Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezek a nevek engedélyezettek?

Ezek a nevek engedélyezettek?

Figyelt kérdés
Most nem írom ki, hogy mi a nevem, de arab származású nevem van, a kedvesem pedig zsidó, mindketten félvérek vagyunk. Nagyon megszerettük egymást, és össze szeretnénk házasodni. Azonban nem akarjunk, hogy majd a gyerekeinknek az arab vezetéknevemhez magyar utónév szerepeljen, mert hülyén nézne ki. Így hát kitaláltuk, hogy zsidó nevük lesz, arab vezeték névvel, és tök szép! Ha fiú lesz, akkor Zared lenne a neve, ha lány, akkor Zara! Ezt engedélyezné az anyakönyvező? Úgy tudom hogy a külföldi nevekbe eléggé sokszor belekötnek, az enyémbe is belekötöttek, és rosszul lettem anyakönyvezve.... Zara = Zara, Zared = Záred

2017. máj. 18. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
A Zara anyakönyvezhető, barátnőm kislányát is így hívják. A fiúnevet megnézheted a MTA jegyzékében.
2017. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2017. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Zara mehet, Zared-et meg max engedélyeztetni kell. Nem gondolnám, hogy lenne akadálya, mert ezerszer különb sok névnél (Amondó, Barangó, Elihú, Rájen és még sorolhatnám)
2017. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok hogy segítettetek, köszönöm! Szerintem tök igazságos hogy arab vezetéknév és zsidó utónév :) ... Minket nem érdekel ez az idióta gyűlölködés meg haború!
2017. máj. 18. 11:36
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
A Zara szerintem kifejezetten szep :)
2017. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Zara nevű kislányt ismerek.


Zared név pedig nagyon megtetszett, eddig meg nem hallottam. Szerintem ezt a nevet engedélyezni fogjak, főleg a szarmazasotokra/gyokeretekre való kötődés miatt. A név kerelemnel ezt is kell jelölni

2017. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó! Sejtettem hogy hivatkozhatunk erre majd :) Bár nem vagyunk vallásosak, de ha belekötnének, akkor arra hivatkozunk, hogy az anyjuk után zsidók lesznek(ugye a zsidók onnan öröklik a vallást) és vallási okokból ragaszkodunk hozzá. Természetesen mi is csak azért mert tök klassz név, és egyik sem áll hülyén arab vezetéknév mellett
2017. máj. 18. 14:08
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Elég lett volna, ha csak leírod a két nevet, és megkérdezed, ezek anyakönyvezhetőek-e. De már válaszoltak.
2017. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
Annyi szép név van miért két ilyen rettenetet választottatok? A Zara macskanév...
2017. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira hülyeség ez a macska névezés. Például sok kutya Zeusz. Most akkor az nem is egy görög isten neve volt, hanem kutya név ? Nagyimék felé sok kutya Alíz. Minden nevet viselhet állat. Ha akarom, akkor Orbán lesz a macskám. Nem az én ízlésem a Zara, de nem ronda, vállalhatatlan név. Főleg, hogy az apa és az anya is félig külföldi. Egy arab családnévhez komolyan adjon Emesét vagy Kingát ? Nekem a Zahara jobban tetszik. Egyik félig arab kislányt nevezik így oviban.
2017. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!