Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes vagyok nagyon felek...

36 hetes vagyok nagyon felek a szulestol. Mivel tudnam enyhiteni ezt a felelmet?

Figyelt kérdés

Folyamatosan sirogorcseim vannak, felek a szulestol(pedig a ferjem bent lesz velem vegig), felek a szules utanai korhazban toltott napoktol is.

Mivel tudnam ezt kicsit enyhiteni?



2017. máj. 24. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Ne félj! Nincs mitől! Gondolj arra, hogy hány nő esett már túl ezen...

Mitől félsz? A fájdalomtól vagy aggódsz, hogy valami baj lesz?

Nézd, nem árulok zsákbamacskát, nem teljesen fájdalom mentes a szülés... másik fele a probléma: miért is lenne?

itt vagy a vége felé már.... a kórházi napok gyorsan eltelnek, mert olyan nagy élmény lesz, hogy csak úgy pörögnek a napok! :)

Irtad, hogy a férjed is ott lesz veled, akkor meg főleg nem leszel egyedül! Fel a fejjel!

2017. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Koncentrálj a babával való találkozásra. A kórházi napoktól milyen félnivalód van? Túl leszel rajta, ott lesz a baba, mi a gond vele?


(Ikerterhes vagyok, legjobb (!!!) esetben 32. héten befektetnek, úgy, hogy akkor még nem lesz két éves sem az elsőszülöttem. Na, nekem van okom ódzkodni a több HÓNAPOS kórházi tartózkodástól, pár napon igazán nincs mit keseregni!)

2017. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az segített, hogy másodjára már nagyon felkészült voltam. Pontosan tudtam, milyen fázisokra számíthatok. És átállítottam az agyam. Minden egyes fájással közelebb kerülünk egymáshoz. :-) De a lényeg, amikor eljön az idő, már az adrenalin dolgozik,el fog múlni a félelmed.
2017. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

De aranyos vagy :) Ne felj, hamar el fog szaladni az a max fel nap, hidd el! A terhesseg legrovidebb resze :)))

Nekem nulla fajdalomturesem van, megis tuljotuttunk rajta a lenyeg, hogy szedd ossze magad es arra gondolj hogy a szules azert van hogy vegre talalkozzatok a babacskaval :)

2017. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Én azért nem mertem gyereket vállalni 40 éves koromig, mert betegesen rettegtem a szüléstől. Mióta terhes vagyok, az esélytelenek nyugalmával várom a szülést. Nem olvasok róla, nem mentem szülésfelkészítőre, nem akarom tudni... Majd kijön valahogy, ez a tervem. Én inkább attól félek, hogy császár lesz, mert azt nagyon nem szeretném. A 35. hétben vagyok.
2017. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem olvasgass sokat a témában, az segíthet. Az ismeretlentől hajlamosak vagyunk félni. Engem is megrémisztett, hogy fogalmam sincs mi vár rám. Én második babámat várom és egy picit se félek most.
2017. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Figyelj előbb-utóbb túl kell esni rajta,elkerülni nrm lehet,a baba így vagy úgy de ki fog onnan jönni. Én erre gondoltam végig,hogy ez van most,én akartam,túl kell elni,ez a fájdalom is csak ideiglenes és ELMÚLIK. A kórházban én meglepően jól éreztem magam,a kislányom csak evett és aludt, a szobatársnőm tök jófej volt sokat röhögtünk egymás és a saját nyomorunkon. Ő császáros volt hajolni nem nagyon tudott én meg 2 napig az ebédet is állva ettem 😂
2017. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A bent töltött napoktól én is sírni tudnék.A gyerekkoromat kórházban töltöttem,másnak a póktól,magasságtol víztől van fobiája,nekem a kórházaktól.Látogatni sem tudok menni :/ sajnos van ilyen,persze ki lehet bírni,ki kell bírni,csak nem mindegy hogy indul neki az ember,én meg tudlak érteni.A szülés nekem élmény volt (2szer szültem ) most várom a harmadik babát :) fájdalmas de fantasztikus élmény :) ne félj tőle,bent nem marad a baba ;) a kórházi napok lassan ugyan de el telnek,a barátnőim mind azt mondják hogy ők jol elvoltak bent,semmi rossz élményük nincs pedig az egyik császáros,8napot töltött bent.De hidd el a baba nem nagyon hagy majd unatkozni :)
2017. máj. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban kellene megfogalmazni a félelmeidet, mert ez így túl általános.
2017. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Semmivel. Fájni fog és pont.

Az a lényeg mindig azt csináld amit kérnek és hamar túl leszel rajta.

Ismeretlen a fajdalom ami előtt vagy teljesen feleslegesen félsz. Ha félsz ha nem fájni fog.

Én tudtam hogy a 3. szülésem lesz a legkeményebb én is féltem. Nagyon nagyon nagyon magyon nagyon fájt el sem tudom mondani mennyire. 4 óra volt mindennel együtt. 2 perc alatt jött a tolófajás és hiába mondta a dokim 2 fajás és megvan nem akartam tovább fájjon igy csak az első 2 fajásból akartan még fájdalmat a másik kettőt nem.

Amúgy meg nem is lesz időd félni mire oda ersz.😊

Bocsi hogy igy irom le de tényleg nincs értelme. Az én férjem elsirta magat 3x amit nem láttam annyira sajnált. Jó hogy nem láttam elvette volna minden erőmet.

Hajrá! Ügyes legyél!

3 gyerek anyukája 😊

2017. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!