Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A csecsemôs-nővérkék mit...

A csecsemôs-nővérkék mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 23. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Dolgoznak?
2017. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mekkora nagy poén.
2017. máj. 23. 23:36
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Fürdetik, mérik,öltöztetik a babákat, szükség esetén etetik, nekem segítettek a szoptatásban és az első pelenkázásban. Megőrzik a bébiket.
2017. máj. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Fürdetik, etetik, pelenkázzák a babákat. Előkészítik őket vizsgálatokra, leviszik őket ultrahangra, hozzák-viszik az anyukákhoz, ilyesmi.
2017. máj. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy fogadjak fel csecsemős-nővérkét. Ha ezt nem teszem, akkor ezeket, amiket irtál, nekem kell csinálni (meg tudom csinálni,tudok pelenkázni)?Ha ezeket a dolgokat, az anyukák megcsinálják, akkor a növérkék mit csinálnak? Vagy általában mindenki fizet és azok helyett az anyukák helyett csináljâk ezeket a feladatokat?
2017. máj. 24. 07:07
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Életemben nem hallottam olyat, hogy csecsemős nővért kell fogadni... Minden szülészeten csecsemős nővérek dolgoznak, akik csinálják a fenti dolgokat. Ezért SENKI nem fizet állami kórházban.


Én Szegeden szültem, ott annyit van veled a baba, amennyit akarod, éjszakára mindenki beadta mégis "megőrzésre", meg napközben is, ha elmész WC-re, fürödni, büfébe, náluk kell hagyod a babát, tilos egyedül hagyni a szobában.


Vizsgálatra vinni és előkészíteni, fürdetni, tiszta ruhát ráadni, stb. akkor sem te fogod, ha egyébként szoptatod, pelenkázod a babát.

2017. máj. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt mostanában hallom, hogy már ez is szokás... Nálunk így néz ki egy csecsemosnover napja.

Éjjel vigyáz azokra a babákra, akikre az anyukájuk nem tud (mert amúgy rooming-in rendszer van, tehát anyukákkal van a baba szinte egész nap). Hajnalban vizeletet zacskókat tesz a 2 és 4 napos babákra, majd egy óra múlva leveszi őket. 5-kor pelenkát osztanak. 6-kor minden babát lemérnek, vérnyomást mérnek, cukorbeteg anyukák babáinak vercukrot mérnek stb. 8-kor összegyűjtik a babákat és viszik a főorvos asszonyhoz (ha ő nincs, akkor ez kimarad). A szakorvosi vizitnél asszisztálnak. Közben még mindig vigyáznak azokra a babákra, akik bent vannak náluk. Napközben segítenek a szoptatásban, fejésben, pelenkázásban, barmi kerdes van, lehet őket kérdezni. Többször megméretik az anyukákkal a babákat és vezetik róla a nyilvántartást. Ha egy baba tápszeres, akkor ők készítik azt el. Este ők fürdetik a babát, de anyuka végig ott van és mindent elmagyaráznak. Ha bármi vizsgálat kell, akkor segítenek az orvosoknak (pl amikor bent voltam, akkor egy kisbabától gerincvelő folyadékot kellett venni, ott is ok asszisztáltak). És ha szülés van, akkor az egyikük megy le a szülőszobára, mert ő méri, látja el stb az első két órában a babát.

2017. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Lassan már a takarítót is fel kell fogadni.
2017. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem azért mondja, hogy fogadj fel, mert első gyereknél az ember nem nagyon tudja még mit csináljon, hogyan nyúljon hozzá, stb.

Maguktól pedig nem mutatják meg, sok segítőkészség nincs bennük. Legalábbis a Szent Imrében nem volt. Amint fizettünk az egyiknek onnéttól kezdve bezzeg egyből jött segíteni fél óránként ránk nézett, megmutatott mindent. Ez több mint 7 éve volt, azóta nem tudom mennyit változtak.

2017. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Pelenkát osztanak? Nekem azt mondták, nem adnak, vigyek.
2017. máj. 24. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!