Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki tud nekem olyan lombiko...

Valaki tud nekem olyan lombikos orvost ajánlani, aki embrió transzferrel, különböző nemű ikreket beültetne nekem? Ikreket szeretnék minden képpen, ezt vállalják az orvosok?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem, mert a nem megvalasztasa illegalis.
2017. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ilyet egy orvos se csinál, de ettől eltekintve se fogja garantálni, hogy mindkettő megmarad.
2017. máj. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Szerencsére, mert ha a gyerekvállalásban azt érzed a legfontosabbnak, hogy ikrek legyenek és különböző neműek, akkor távolról sem vagy érett a dologra. Nem a gyerekre vágysz, aki majd megszületik, aztán fokozatosan kibontakozik a személyisége, hanem festettél magadnak egy tetszetős képet, amit szeretnél beteljesíteni. És mi lesz, ha a gyermek nem passzol ebbe a keretbe?

Ráadásul az ikerterhesség még mindig jóval kockázatosabb az egyes szülésnél.

2017. máj. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Több dolog miatt sem. Nemet csak kivételes esetekben lehet választani (nemtől függően öröklődő betegség esetén). Másrészt hiába ültetnek be több embriót, senki nem garantálja, hogy akár csak egy is megmarad. Harmadrészt a megtermekenyítést, labor munkát, embrió előkészítést nem a doki csinálja, hanem biológus. És végül egy lombikhoz nem egy orvos szaktudása kell, hanem egy egész csapaté. Sok kézen átmegy minden folyamat, ne úgy képzeld el, hogy egy doki csinál mindent a gyógyszerektől, a te altatásodon, petesejt leszívásodon át, a sperma előkeszítéséig, a lombik munkát és a beültetést is.

Olvastál egyáltalán már arról,.hogy mi a lombik menete és mik az ikerterhesség kockázatai?

2017. máj. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Korainak érzem a gyerekvállalást a részedről. Mert gyerekekről beszélünk, igaz?
2017. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Mindenre lehet orvost kapni, maximum méregdrágán és illegálisan. Nekem nem érne ennyit a dolog, pláne ha "házilag" is le tudjuk gyártani.
2017. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem ikreim vannak. szerintem mindenféle trendből és divatból ne akarj ikreket, de még gyereket se. mert ez most úgy tűnik.
2017. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és kioktató válaszokat.Igen mindennek utána olvastam,nem vagyok idióta és gyerek sem.Erről semmit nem olvastam,itt magyarországon.Viszont külföldön ez gyakorlott a sztároknál.Eléggé elkésődtünk a gyermek vállalással és a párom már idősebb,és nem tudok évekig várni.Minden képpen két babát szerettünk volna és nem divatból.Mindenkinek pozitív értékelést adtam,pedig nem érdemelték meg.Azért köszöm:(
2017. máj. 25. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Külföldön sem gyakorlat ingyé', csak súlyos indokkal (nemhez kötött öröklődő megbetegedések), ugyanis etikai aggályai vannak. A gyerek nem megrendelésre készül!


Az egy más kérdés, hogy ahogy írtam az előző kommentemben, "őrült" orvosok mindenhol vannak, akik jó pénzért klónoznak is neked. De legális (és biztonságos) keretek között, olcsón senki nem fogja megcsinálni. Ha ennyire fontos, akkor külföldön kell próbálkozni vastag pénztárcával. Itthon csak a meddőségi kivizsgálást végigjárva fog menni, nemet akkor sem választhatsz, illetve nem fognak több gyereket beültetni neked, ha van esély az egy megtapadására. Az egyik lombikkal foglalkozó intézetben pl. 1,7 embriót ültetnek be átlagban, vagyis igen gyakran csak egyet. Az ikerterhesség nem játék, akinek alapból teherbeesési problémái vannak, annál amúgy is nagyobb a szövődményi aránya.


Ja, és meddőség nélkül lombikozni sem fognak nektek... Az meg nem indok, hogy idős a párod, ugyanis egy férfi 60-70 évesen is tud gyereket csinálni. A női kor szokott lenni a probléma.

2017. máj. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Külföldön egyáltalán nem mindenhol csak "súlyos indokkal" lehet megválasztani. Amerikában pl. klinikánkét eltér, hogy mit kérnek a "family balancing"-hoz. Van ahol, csak egy bizonyos életkort kell betölteni, van ahol meg kell már egy ellenkező nemű gyerek, mint amilyet szeretnél. A britek szigorúbbak, náluk egyszerűen Belgiumba vagy Amerikába küldik a klinikák a választani kívánó párokat. Nincs ebben semmi különös, én sose értettem, hogy azért mert Magyarországon egy rakás dolog nem elérhető, azért miért kell azt gondolni, hogy aki mégis érdeklődik a dologról, az már csak egy gyökér lehet. Úgy is mindig az a vége, hogy itthon is rájönnek, jé a külföldieknek igaza volt, mennyi kutatási eredmény stb. támasztja alá, hogy ez jó, hát bevezetjük mi is az eljárást 30 éves késéssel...
2017. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!