás terhességnél nem is baj, ha egy orvos teljesen képben van. Igen, ezért élnek jelentősen jobban a nőgyógyászok (és sebészek), mint például a patológusok. Azonban rosszul kereső, orvosi diplomával rendelkezőként mondom, hogy a nőgyógyászat egy busásan megfizetett, de igen kemény rabszolgaság. Én nem bírnám, ha minden hónapban 5-6 alkalommal rángatnának be az ügyeleteimen és munkaidőmön túl lábat tartani, meg hívogatnának betegek/kismamák 0-24-ben mobilon marhaságokkal, stb.

2017. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

Miért fogadják el???

Azért amiért a pincér a borravalót.

Vagy én a prémiumot.

Mert pénzből élünk. Jó érzés az anyagi biztonság.

Ha adják, miért ne tenném el.

Nem kötelező adni.

2017. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
51%

miért adsz borravalót? költheted magadra is.

nem kötelező orvost választani, lehet járni sztk-ba is, lehet szülni éppel annál aki ott van.


de nekem fontosabb, hogy biztos kezekben legyek.


amúgy aki rá van szorulva a pár 10e Ft-ra az ne vállaljon gyereket, mert egy gyerek sokkal többe kerül élete során!

2017. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
74%

Én nem adtam sosem hálapénzt és nem is fogok.

Azok miatt működik ez a rendszer, akik panaszkodnak, de mégis odacsúsztatják a borítékot. Nem kell.Ha nem akar ellátni anélkül,akkor nyugodtan lehet jelenteni.

Btw én inkább járok magánorvoshoz. Igen, fizetni kell, de ezerszer jobb minőségű és gyorsabb ellátást kapok. És annyit fizetek, amennyi az árlistán van.

Akik hálapénzeznek, sokszor még többet odaadnak, mint én a magán dokinak..Aki nem az állami rendelőben van és nem azokat az eszközöket stb használja..

2017. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
47%

Ezt sose értettem. Összehasonlítod egy tanárral. Azért szerintem nem egy fajsúlyú a dolog. A tanár az "csak" tanít, az orvosra az életeteket bízod rá.

Ugyan az, mint mikor a műkörmösök durrognak, hogy majd ők is mennek youtube videó után agyműtétet levezetni. Azoknak is el szoktam mondani, hogy azért gondolkodjanak már.


Ha választott orvos, akkor nyilván van egy díja. Ha ügyeletes, akkor koránt sem kötelező adni, ha úgy érzed, szeretnél, akkor adsz, ha nem, nem.

Tanárnőre visszatérve, ő is kap pedagógusnapra virágot, évvégén, ballagáskor ajándékutalványt, névnapra, szülinapra kis csokit..

2017. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!